Ухвала
від 21.06.2022 по справі 554/11838/21
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 21.06.2022 Справа № 554/11838/21

Провадження № 1-кс/554/4524/2022

УХВАЛА

іменем України

21.06.2022 року слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про скасування арешту майна у кримінальному провадженню № 4202100000001855,

встановив:

16.03.2022 року до Октябрського районного суду м. Полтави надійшло клопотання ОСОБА_2 про скасування арешту майна у кримінальному провадженню № 4202100000001855.

В обґрунтування клопотання заявник зазначив, що ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 27.12.2021 року на підставі клопотання слідчого у кримінальному провадженні № 4202100000001855 було накладено арешт на майно вилучене за місцем тимчасового проживання ОСОБА_3 , за адресою, АДРЕСА_1 , а саме мобільний телефон марки iPhone 12 Pro Max, серійний номер НОМЕР_1 , ІМЕІ НОМЕР_2 , в корпусі графітового кольору з сім-картою оператору мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар» № НОМЕР_3 та чохлом чорного кольору.

Заявник вважає, що в подальшому застосуванні арешту вказаного майна, відпала потреба, всі слідчі дії проведено.

У судове засідання заявник просив розглядати справу без його участі, клопотання підтримав, слідчий просив розглядати справу без його участі.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 27.12.2021 року на підставі клопотання слідчого у кримінальному провадженні № 4202100000001855 було накладено арешт на майно вилучене за місцем тимчасового проживання ОСОБА_3 , за адресою, АДРЕСА_1 , а саме мобільний телефон марки iPhone 12 Pro Max, серійний номер НОМЕР_1 , ІМЕІ НОМЕР_2 , в корпусі графітового кольору з сім-картою оператору мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар» № НОМЕР_3 та чохлом чорного кольору.

Згідно зі статтею 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до ч.1 ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Як вбачається з матеріалів поданого клопотання, мобільний телефон марки iPhone 12 Pro Max, серійний номер НОМЕР_1 , ІМЕІ НОМЕР_2 , в корпусі графітового кольору з сім-картою оператору мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар» № НОМЕР_3 та чохлом чорного кольору, на які накладено арешт, належить ОСОБА_3 .

У поданому клопотанні власник майна ставить питання про скасування накладеного арешту на майно, а саме мобільний телефон марки iPhone 12 Pro Max, серійний номер НОМЕР_1 , ІМЕІ НОМЕР_2 , в корпусі графітового кольору з сім-картою оператору мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар» № НОМЕР_3 та чохлом чорного кольору з посиланням на те, що в застосуванні цього заходу відпала потреба.

Відповідно до ст.2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно з ч.1 ст.8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Так, протягом розгляду даного клопотання органом досудового розслідування не надано до суду належних обґрунтувань та доказів того, що зазначене майно на даний час має відношення до предмету розслідування у кримінальному провадженні та відповідає одному з критеріїв, визначених ч.1 ст.98 КПК України.

Згідно з ч.1 ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Як вбачається з матеріалів клопотання, і не спростовано слідчим, з часу вилучення майна та накладення арешту минуло понад 6 місяців, що є достатнім для виконання необхідних слідчих та процесуальних дій із таким майном, дослідження та фіксації необхідної інформації, яка має значення для потреб досудового розслідування, з урахуванням того, що заходи забезпечення кримінального провадження мають тимчасовий, а не постійний характер.

Разом із цим, стороною обвинувачення не зазначено обґрунтованих та достатніх підстав вважати, що із залученням вказаного майна для досягнення цілей кримінального провадження потрібно проводити в подальшому будь-які інші слідчі та процесуальні дії, що обумовлюють необхідність обмеження (арешту) цього майна.

До матеріалів клопотання такі відомості слідчим не надані й не підтверджені належними і допустимими доказами, а також поясненнями, які б можна було вважати переконливими.

Відповідно до ст.7 КПК України в якості загальної засади кримінального провадження проголошено змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Факт перебування майна під арештом тривалий час фактично позбавляє конституційного права власника на законних підставах користуватися та розпоряджатися своєю власністю.

Безпідставне обмеження права власності у вигляді накладення арешту на майно не є співрозмірним із завданнями кримінального провадження та порушує основоположні права власника майна, які визначені Конституцією України та чинним законодавством України.

Отже, з матеріалів клопотання у їх сукупності вбачається, що на даний час у застосуванні арешту, накладеного на вказане майно у межах даного кримінального провадження відпала потреба, натомість, органом досудового розслідування не доведено жодними належними і достатніми доказами реальної необхідності в існуванні вказаного арешту та обмеженнях, пов`язаних із реалізацією права власності особи на належне їй майно, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що доводи клопотання про скасування арешту є законними та обґрунтованими, а відтак права та законні інтереси законного власника майна в даному випадку підлягають захисту.

Таким чином, слідчий суддя дійшов до висновку, що арешт майна потрібно скасувати, а тому клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 7, 28, 131, 132, 174 КПК України, слідчий суддя

ухвалив:

клопотання адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про скасування арешту майна у кримінальному провадженню № 4202100000001855, - задовольнити.

Скасувати арешт на майно, накладений ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 27.12.2021 року, а саме в частині накладення арешту на мобільний телефон марки iPhone 12 Pro Max, серійний номер НОМЕР_1 , ІМЕІ НОМЕР_2 , в корпусі графітового кольору з сім-картою оператору мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар» № НОМЕР_3 та чохлом чорного кольору, та повернути його власникові ОСОБА_3 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення21.06.2022
Оприлюднено23.01.2023
Номер документу105014103
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —554/11838/21

Ухвала від 31.01.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 16.03.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 21.06.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 14.04.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Чуванова А. М.

Ухвала від 21.02.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Сініцин Е. М.

Ухвала від 24.03.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Гольник Л. В.

Ухвала від 22.02.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Сініцин Е. М.

Ухвала від 22.02.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Сініцин Е. М.

Ухвала від 21.02.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Сініцин Е. М.

Ухвала від 22.02.2022

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Сініцин Е. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні