Ухвала
від 31.07.2022 по справі 755/5597/15-ц
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 755/5597/15-ц Головуючий у суді І інстанції Катющенко В.П.

Провадження № 22-ц/824/2902/2022 Доповідач у суді ІІ інстанції Ігнатченко Н.В.

У Х В А Л А

1 серпня 2022 року м. Київ

Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого - Ігнатченко Н.В.,

суддів: Мережко М.В., Савченка С.І.,

розглянувши клопотання представника акціонерного товариства «Укрсиббанк» - адвоката Демчука Олександра Васильовича про проведення судового засіданні в режимі відеоконференції по цивільній справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Дніпровського районного суду міста Києва від 13 грудня 2021 року у справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: стягувач - акціонерне товариство «УкрСиббанк», боржник - ОСОБА_3 , про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню,

в с т а н о в и в:

У провадженні Київського апеляційного суду перебуває цивільна справа за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва від 13 грудня 2021 року у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: стягувач - АТ «УкрСиббанк», боржник - ОСОБА_3 , про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.

Розгляд справи призначено у відкритому судовому засіданні в приміщенні Київського апеляційного суду на 4 серпня 2022 року о 10 год. 45 хв. з повідомленням (викликом) учасників справи.

Представник стягувача - адвокат Демчук О.Внадіслав 26 липня 2022 року на електронну адресу апеляційного суду клопотання, підписане його електронно-цифровим підписом, в якому просив забезпечити йому можливість прийняти участь у вказаному судовому засіданні по справі № 755/5597/15-ц в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та програмного забезпечення «ЕasyCon».

Клопотання мотивоване неможливістю представника стягувача прибути в судове засідання апеляційного суду через введення з 24 лютого 2022 року воєнного стану на території України внаслідок повномасштабної агресії російської федерації проти України та карантинних обмежень, встановлених Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Дослідивши обставини справи та перевіривши наявність відповідної технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, колегія суддів вважає, що клопотання не підлягає задоволеннювиходячи з такого.

Частиною другою статті 381 ЦПК України передбачено, що процедурні питання, пов`язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.

Згідно із вимогами статті 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Аналіз правил, закріплених у статті 212 ЦПК України, дає підстави зробити висновок про те, що ухвалення рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду і не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони. До того ж, вказані положення законодавства направлені на забезпечення участі осіб, які є віддаленими від місця розгляду справи і з об`єктивних причин не можуть брати участь у розгляді справи.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку колегії суддів, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Однак, клопотання представника стягувача не містить жодних належних і допустимих доказів на підтвердження обставин неможливості прибути у судове засідання суду апеляційної інстанції або наявності об`єктивних непереборних причин, які унеможливлюють іншого представника банку прибути до Київського апеляційного суду, і достатнє обґрунтування необхідності проведення судового засідання в режимі відеоконференції у цього клопотанні відсутнє.

З матеріалів справи вбачається, що адресою здійснення адвокатської діяльності представника стягувача є пров. Рильський, 4, поверх 6, м. Київ, тому обґрунтованих перешкод у нього прибути у призначене судове засідання суду апеляційної інстанції немає, в тому числі з огляду на віддаленість місця розташування офісу від приміщення Київського апеляційного суду в межах одного населеного пункту.

При цьому у даному випадку явка осіб, належно повідомлених про розгляд справи, до суду апеляційної інстанції також не є обов`язковою, а представник стягувача в клопотанні вказав, що якщо у випадку неможливості забезпечити участь представника АТ «Укрсиббанк» у судове засідання в режимі відеоконференції або неявка представника у судове засідання - проводити розгляд без участі представника АТ «Укрсиббанк» за наявними у справі матеріалами, а також у відзиві на апеляційну скаргу чітко і однозначно визначв свою позицію щодо доводів і вимог ОСОБА_1 та оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції.

Таким чином, достатньої необхідності участі представника АТ «Укрсиббанк»- адвоката Демчука О.В. у справі в режимі відеоконференції апеляційним судом не встановлено, у клопотанні не наведено поважних причин з посиланням на відповідні докази неможливості прибуття в судове засідання або обставин, що перешкоджають представникам банку прибути до Київського апеляційного суду у визначені судом дату і час, а ухвала апеляційного суду не може обґрунтовуватись припущеннями наявності зазначених обставин.

За таких обставин колегія суддів, зважаючи на принцип ефективності судового процесу, направлений на недопущення затягування розгляду справи, а також характер правовідносин та предмет доказування у справі, вважає недоцільним проведення судового засідання у даній цивільній справі в режимі відеоконференції з використанням технічних засобів системи відеоконференцзв`язку «ЕasyCon» та з урахуванням викладеного приходить до висновку, що у задоволенні клопотання представника АТ «Укрсиббанк»- адвоката Демчука О.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції слід відмовити.

Керуючись статтями 212, 381 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

У задоволенні клопотання представника акціонерного товариства «Укрсиббанк» - адвоката Демчука Олександра Васильовича про проведення судового засіданні в режимі відеоконференції по цивільній справі апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Дніпровського районного суду міста Києва від 13 грудня 2021 року у справі № 755/5597/15-ц відмовити.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її постановлення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий Н.В. Ігнатченко

Судді: М.В. Мережко

С.І. Савченка

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення31.07.2022
Оприлюднено04.08.2022
Номер документу105538031
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —755/5597/15-ц

Ухвала від 15.04.2024

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 15.04.2024

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 22.09.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 20.06.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 29.11.2022

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 29.11.2022

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 31.07.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ігнатченко Ніна Володимирівна

Ухвала від 06.07.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ігнатченко Ніна Володимирівна

Ухвала від 24.01.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ігнатченко Ніна Володимирівна

Ухвала від 13.12.2021

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні