Справа № 402/157/22
Провадження № 2-з/386/2/22
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
15 серпня 2022 року смт. Голованівськ
Суддя Голованівського районного суду Кіровоградської області
Гут Ю. О.
розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі №402/157/22 накладення арешту на спірну земельну ділянку,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 15.08.2022 звернулася до Голованівського районного суду Кіровоградської області з заявою про забезпечення позову у справі №402/157/22 накладення арешту на спірну земельну ділянку, в якій просить накласти негайно арешт на земельну ділянку із кадастровим номером 3525584800:02:000:0129 загальною площею 3,2906 га наданої для ведення товартого сільськогосподарського виробництва на території Лозуватської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області за межами населеного пункту шляхом заборони Державному реєстратору, Державному кадастровому реєстратору та усім іншим особам вчиняти ісі реєстраційні дії щодо відчуження, розпорядження, поділу та об`єднання земмельної ділянки, зміни користувача та вчиняти будь які інші реєстраційні дії, що тягнуть за собою зміну її кадастрового номера.
Крім цього, просить відстрочити їй сплату судового збору за подянна до суду даної заяви до ухвалення рішення у даній справі.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені вимоги застосовуються й до заяв про забезпечення позову.
Вивченням матеріалів справи встановлено, що заява про забезпечення позову підлягає залишенню без руху, оскільки вона не відповідає вимогам, встановлених ЦПК України, а саме.ст. 175, 177 ЦПК України.
Так, в порушення вимог п.п. 8, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України,заява немістить: зазначення щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач у заяві просить відстрочити їй сплату судового збору в розмірі 492,20 грн. за подання до суду даної заяви до ухвалення судом рішення у справі, посилаючись на важке матеріальне становище, оскільки не працює, важко хворіє та не має власних доходів.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для відстрочення позивачу сплати судового збору суддя виходить із наступного.
Згідно з вимогами ч. 1 ст.136ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Підстави для відстрочення, розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати визначені у ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
Згідно зі статтею 8Закону України"Просудовий збір" суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Згідно з частиною 2 цієї статті суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
До матеріалів позову залучено відомості з Державного реєстру фізичних осіб платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, відповідно до яких позивач протягом 2021 року взагалі не мала жодних доходів.
Разом із цим вважаю, що лише ці відомості не можуть слугувати підставою для відстрочення сплати судового збору, сума якого дорівнює визначеному Законом України «Про судовий збір» мінімуму і складає 492,20 грн., адже ОСОБА_2 є особою працездатного віку і доказів щодо її незадовільного стану здоров`я та скрутного матеріального становища до заяви не залучено, а відтак у задоволенні клопотання про відстрочення позивачу сплати судового збору слід відмовити.
Згідно ст.4Закону України«Про судовийзбір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі; ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до суду заяви про забезпечення доказів або позову, яка подана: фізичною особою - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 496,20 грн..
У відповідності до положень ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків шляхом складання позовної заяви з дотриманням наведених вище вимог та залученням документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 496,20 грн..
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 95, 136, 175, 177, 185, 257 ЦПК України,
постановив:
Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору.
Заяву ОСОБА_1 прозабезпечення позову усправі №402/157/22накладення арештуна спірнуземельну ділянку залишити без руху.
Для усунення недоліків заяви надати заявнику строк п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо заявник не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява буде залишена без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Гут Ю. О.
Суд | Голованівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2022 |
Оприлюднено | 18.08.2022 |
Номер документу | 105759899 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Голованівський районний суд Кіровоградської області
Гут Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні