Ухвала
від 02.08.2022 по справі 758/5109/19
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/5109/19

У Х В А Л А

про зупинення провадження у справі

03 серпня 2022 року місто Київ

Подільський районний суд м.Києва у складі:

головуючого - судді Ларіонової Н.М.,

при секретарі судового засідання Волошиній А.М.,

за участю: представника позивача - адвоката Федосєєвої Т.Ю.,

представника відповідача - адвоката Суньова Є.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі районного суду в місті Києві заяву представника відповідача про зупинення провадження у справі та матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Авалон» про виконання обов`язку боржника третьою особою, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернулась до Подільського районного суду м.Києва з позовом до відповідача ОСОБА_2 , в якому просить визнати себе третьою особою, якою було виконано обов`язок боржника ОСОБА_2 щодо розрахунку за квартиру згідно договору купівлі-продажу квартири за адресою: АДРЕСА_1 від 02 вересня 2016 року, укладеного між ТОВ «Компанія з управління активами «Авалон» та ОСОБА_2 .

Провадження у справі відкрито ухвалою від 11.06.2019 р. з призначенням розгляду в порядку загального позовного провадження.

Представником відповідача було подано відзив, в якому сторона відповідача просить відмовити в задоволенні позову.

Ухвалою від 13.02.2020 р. підготовче провадження у справі закрито з призначенням справи до судового розгляду.

20.06.2022 р. через канцелярію суду надійшло клопотання від представника відповідача про зупинення розгляду справи, яке обґрунтоване тим, що відповідач ОСОБА_2 мобілізований та проходить службу у складі Збройних сил України.

В судовому засіданні представник відповідача підтримав клопотання та надав довідку про проходження відповідачем військової служби, пояснивши, що в даному випадку є підстава для обов`язкового зупинення провадження у справі, а тому посилання представника позивача на те, що у розгляді справи бере участь він, як представник відповідача, вважає безпідставним. Додав, що до закінчення служби відповідача в ЗСУ не можливо вирішувати питання і про призначення судово-почеркознавчої експертизи, яке заявлено стороною відповідача, оскільки неможливо буде відібрати зразки підпису відповідача.

Представник позивача в судовому засіданні заперечувала проти зупинення провадження у справі, посилаючись на те, що в участь в розгляді справи бере представник відповідача, а тому можливо розглядати справу без участі самого відповідача. Вважала необхідним вирішити питання про призначення судової експертизи.

Суд, вислухавши учасників судового засідання, вивчивши матеріали клопотання та матеріали цивільної справи, дійшов таких висновків.

Як вбачається з матеріалів справи, представником відповідача подано довідку з Військової частини (зазначено №) Західного регіонального управління Державної прикордонної України від 15.07.2022 р. за вих.№ 12/1090, зі змісту якої вбачається, що ОСОБА_2 (зазначено його звання ) проходить військову службу з 28.04.2022 р. у відповідності до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію».

Так, Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні7; від 24.02.2022 №2102-ІХ в Україні введено воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб, який продовжено до 23.08.2022.

Згідно з Закону України «Про правовий режим воєнного стану», воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Згідно з ч. 9 ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», щодо військового обов`язку громадяни України поділяються, зокрема, на військовослужбовців, тобто осіб, які проходять військову службу.

Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про Збройні сили України», Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України у випадках, визначених законом, беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.

Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом: призову громадян України на військову службу; прийняття громадян України на військову службу за контрактом.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.

Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду із визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і щодо яких неможливо передбачити їх усунення.

Відповідно до положень пункту 2 ч.1 ст.251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Згідно із п.2 ч.1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, зокрема, встановлених пунктом 2 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених п. п. 1 та 3 частини першої статті 252 цього Кодексу, - до припинення перебування на альтернативній (невійськовій) службі не за місцем проживання або на строковій військовій службі; у службовому відрядженні.

Таким чином, враховуючи той факт, що відповідач перебуває на військовій службі в лавах Збройних Сил України та забезпечує стримування збройної агресії проти України у період воєнного стану, запровадженого у зв`язку із воєнною агресією Російської Федерації проти України, тобто існують обставини відповідно до п.2 ч.1 ст.251 ЦПК України, що унеможливлюють продовження розгляду цивільної справи та наявність яких є підставою для зупинення провадження у справі, а тому суд вважає за необхідне провадження у справі зупинити до припинення перебування відповідача у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені у воєнний стан.

Відповідно до ч.1 ст.254 ЦПК України, провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення.

Після усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у справі, тобто, до припинення перебування відповідача у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені у воєнний стан, відповідач зобов`язаний повідомити про це суд.

При цьому судом не приймає до уваги твердження представника позивача про можливість розгляду справи за участю представника відповідача, оскільки вимоги пункту 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України є імперативними, а розгляд справи без зупинення провадження у справі на підставі ст.252 ч.3 ЦПК України передбачений в разі, зокрема, в перебування учасника справи на альтернативній (невійськовій) службі не за місцем проживання або на строковій військовій службі (п.1 ч.1 ст.252 ЦПК України). При цьому ст.252 ЦПК України регламентує випадки, коли зупинення провадження у справі є правом, а не обов`язком суду.

Вказані обставини дають суду дійти висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання представника відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.251 ч.1 п.2, 253, 258-260, 261, 353, 354 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Задовольнити клопотання представника відповідача - адвоката Суньова Є.В. про зупинення провадження у справі.

Зупинити провадження у цивільній справі № 758/5109/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Авалон» про виконання обов`язку боржника третьою особою - до припинення перебування відповідача ОСОБА_2 у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Зобов`язати відповідача ОСОБА_2 повідомити Подільський районний суд м.Києва про припинення його перебування у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, - протягом 10 днів з дня звільнення зі служби.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду з подачею апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 15 днів з дня складання повного тексту ухвали.

Учасник справи, якому копія ухвали не була вручена в день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст ухвали складений 04.08.2022 р.

Суддя Н. М. Ларіонова

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.08.2022
Оприлюднено04.08.2022
Номер документу105560819
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —758/5109/19

Ухвала від 18.01.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ларіонова Н. М.

Ухвала від 02.08.2022

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ларіонова Н. М.

Ухвала від 26.11.2021

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ларіонова Н. М.

Постанова від 07.10.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 27.07.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 12.05.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 13.02.2020

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ларіонова Н. М.

Ухвала від 11.06.2019

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ларіонова Н. М.

Ухвала від 11.06.2019

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ларіонова Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні