ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 624/769/21 Номер провадження 22-ц/814/2051/22Головуючий у 1-й інстанції Куст Н.М. Доповідач ап. інст. Гальонкін С. А.
У Х В А Л А
27 червня 2022 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого Гальонкіна С.А.,
суддів Карпушина Г.Л., Кузнєцової О.Ю.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Кегичівського районного суду Харківської області від 04 травня 2022 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: Кегичівська нотаріальна контора Харківської області, про усунення від права на спадкування
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Кегичівського районногосуду Харківськоїобласті від04травня 2022року узадоволенні позовнихвимог ОСОБА_2 відмовлено.
Не погоджуючись з зазначеним рішенням представник ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 оскаржив його в апеляційному порядку.
Вирішуючи питання про відкриття апеляційного паровадження колегіяю суддів встановлено невідповідність поданої апеляційної скарги нормам чинного законодавства.
Так, згідно з частинами 1та 3 статті 356 ЦПК України апеляційна скарга подається у письмовій формі та підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Відповідно до частини 8 статті 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника).
До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу (частина 2 статті 357 ЦПК України).
Разом із тим, частина 5 статті 357 ЦПК України визначає самостійні підстави неприйняття апеляційної скарги до розгляду і повернення її судом апеляційної інстанції.
Зокрема, пунктом 1 частини 5 статті 357 ЦПК України встановлено, що апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
При дослідженні матеріалів справи, в тому числі апеляційної скарги та додатків до неї колегією суддів встановлено, що апеляційна скарга подана до суду першої інстанції шляхом направлення на електронну адресу суду без використання системи «Електронний суд» та без електронного підпису, що свідчить про неналежне виконання вимог законодавства.
Враховуючи викладене, відсутність підпису на апеляційній скарзі, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала у відповідності до вимог ст. 357 ЦПК України.
Керуючись статтями 356, 357 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Кегичівського районного суду Харківської області від 04 травня 2022 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: Кегичівська нотаріальна контора Харківської області, про усунення від права на спадкування повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з дня прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду шляхом подачі касаційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя: С.А. Гальонкін
Г.Л. Карпушин
О.Ю. Кузнєцова
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2022 |
Оприлюднено | 06.07.2022 |
Номер документу | 105070650 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Гальонкін С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні