У Х В А Л А
іменем України
Справа № 210/3144/21
Провадження № 1-кс/210/866/22
"01" серпня 2022 р.Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:
слідчого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: ОСОБА_2
прокурора: ОСОБА_3 ,
захисника: ОСОБА_4 ,
підозрюваного: ОСОБА_5 ,
розглянувши в судовому засіданні в м. Кривому Розі в режимі відеоконференц зв`язку клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області капітана поліції ОСОБА_6 у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020040000000613 від 05.09.2020 року щодо застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Нікополя, громадянина України, одруженого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.27, ч.3 ст.28, ч.2 ст.249 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
01 серпня 2022 року до Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області звернувся старший слідчий в ОВС відділу СУ Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області капітан поліції ОСОБА_6 із клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно підозрюваного ОСОБА_5 .
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що в провадженні відділення поліції №2 Криворізького районного управління поліції ГУ НП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження №42020040000000613 від 05.09.2020 за фактом незаконного зайняття рибним добувним промислом, шляхом вчинення незаконного зайняття рибним промислом, без належного дозволу, в заборонений час, у недозволених місцях, забороненими знаряддями і способом масового знищення риби, діючи у складі організованої групи як організатор, що спричинило істотну шкоду, що за правовою кваліфікацію є кримінальним правопорушенням, передбаченим ч.ч. 2,3 ст. 27, ч.3 ст.28, ч.2 ст.249 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_7 , перебуваючи не пізніше серпня 2020 на території Нікопольського району Дніпропетровської області, більш точні дата, час та місце слідством не встановлені, з метою свого особистого незаконного збагачення, а також незаконного збагачення інших осіб, розробив злочинний план з незаконного зайняття рибним промислом, з подальшою реалізацією протиправно виловлених водних живих ресурсів із природного середовища в акваторії Каховського водосховища, яке розташоване на території м. Нікополя Дніпропетровської області, без належного дозволу, в заборонений час, у недозволених місцях, забороненими знаряддями і способом масового знищення риби в акваторії Каховського водосховища в м. Нікополі Дніпропетровської області. Задля реалізації свого злочинного умислу ОСОБА_7 в недозволеному місці в акваторії Каховського водосховища в межах Дніпропетровської області у період з грудня 2020 по червень 2021, більш точної дати досудовим розслідувань не встановлено, за допомогою заборонених знарядь, виготовлених із сіткоснастевих матеріалів, та способів зайняття рибним добувним промислом здійснював лов водних живих ресурсів, а саме ракоподібних (раків) та риби різних видів на всіх стадіях свого розвитку (сом, короп, лящ тощо).
Розробивши зазначений план із незаконного зайняття рибним добувним промислом ОСОБА_7 прийшов до висновку, що для здійснення свого злочинного умислу необхідно залучити осіб, які поділяють його незаконні інтереси і прагнуть матеріального збагачення, та спільно з ним і під його керівництвом виявлять бажання взяти участь у вчиненні ряду кримінальних правопорушень.
З метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на незаконне зайняття рибним промислом, з подальшою реалізацією протиправно виловлених водних живих ресурсів із природного середовища в акваторії Каховського водосховища, ОСОБА_7 не пізніше серпня 2020 року, більш точну дату та місце слідством не встановлено, вирішив ознайомити зі своїм розробленим злочинним планом ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та довів до їх відома деталі вищевказаного злочинного плану, а останні прийняли пропозицію ОСОБА_7 та надали свою згоду на участь, тим самим створив організовану групу для вчинення кримінального правопорушення, а саме незаконного зайняття рибним промислом, з подальшою реалізацією протиправно виловлених водних живих ресурсів із природного середовища в акваторії Каховського водосховища, яке розташоване на території м. Нікополя Дніпропетровської області, без належного дозволу, в заборонений час, у недозволених місцях, забороненими знаряддями і способом масового знищення риби в акваторії Каховського водосховища в м. Нікополі Дніпропетровської області, попередньо розподіливши між собою ролі.
Як організатор ОСОБА_7 взяв на себе наступні обов`язки: розробка плану і організація вчинення кримінального правопорушення; розподіл обов`язків між співучасниками змови із чітким визначенням ролей у вчиненні кримінального правопорушення; керування і координація дій співучасників злочинної змови при вчиненні кримінального правопорушення; надання вказівок учасникам організованої групи ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , на здійснення незаконного зайняття вилову водних живих ресурсів із природного середовища в акваторії Каховського водосховища, яке розташоване на території м. Нікополя Дніпропетровської області, із застосуванням маломірних суден (човни) без належного дозволу, в заборонений час, у недозволених місцях, забороненими знаряддями і способом масового знищення риби в акваторії Каховського водосховища в м. Нікополі Дніпропетровської області, та подальшу реалізацію виловленої риби та ракоподібних; організація придбання, підтримання у належному стані, виготовлення заборонених знарядь лову, а саме: риболовних сіток, пристроїв для масового ураження риби («колокол»), вибухових речовин,а також організація контролю за транспортними засобами (машини для транспортування лову), водними суднами (катерами) з метою підтримання їх у належному стані, придатному для здійснення незаконного вилову риби та водних біоресурсів; налагодження каналів збуту незаконно виловленої риби та інших водних біоресурсів; збуту незаконно виловленої риби та інших водних біоресурсів; контроль за діяльністю кожного учасника злочинної змови; розподіл коштів, одержаних в результаті вчинення кримінального правопорушення, між учасниками злочинної змови відповідно до функцій.
Як виконавець ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими учасниками, повинен виконувати наступні функції: виконання вказівок організатора групи ОСОБА_7 ; здійснення незаконного зайняття вилову водних живих ресурсів із природного середовища в акваторії Каховського водосховища, яке розташоване на території м. Нікополя Дніпропетровської області, із застосуванням маломірних суден (човни) без належного дозволу, в заборонений час, у недозволених місцях, забороненими знаряддями і способом масового знищення риби в акваторії Каховського водосховища в м. Нікополі Дніпропетровської області, складання, транспортування незаконно виловлених біоресурсів та подальшу реалізацію виловленої риби та ракоподібних; здійснення контролю за транспортними засобами (машини для транспортування лову), водними суднами (катерами) з метою підтримання їх у належному стані, придатному для здійснення незаконного вилову риби та водних біоресурсів; підшукання та використання заборонених знарядь лову, а саме: риболовні сітки, пристрої для масового ураження риби («колокол»), петарди, вибухові речовини тощо, для вчинення кримінального правопорушення; налагодження каналів збуту незаконно виловленої риби та інших водних біоресурсів; збуту незаконно виловленої риби та інших водних біоресурсів.
Як виконавець ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими учасниками, повинен виконувати наступні функції: виконання вказівок організатора групи ОСОБА_7 ; здійснення незаконного зайняття вилову водних живих ресурсів із природного середовища в акваторії Каховського водосховища, яке розташоване на території м. Нікополя Дніпропетровської області, із застосуванням маломірних суден (човни) без належного дозволу, в заборонений час, у недозволених місцях, забороненими знаряддями і способом масового знищення риби в акваторії Каховського водосховища в м. Нікополі Дніпропетровської області, складання, транспортування незаконно виловлених біоресурсів та подальшу реалізацію виловленої риби та ракоподібних; здійснення контролю за транспортними засобами (машини для транспортування лову), водними суднами (катерами) з метою підтримання їх у належному стані, придатному для здійснення незаконного вилову риби та водних біоресурсів; підшукання та використання заборонених знарядь лову, а саме: риболовні сітки, пристрої для масового ураження риби («колокол»), петарди, вибухові речовини тощо, для вчинення кримінального правопорушення; налагодження каналів збуту незаконно виловленої риби та інших водних біоресурсів; збуту незаконно виловленої риби та інших водних біоресурсів.
Як виконавець ОСОБА_9 , діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими учасниками, повинен виконувати наступні функції: виконання вказівок організатора групи ОСОБА_7 ; здійснення незаконного зайняття вилову водних живих ресурсів із природного середовища в акваторії Каховського водосховища, яке розташоване на території м. Нікополя Дніпропетровської області, із застосуванням маломірних суден (човни) без належного дозволу, в заборонений час, у недозволених місцях, забороненими знаряддями і способом масового знищення риби в акваторії Каховського водосховища в м. Нікополі Дніпропетровської області, складання, транспортування незаконно виловлених біоресурсів та подальшу реалізацію виловленої риби та ракоподібних; здійснення контролю за транспортними засобами (машини для транспортування лову), водними суднами (катерами) з метою підтримання їх у належному стані, придатному для здійснення незаконного вилову риби та водних біоресурсів; підшукання та використання заборонених знарядь лову, а саме: риболовні сітки, пристрої для масового ураження риби («колокол»), петарди, вибухові речовини тощо, для вчинення кримінального правопорушення; налагодження каналів збуту незаконно виловленої риби та інших водних біоресурсів; збуту незаконно виловленої риби та інших водних біоресурсів.
Так, в ході досудового розслідування встановлено, що у період часу з початку грудня 2020 по 17.06.2021 в тому числі під час дії заборони промислового, любительського рибальства з плавзасобів під час руху риби на нерест та на період її нересту у водоймах, зокрема у Каховському водосховищі в межах Дніпропетровської області з 10.04.2021 по 18.06.2021, затвердженого наказом Дніпропетровського рибоохоронного патруля Управлінню Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області від 12.03.2021 №38 у період з початку грудня 2020 по 17.06.2021 виконавці злочину ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 регулярно отримували від організатора групи ОСОБА_7 вказівки на виконання єдиного злочинного плану стосовно місць для встановлення заборонених знарядь лову в акваторії Каховського водосховища, яке розташоване на території м. Нікополя Дніпропетровської області, їх кількості та розміри, визначав ціни на незаконно виловлену рибу та ракоподібних, координував їх дії для вчинення кримінальних правопорушень.
Також, ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 погоджували з ОСОБА_7 місця для незаконного вилову риби та ракоподібних в акваторії Каховського водосховища, яке розташоване на території м. Нікополя Дніпропетровської області, без належного дозволу, забороненими знаряддями риболовними сітками, і способом масового знищення риби (застосування вибухових речовин, «гонінням» риби на воді із застосуванням моторних човнів), підшукували покупців для реалізації виловлених водних живих ресурсів, зокрема риби та ракоподібних, встановлювали місця для встановлення сіток в акваторії Каховського водосховища, яке розташоване на території м. Нікополя Дніпропетровської області, їх кількості та розміри.
В результаті незаконного зайняття рибним добувним промислом без належного дозволу, в заборонений час, у недозволених місцях, забороненими знаряддями риболовними сітками та вибуховою речовиною, способом масового знищення риби в акваторії Каховського водосховища в м. Нікополі Дніпропетровської області, ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 порушили вимоги ст.63 Закону України «Про тваринний світ», п.п.3.14, 3.15 «Правил любительського та спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 №19.
Під час досудового розслідування задокументовано 14 епізодів злочинної діяльності організованої групи у складі організатора ОСОБА_7 , виконавців ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_5 .
Реалізуючи єдиний злочинний намір з корисливого мотиву 20.12.2020, 06.01.2021, 07.01.2021, 12.01.2021, 15.01.2021, 30.01.2021, 03.02.2021, 06.02.2021, 23.05.2021, 24.05.2021, 26.05.2021, 28.05.2021, 05.06.2021, 17.06.2021 організатор ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи з ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , відповідно до розробленого плану, відомого усім учасникам групи, надавав вказівки виконавцям ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 готувати риболовні сітки, пристрій для масового знищення риби («колокол»), вибухові речовини та катер з метою незаконного зайняття добувним рибним промислом в акваторії Каховського водосховища, вчиняти незаконні дії, спрямовані на вилов водних біоресурсів в акваторії Каховського водосховища та реалізовувати незаконно виловлену рибу у подальшому, а також безпосередньо приймав участь у вчиненні зазначених дій.
Так, 17.06.2021 злочинну діяльність злочинної групи було припинено з незалежних від її учасників причин через її припинення працівниками органів поліції та прокуратури. Під час проведення огляду катеру 17.06.2021 за участю ОСОБА_5 з плавзасобу вилучено три піротехнічні вироби, які відповідно до висновку судової експертизи вибухових речовин від 12.08.2021 №СЕ-19/104-21/24310-ФХВР, є механічною сумішшю за сукупністю ознак характерною для сумішевих вибухових речовин. В результаті незаконного зайняття рибним добувним промислом без належного дозволу, в заборонений час (вилов риби в період нересту), у недозволених місцях, забороненими знаряддями риболовними сітками та вибуховою речовиною, способом масового знищення риби в акваторії Каховського водосховища в м. Нікополі Дніпропетровської області, ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 в складі організованої групи, порушили вимоги ст.63 Закону України «Про тваринний світ», п.п.3.14, 3.15 «Правил любительського та спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 №19.
Також, згідно з висновком інженерно-екологічної експертизи від 17.06.2022 №СЕ-19-22/9503-ЕЛ, підтверджено істотну шкоду, завдану в результаті порушень законодавства з охорони навколишнього природного середовища в результаті незаконного вилову риби.
Своїми умисними незаконними діями ОСОБА_5 , ОСОБА_9 в складі організованої групи разом із ОСОБА_7 , ОСОБА_8 заподіяли рибному господарству України істотну шкоду.
Таким чином, в результаті незаконного зайняття рибним добувним промислом без належного дозволу, в тому числі в заборонений час та у недозволених місцях, забороненими знаряддями риболовними сітками, із застосуванням пристрою для масового знищення риби («колокол») та вибуховою речовиною, способом масового знищення риби в акваторії Каховського водосховища в м. Нікополі Дніпропетровської області, об`єднані єдиним планом з розподілом функцій учасників, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім членам злочинної групи, виконуючи відведену кожному роль, в період з грудня 2020 по 17.06.2022 ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 упродовж зазначеного періоду часу здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів загальною вагою приблизно 7 т, чим спричинили матеріальну шкоду Управлінню державного агентства рибного господарства Дніпропетровській області на загальну суму 300 635 грн.
На підставі вищевикладеного органом досудового розслідування зібрано достатньо доказів для підозри ОСОБА_5 увчиненні кримінальнихправопорушень,передбачених за ч.2 ст. 27, ч.3 ст. 28, ч.2 ст. 249 КК України за ознаками: незаконне зайняття рибним добувним промислом, шляхом вчинення незаконного зайняття рибним промислом, без належного дозволу, в заборонений час, у недозволених місцях, забороненими знаряддями і способом масового знищення риби, діючи у складі організованої групи як виконавець, що спричинило істотну шкоду. Якому 28.07.2022 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.27, ч.3 ст.28, ч.2 ст.249 КК України.
На думку слідства в ході проведення досудового розслідування зібрано сукупність належних і достатніх доказів, які підтверджують вчинення інкримінованого ОСОБА_5 кримінального правопорушення, що є підставою для обґрунтованої підозри, а саме вина останнього підтверджується:
-протоколами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, в яких зафіксовано розмови ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ;
-протоколами проведення негласної слідчої(розшукової)дії - спостереження за особою;
-протоколом огляду катеру від 17.06.2021 за участю ОСОБА_5 ;
-протоколом обшуку від 17.06.2021 автомобіля VOLKSWAGENTRANSPORTER (днз НОМЕР_1 ), який належить ОСОБА_5 ;
-протоколом обшуку від 17.06.2021 автомобіля NISSANPATROL (днз НОМЕР_2 ) із причепом, який належить ОСОБА_7 ;
-протоколом обшуку від 17.06.2021, проведеного за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Воздвиженська, буд. 15;
-протоколом обшуку від 17.06.20121, проведеного за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Грушка, буд. 2;
-протоколом обшуку від 17.06.2021, проведеного за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Лапинська, буд. 207а;
-протоколами допитів свідків та протоколами пред`явлення особи для впізнання останнім;
-відповіддю Дніпропетровського рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області від 14.01.2022 №1-2-9/62-22 щодо встановлення виду виловлених біоресурсів;
-інформацією від 24.06.2021 №2-5-9/1366-21 Дніпропетровського рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області щодо нерестової заборони;
-наказом від 12.03.2021 №38 Дніпропетровського рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області про встановлення весняно-літньої заборони лову риби у рибогосподарських водних об`єктах, підконтрольних Управлінню Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області;
-матеріалами перевірки Державної екологічної інспекції від 23.06.2021 №3-5211-42;
-висновком судової експертизи вибухових речовин від 12.08.2021 №СЕ-19/104-21/24310-ФХВР, в якому встановлено, що речовина піротехнічних виробів є механічною сумішшю за сукупністю ознак характерною для сумішевих вибухових речовин типу «окисник-відновник»;
-висновком судово-економічної експертизи від 02.07.2021 №СЕ-19/104-21/20769ЕК, в якому встановлено, розрахунок суми збитків, пов`язаних із незаконним виловом водних живих біоресурсів;
-висновком інженерно-екологічної експертизи від 17.06.2022 №СЕ-19-22/9503-ЕЛ, яким підтверджено істотну шкоду, завдану в результаті порушень законодавства з охорони навколишнього природного середовища в результаті незаконного вилову риби сомів у кількості 11 штук;
-висновком судово-товарознавчої експертизи №3851-3863-22 від 25.07.2022 в якому встановлено, розрахунок суми збитків, пов`язаних із незаконним виловом водних живих біоресурсів;
-речовими доказами;
-іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлена наявність ризиків, передбачених п.1,2, 3, 5 ст. 177 КПК України, а саме: ОСОБА_5 може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, може незаконно впливати на потерпілого, свідка, експерта у цьому ж кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
Враховуючи вищевикладене, та зважаючи на наявність вказаних ризиків, застосування більш м`яких запобіжних заходів відносно підозрюваного ОСОБА_5 , окрім як особисте зобов`язання, не надасть в повній мірі органу досудового розслідування виконати завдання кримінального провадження не забезпечить нормальну процесуальну поведінку підозрюваним.
В судовому засіданні прокурор просив задовольнити клопотання та обрати відносно підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Захисник підозрюваного ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_4 , та підозрюваний ОСОБА_5 кожен окремо, у судовому засіданні не заперечували проти задоволення клопотання.
Вислухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши надані до суду матеріали та докази в їх сукупності, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до статті 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків.
Особисте зобов`язання полягає у покладені на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу (частина 1 статті 179 КПК України).
Відповідно до ч. 1 ст.194КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Частиною 3 ст.194КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд має право зобов`язати підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого органу державної влади, визначеного слідчим суддею, судом, якщо прокурор доведе обставини, передбачені пунктом 1 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктами 2 та 3 частини першої цієї статті.
28 липня 2022 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.27, ч.3 ст.28, ч.2 ст.249 КК України на підставі зібраних доказів у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020040000000613.
Наявність обґрунтованоїпідозри увчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушеньпередбачених ч.2ст.27,ч.3ст.28,ч.2ст.249ККУкраїни підтверджується доданими матеріалами:
-протоколами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, в яких зафіксовано розмови ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ;
-протоколами проведення негласної слідчої(розшукової)дії - спостереження за особою;
-протоколом огляду катеру від 17.06.2021 за участю ОСОБА_5 ;
-протоколом обшуку від 17.06.2021 автомобіля VOLKSWAGENTRANSPORTER (днз НОМЕР_1 ), який належить ОСОБА_5 ;
-протоколом обшуку від 17.06.2021 автомобіля NISSANPATROL (днз НОМЕР_2 ) із причепом, який належить ОСОБА_7 ;
-протоколом обшуку від 17.06.2021, проведеного за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Воздвиженська, буд. 15;
-протоколом обшуку від 17.06.20121, проведеного за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Грушка, буд. 2;
-протоколом обшуку від 17.06.2021, проведеного за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Лапинська, буд. 207а;
-протоколами допитів свідків та протоколами пред`явлення особи для впізнання останнім;
-відповіддю Дніпропетровського рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області від 14.01.2022 №1-2-9/62-22 щодо встановлення виду виловлених біоресурсів;
-інформацією від 24.06.2021 №2-5-9/1366-21 Дніпропетровського рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області щодо нерестової заборони;
-наказом від 12.03.2021 №38 Дніпропетровського рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області про встановлення весняно-літньої заборони лову риби у рибогосподарських водних об`єктах, підконтрольних Управлінню Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області;
-матеріалами перевірки Державної екологічної інспекції від 23.06.2021 №3-5211-42;
-висновком судової експертизи вибухових речовин від 12.08.2021 №СЕ-19/104-21/24310-ФХВР, в якому встановлено, що речовина піротехнічних виробів є механічною сумішшю за сукупністю ознак характерною для сумішевих вибухових речовин типу «окисник-відновник»;
-висновком судово-економічної експертизи від 02.07.2021 №СЕ-19/104-21/20769ЕК, в якому встановлено, розрахунок суми збитків, пов`язаних із незаконним виловом водних живих біоресурсів;
-висновком інженерно-екологічної експертизи від 17.06.2022 №СЕ-19-22/9503-ЕЛ, яким підтверджено істотну шкоду, завдану в результаті порушень законодавства з охорони навколишнього природного середовища в результаті незаконного вилову риби сомів у кількості 11 штук;
-висновком судово-товарознавчої експертизи №3851-3863-22 від 25.07.2022 в якому встановлено, розрахунок суми збитків, пов`язаних із незаконним виловом водних живих біоресурсів;
-іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
Слідчий суддя враховує позицію Європейського Суду з прав людини, що наведена в чисельних рішеннях («Нечипорук, Йонкало проти України» №42310/04 від 21 квітня 2011 року, «Фокс, Кемпбелл і Хартлі проти Сполученого Королівства» №№12244/86,12245/86, 12383/86 від 30 серпня 1990 року, «Мюррей проти Сполученого Королівства» №14310/88 від 28 жовтня 1994 року та ін.), відповідно до якої термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.
При цьому слід зауважити, що на даному етапі провадження суд не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину.
Згідно клопотання та долучених до нього додатків вбачається, що підозра є обґрунтованою, при цьому оцінку доказам на цій стадії суд не здійснює.
При обранні запобіжного заходу судом враховуються вимоги статей 177, 178 КПК України.
Слідчим суддею приймається до уваги, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, за яке санкцією статті передбачено покарання у виді штрафу від трьох тисяч до п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, не має постійного офіційного джерела доходу, одружений, має на утриманні неповнолітніх дітей, раніше не судимий, має міцні соціальні зв`язки, має постійне місце проживання.
Суд звертає увагу на мотив та спосіб вчинення кримінального правопорушення який відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 67 Кримінального кодексу України є злочином, вчиненим під час умов воєнного або надзвичайного стану, інших надзвичайних подій тому є обтяжуючою обставиною.
Оцінивши в сукупності вище вказане, слідчий суддя приходить до висновку, що з метою забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та запобіганню ризикам, передбаченим п.п. 1, 3 частиною 1 статті 177 КПК України, щодо підозрюваного необхідно застосувати запобіжний захід у виді особистого зобов`язання із покладенням обов`язків, передбачених частиною 5 статті 194 КПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.131,132, 176-179, 184, 186, 193, 194, 196,369,372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області капітана поліції ОСОБА_6 у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020040000000613 від 05.09.2020 року щодо застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.27, ч.3 ст.28, ч.2 ст.249 КК України задовольнити.
Обрати відносно підозрюваного у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020040000000613 від 05.09.2020 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання строком до 07 вересня 2022 року включно.
На підставі частини 5 статті 194 КПК України покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такі обов`язки:
-прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду;
-не відлучатися за межі населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора, суду;
-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
-утриматися від спілкування з підозрюваним, свідками, експертами у кримінальному провадженні.
Попередити підозрюваного ОСОБА_5 , що в разі невиконання покладених, згідно ухвали слідчого судді, обов`язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід.
З метою перевірки та контролю за поведінкою підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покласти на працівників СВ відділення поліції №2 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області обов`язки щодо проведення перевірок за місцем проживання останнього, за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвала щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає, але запереченням на неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді, або включені до апеляційної скарги на судове рішення.
Повний текст ухвали складено 01.08.2022 року.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105514998 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів особисте зобов'язання |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Літвіненко Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні