Справа № 367/1143/22
Провадження №1-кп/367/497/2022
УХВАЛА
Іменем України
29 липня 2022 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ірпені під час підготовчого судового засідання обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 квітня 2020 року за № 12020110120000348 по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України,
встановив:
17 лютого 2022 року до Ірпінського міського суду Київської області з Бородянського відділу Бучанської окружної прокуратури Київської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.
Під час підготовчого судового засідання судом з`ясовано думку учасників провадження щодо дотримання правил територіальної підсудності у вказаному кримінальному провадженні.
Прокурор в підготовчому судовому засіданні щодо направлення провадження до Київського апеляційного суду для вирішення питання щодо територіальної підсудності поклалася на розсуд суду.
Захисник та обвинувачений в підготовчому судовому засіданні вважали правильним направити дане провадження до Київського апеляційного суду.
Вислухавши думки учасників провадження, перевіривши матеріали клопотання, суд дійшов наступного висновку.
За правилами ч. 1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.
Як видно із обвинувального акту, ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.5 ст.191, ч.1 ст. 366 КК України.
Згідно із ч.2 ст.4 КК України, кримінальна протиправність і караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння.
Санкція ч. 5 ст.191 КК України (в редакції, яка діяла на час вчинення інкримінованого ОСОБА_5 ) кримінального правопорушення, передбачала покарання у виді позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, та дане кримінальне правопорушення було віднесене до особливо тяжких злочинів.
Санкція ч.1 ст.366 КК України (в редакції, яка діяла на час вчинення інкримінованого ОСОБА_5 ) кримінального правопорушення, передбачала покарання у виді штрафу до двохсот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, та дане кримінальне правопорушення було віднесене до злочинів невеликої тяжкості.
Чинна редакція санкції ч.5 ст.191 КК України передбачає таке ж покарання, при цьому, кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст.191 КК України відноситься до особливо тяжких злочинів.
Чинна редакція санкції ч. 1 ст. 366 КК України передбачає покарання у виді штрафу від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, та дане кримінальне правопорушення відноситься до нетяжких злочинів.
Таким чином, кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст.191 КК України, є більш тяжким правопорушенням по відношенню до кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
Місцем вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, у обвинувальному акті зазначено с. Озера Бородянського району Київської області.
Обвинувальний акт складений прокурором Бородянського відділу Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 за адресою: вул. Центральна, 230, смт. Бородянка, Київська обл.
Водночас, згідно із Законом України "Про внесення зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів, від 3 листопада 2020 року,№ 950-IX, розділ XII"Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 31, ст. 545 із наступними змінами) доповнено пунктом 3-1 такого змісту: 3-1. До набрання чинності законом України, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року№807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року".
Законом від 16.11.2021 року № 5387 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку із утворенням (ліквідацією) районів", продовжено термін на один рік здійснення місцевими судами своїх повноважень у межах раніше визначеної (до утворення (ліквідації) районів згідно з Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-IX «Про утворення та ліквідацію районів») територіальної юрисдикції, але не пізніше 1 січня 2023 року.
Враховуючи викладене, суд вважає, що обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 квітня 2020 року за № 12020110120000348 по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України, надійшов до суду з порушенням правил підсудності, а тому приходить до висновку про необхідність направлення даного провадження до Київського апеляційного суду для вирішення питання територіальної підсудності.
Виходячи знаведеного такеруючись ст.ст. 7, 32, 34, 314 КПК України,суд,- постановив:
Обвинувальний акту кримінальномупровадженні,відомості щодоякого внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань 29квітня 2020року за№ 12020110120000348по обвинуваченню ОСОБА_5 увчиненні кримінальнихправопорушень,передбачених ч.5ст.191,ч.1ст.366КК України - направити до Київського апеляційного суду для визначення підсудності.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105543915 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Ірпінський міський суд Київської області
Кравчук Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні