Ухвала
від 16.06.2022 по справі 420/4262/22
П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

17 червня 2022 р.м.ОдесаСправа № 420/4262/22

П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Кравченка К.В.,судді Джабурія О.В.,судді Вербицької Н.В.,

розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 травня 2022 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

16.06.2022 року на адресу суду апеляційної інстанції надійшла апеляційна скарга Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради.

Перевіривши подану апеляційну скаргу на відповідність її вимогам ст.296 та ч.1 ст.295 КАС України, було встановлено що апеляційна скарга не відповідає вимогам п.1 ч.5 ст.296 КАС України, а саме апелянтом не надано суду документ про сплату судового збору, та подано апеляційну скаргу за межами строку встановленого ч.1 ст.295 КАС України.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подачу апеляційної скарги на постанову суду майнового або не майнового характеру для суб`єктів владних повноважень, юридичних осіб, фізичних осіб або фізичних осіб-підприємців встановлюється у розмірі 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Отже, оскільки ставка судового збору, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви становить 2481,00 грн., ставка судового збору за подачу апеляційної скарги складає 3721,50 грн..

Пільги щодо сплати судового збору, встановлені ст.5 Закону України «Про судовий збір», на апелянта не розповсюджуються.

Документ про сплату судового збору апелянтом не надано.

Таким чином, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам п.1 ч.5 ст.296 КАС України.

До суду апеляційної інстанції надійшло клопотання від апелянта про відстрочення сплати судового збору, в якому апелянт просить суд відстрочити йому сплату судового збору у зв`язку з тяжким матеріальним становищем і затримкою фінансування через воєнний стан.

Згідно ч.1 ст.133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Судова колегія також враховує, що 02.03.2022 року Рада суддів України оприлюднила рекомендації роботи судів в умовах воєнного стану, відповідно до п.6 яких рекомендовано виважено підходити до питань, пов`язаних з поверненням різного роду процесуальних документів, залишення їх без руху, встановлення різного роду строків, по можливості продовжувати їх щонайменше до закінчення воєнного стану.

З наведеного вбачається, що апелянт не має можливості своєчасно сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги з об`єктивних підстав.

Враховуючи викладені обставини, задля забезпечення доступу Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради до правосуддя, судова колегія вважає за можливе відстрочити апелянту сплату судового збору у розмірі 3721,50 грн. до ухвалення рішення по цій справі.

Також в апеляційній скарзі апелянт просить поновити строк на апеляційне оскарження та зазначає, що копію оскаржуваного рішення було отримано 14.06.2022 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції (копія першої сторінки рішення із штампом вхідної кореспонденції додано до апеляції).

Відповідно до ч.3 ст.295 КАС України строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених ч.2 ст.299 цього Кодексу.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів вважає за можливе поновити строк на апеляційне оскарження судового рішення.

Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам ст.296 КАС України та подана з дотримання строків, встановлених ст.295 КАС України.

З огляду на зазначене, перешкоди для прийняття апеляційної скарги та відкриття апеляційного провадження П`ятим апеляційним адміністративним судом відсутні.

У зв`язку з відсутністю фінансування суду на поштові відправлення, направлення сторонам процесуальних документів та повідомлень про дату, час та місце розгляду справи буде здійснюватися з використанням можливостей, передбачених ст.ст.124, 126, 127, 129 КАС України, шляхом телефонограм, надсиланням на офіційну електронну адресу, або шляхом вручення безпосередньо у приміщенні суду під розписку. Також всі учасники судового процесу мають можливість ознайомитися з текстами процесуальних документів на сайті ЄДРСР за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/ шляхом пошуку за номером справи.

Керуючись ч.3 ст.169, ст.295, ст.300 КАС України, судова колегія, -

У Х В А Л И В:

Поновити Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради строк на апеляційне оскарження рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 травня 2022 року.

Відстрочити Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради сплату судового збору до ухвалення рішення по справі.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради.

Запропонувати особам, які беруть участь у справі, у строк протягом 5 днів, з дня отримання даної ухвали, подати до П`ятого апеляційного адміністративного суду відзив на апеляційну скаргу, а також свої заперечення на заяви чи клопотання у разі їх подання.

Надіслати особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття апеляційного провадження, копії апеляційної скарги та інформацію про їхні права та обов`язки.

Направлення сторонам процесуальних документів та повідомлень про дату, час та місце розгляду справи буде здійснюватися з використанням можливостей, передбачених ст.ст.124, 126, 127, 129 КАС України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Кравченко К.В.Судді Джабурія О.В. Вербицька Н. В.

СудП'ятий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.06.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу104817814
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі