Справа № 758/5109/19
У Х В А Л А
про забезпечення позову
11 червня 2019 року місто Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі судді Ларіонової Н.М., розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову та матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Авалон про виконання обов`язку боржника третьою особою,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до районного суду з позовною заявою, в якій просить визнати ОСОБА_1 третьою особою, якою було виконано обов`язок боржника ОСОБА_2 щодо розрахунку за квартиру згідно договору купівлі-продажу квартири за адресою: АДРЕСА_2 від 02 вересня 2016 року, укладеного між ТОВ Компанія з управління активами Авалон та ОСОБА_2
Ухвалою від 11.06.2019 р. відкрито провадження у справі № 758/5109/19 за вказаним позовом.
Одночасно з позовною заявою до суду позивачем була подана заява про забезпечення позову, в якій просить накласти арешт на квартиру за адресою: АДРЕСА_2 , що належить на праві власності ОСОБА_2 . Заява обґрунтована тим, що позивачем були фактично виконанні обов`язки боржника ОСОБА_2 щодо розрахунку за квартиру згідно договору купівлі-продажу квартири за адресою: АДРЕСА_2 від 02 вересня 2016 року, укладеного між ТОВ Компанія з управління активами Авалон та ОСОБА_2 На підтвердження цього позивачем до позовної заяви були надані розписки боржника, що підтверджують передачу грошових коштів та в яких відповідач зазначає, що отримані грошові кошти використані їм на сплату чергового платежу для розрахунку за квартиру яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 . Вказані обставини, на думку позивача, зумовлюють необхідність вжити заходи забезпечення позову.
Відповідно до ст.ст.149 ч., 150 ч.1ЦПК України забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має на звернутися до суду.
Пункт 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 р. № 9 Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову зазначає, що, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.
Постановою Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову встановлено, що забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Згідно ст. 150 ЦПК України позов забезпечується: 1) накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; 2) забороною вчиняти певні дії.
Згідно ст.150 ч.3 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Приймаючи до уваги наведені норми процесуального законодавства, з врахуванням роз`яснення Верховного Суду України, виходячи з оцінки обґрунтованості доводів щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін; наявності зв`язку між заходом щодо забезпечення позову і предметом позовної вимоги, в тому числі, спроможності заходів, який заявник просить вжити у порядку забезпечення позову, забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.
Встановлено, що між сторонами дійсно існує спір щодо виплат сум на виконання договору купівлі-продажу квартири АДРЕСА_2 , що належить на праві власності ОСОБА_2 , а відтак незабезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення про задоволення позову, оскільки сторона відповідача може у будь-який час відчужити вищевказане спірне майно.
Відповідно до ст.150 ч.1 ЦПК України встановлений арешт майна, що належить відповідачеві та заборона вчиняти певні дії, є видом забезпечення позову.
Згідно з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_2 є власником квартири, на яку просить накласти арешт позивач.
У зв`язку з чим, заява позивача про забезпечення позову підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.153 ч.9 ЦПК України ухвала про накладення арешту підлягає негайному виконанню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.149-150, 258-260, 353 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову - задовольнити.
Накласти арешт на квартиру АДРЕСА_2 , яка належить ОСОБА_2 (РНОКПП, НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 ) на праві власності.
Заборонити ОСОБА_2 (РНОКПП, НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 ) та особам, що мають повноваження державного реєстратора, вчинення дій, спрямованих на відчуження, розпорядження та (або) реєстрацію, перереєстрацію зареєстрованого за ОСОБА_2 (РНОКПП, НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 )на праві власності нерухомого майна, а також вчиняти будь-які дії щодо квартири АДРЕСА_2 , яка належить на праві власності ОСОБА_2 (РНОКПП, НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 ) та будь-які дії щодо внесення записів про припинення/зміну/скасування/поновлення та інші дії, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстру права власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон і відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна.
За даною ухвалою є: стягувач - ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ); боржник - ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Копію ухвали скерувати позивачу для пред`явлення в установленому законом порядку для виконання і внесення відомостей до Державного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого та рухомого майна.
Копію ухвали після її виконання направити відповідачу - для відмова
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Строк пред`явлення ухвали до виконання - протягом розгляду цивільної справи № 753/5109/19.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду з подачею апеляційної скарги через Подільський районний суд м.Києва протягом 15 днів з дня складання ухвали.
Учасник справи, якому копія ухвали не була вручена в день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому копії ухвали.
Суддя: Н. М. Ларіонова
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2019 |
Оприлюднено | 03.07.2019 |
Номер документу | 82767173 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Ларіонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні