Дата документу 26.05.2022 Справа № 554/399/22
Справа № 554/399/22
Провадження №: 2з/55/88/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2022 р. м. Полтава
Суддя Октябрського районного суду м. Полтави В.М. Бугрій розглянувши заяву представника відповідача адвоката Логвінова Євгена Валерійовича про забезпечення позову ,
ВСТАНОВИВ:
В провадженніОктябрського районногосуду м.Полтавиперебуває цивільнасправа запозовом Високо-Тополянськогопсихоневрологічного інтернатув інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,треті особи,які незаявляють самостійнихвимог щодопредмету спору:Управління соціальногозахисту населеннявиконавчого комітетуШевченківської районноїу м.Полтаві ради, ОСОБА_3 ,приватний нотаріусПолтавського міськогонотаріального округуНосова ЖаннаБорисівна провизнання прававласності нанерухоме майно,об`єднаназі справами запозовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 ,третя особа:Приватний нотаріусПолтавського міськогонотаріального округуНосова ЖаннаБорисівна провідшкодування здійсненихвитрат усумі,на якузбільшилась вартістьспірного нерухомогомайна, таза позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 ,третя особа:приватний нотаріусПолтавського міськогонотаріального округуНосова ЖаннаБорисівна простягнення матеріальнихзбитків такомпенсації заморальну шкоду.
Представник відповідача адвокат Логвінов Є.В. звернувся до суду з заявою про забезпечення позову, в якій прохав вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на 1/2 частини квартири АДРЕСА_1 , та заборонити іншим особам вчиняти буд-які дії щодо вказаної квартири.
Клопотання мотивує тим, що є всі підстави вважати, що спірна квартира, може бути відчужена на користь третіх осіб, що в подальшому утруднить, або унеможливить виконання рішення суду.
Розглянувши заяву, суд приходить до наступного. У відповідності до ч.1ст.151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Відповідно дост.151 ЦПК України, у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду
Заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову (ст.151 ЦПК України).
Відповідно до вимог ч.4Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 N 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсягпозовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Відповідно до ч.3ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 5ст. 153 ЦПК Українизалежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.
З матеріалів справи вбачається, що предметом спору є нерухоме майно.
Враховуючи зміст заявлених позовних вимог, наведені у клопотанні доводи дають підстави для висновку, що невжиття заходів забезпечення позову у разі його задоволення може утруднити або унеможливити виконання рішення суду, у зв`язку з чим позов необхідно забезпечити шляхом накладання арешту.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.149-154 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву представника відповідачаадвоката ЛогвіноваЄвгена Валерійовичапро забезпеченняпозову- задовольнити.
Вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на 1/2 частини квартири АДРЕСА_1 , та заборонити іншим особам вчиняти буд-які дії щодо вказаної квартири.
Виконання ухвали доручити Управлінню державної реєстрації речових прав на нерухоме майно виконавчого комітету Полтавської міської ради.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її скарження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.М.Бугрій
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2022 |
Оприлюднено | 27.06.2022 |
Номер документу | 104916692 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Октябрський районний суд м.Полтави
Бугрій В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні