УХВАЛА
14 липня 2022 року м. Кропивницький
справа № 398/3716/21
провадження № 22-ц/4809/861/22
Кропивницький апеляційний суд в складі судді Голованя А.М. дослідивши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 наухвалу Світловодськогоміськрайонного судуКіровоградської областівід 07червня 2022року усправі запозовом ОСОБА_1 до ПАТСвітловодське автотранспортнепідприємство 13507про стягненняморальної шкоди, -
В С Т А Н О В И В :
04.07.2022 ОСОБА_1 подав до суду апеляційну скаргу на ухвалу Світловодськогоміськрайонного судуКіровоградської областівід 07червня 2022року,якою зупинено провадження у справі за його позовом до ПАТ Світловодське автотранспортне підприємство 13507 про стягнення моральної шкоди.
Вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження встановлено, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Під час реєстрації даної апеляційної скарги, що надійшла на офіційну електронну адресу Кропивницького апеляційного суду, встановлено, що така скарга сформована в системі «Електронний суд» та не містить електронного підпису.
Зі змісту ч.ч. 1, 3 ст. 356 ЦПК України вбачається, що апеляційна скарга подається до суду в письмовій формі і підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Відповідно ч. 8 ст. 14 ЦПК України, особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний підпис», якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частиною 8 ст. 43 ЦПК України встановлено, що якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа.
Статтею 6 вказаного Закону встановлено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно доЗакону України «Про електронні довірчі послуги». Оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність у порядку, визначеному законодавством; у визначених законодавством випадках може бути пред`явлений у візуальній формі відображення, в тому числі у паперовій копії.
Однак, відповідно до п. 15 ч. 1 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
Станом на момент подання апеляційної скарги Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система в Кропивницькому апеляційному суді повністю не функціонує.
Враховуючи зазначене, до початку функціонування в Україні Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи всі документи мають подаватися до суду в паперовому вигляді, а письмові заяви повинні мати власноручний підпис заявника.
Також, в порушення п.2 ч.4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги не додано копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи.
Оскільки апеляційна скарга не є належним чином оформленою та не відповідає вимогам встановленимст. 356 ЦПК України, вона не може бути прийнята до розгляду.
Частиною 2 статті 357 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, у відповідності з якою, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ч.2 ст.185ЦПК України строк усунення недоліків не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви, а в даному випадку апеляційної скарги без руху.
Керуючись ст. 185, 357 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 07 червня 2022 року залишити без руху.
Запропонувати скаржнику усунути зазначені недоліки протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали та надати належно оформлену апеляційну скаргу з копіями та додатками відповідно до кількості учасників справи.
В разі невиконання зазначених вимог в установлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Суддя Кропивницького
апеляційного суду А.М. Головань
Суд | Кропивницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2022 |
Оприлюднено | 15.07.2022 |
Номер документу | 105231471 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Кропивницький апеляційний суд
Головань А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні