ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
07.07.2022Справа № 910/5559/22Господарський суд міста Києва у складі судді Спичака О.М., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Таск-Інвест» (01601, місто Київ, провулок Рильський, будинок 6)
до Міністерства юстиції України (01001, м. Київ, вул. Городецького, 13)
про визнання протиправним та скасування наказу.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Таск-Інвест» звернулось до Господарського суду міста Києва із позовом до Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасувати наказ Міністерства юстиції України від 09.02.2022 року № 445/7, виданий на підставі висновку Південно-західної регіональної колегією Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії і бездіяльність державного реєстратора від 25.11.2021 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач стверджує, що відповідачем 09.02.2022 було прийнято наказ №445/7, яким відмовлено у задоволені скарги в якій Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Таск-Інвест» просило скасувати рішення приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Теуту Євгенії Павлівни про реєстрацію прав та обтяжень індексний номер 60456668 від 20.09.2021 р. 11:23:04, номер запису про право власності: 44041277, за твердженнями позивача оскаржуване рішення є таким, що не відповідає вимогам законодавства та просить його скасувати.
Розглянувши матеріали позовної заяви Господарський суд міста Києва визнає їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
За приписами ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
У частині 3 вказаної статті вказано, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Виходячи з викладеного, приймаючи до уваги предмет позову, характер спірних правовідносин та предмет доказування, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Отже, враховуючи вищезазначене та виходячи з предмету та підстав позовних вимог, а також виходячи з того, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Теуту Євгенії Повлівни, суд дійшов висновку щодо доцільності залучення її до участі у справі в якості третьої особи, які не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
Керуючись ст.ст. 12, 50, 176, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Залучити приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Теуту Євгенію Повлівну (02140, м. Київ, вул. Б. Гмирі, 6) до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
4. Підготовче засідання призначити на 03.08.22 о 15:15 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 13 .
5. Зобов`язати позивача:
- надати суду оригінали наявних документів по суті спору, доданих до позовної заяви (для огляду);
6. Встановити відповідачу строк для надання суду обґрунтованого письмового відзиву на позовну заяву з доказами направлення його усім учасникам судового процесу у порядку, передбаченому статтями 165, 178 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; усіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову -протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
7. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3,4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
8. Встановити позивачу строк для подання відповіді відзив - протягом 5 днів з дня отримання відзиву з доказами направлення, вищезазначеної відповіді, відповідачу та третій особі у порядку, передбаченому статтями 165, 178 Господарського процесуального кодексу України.
9. Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив з доказами направлення, вищезазначених заперечень позивачу та третій особі у порядку, передбаченому статтями 165, 178 Господарського процесуального кодексу України.
10. Третій особі у строк до 03.08.2022 надати суду: письмові пояснення з викладенням своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову та відповідні докази; докази направлення пояснень з доданими до них документами на адреси позивача та відповідача.
11. Всі заяви, клопотання, заперечення подати до суду в строк до 03.08.2022 з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених статтею 170 Господарського процесуального кодексу України.
12. Учасникам судового процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити відповідно до вимог, викладених у статті 60 Господарського процесуального кодексу України, та надати суду документи, що підтверджують повноваження представників. Повідомити учасників справи про наявність права на подачу заяви про розгляд справи без участі представників позивача та відповідача.
13. Повідомити учасників справи, що інформація по справі, яка розглядається, доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/.
14. Запропонувати сторонам надати суду актуальні адреси електронної пошти та номери засобів телефонного зв`язку з метою отримання від суду інформації про розгляд справи та повідомлень про призначення судових засідань.
15. Ухвала набирає законної сили з дати її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя О.М. Спичак
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2022 |
Оприлюднено | 11.07.2022 |
Номер документу | 105126522 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Спичак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні