Справа № 508/491/22
Провадження № 2/508/195/22
УХВАЛА
Іменем України
"17" серпня 2022 р. смт. Миколаївка
Суддя Миколаївського районного суду Одеської області Банташ Д.С. ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер-Агро», третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Раліївка», про розірвання договору оренди та стягнення орендної плати,
встановив:
16.08.2022 року до Миколаївського районного суду Одеської області надійшов позов ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер-Агро», третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Раліївка», про розірвання договору оренди та стягнення орендної плати.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За загальними правилами цивільного судочинства судовий збір належить до судових витрат, які несуть суди усіх рівнів, коли розглядають позовну заяву, апеляційну, касаційну скаргу чи заяву про перегляд судових рішень Верховним Судом.
При цьому судовий збір як складова судових витрат виконує компенсаційну, превентивну і соціальну функції.
Обов`язок осіб, які звертаються до суду, сплачувати судовий збір - це процесуальний обов`язок, визначений нормами процесуального права.
Відповідно до частини другої статті 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Таким спеціальним законом єЗакон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».
Згідно зі статтею 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення тощо.
В статті 4 Закону України «Про судовий збір» зазначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Судом встановлено, що позивачем заявлено у позові дві вимоги: одна вимога не майнового характеру про розірвання договору оренди земльної ділянки площею 6,28 гектара, кадастровий номер 5123580400:01:004:0048, розташованої на території Олексіївської сільської ради Миколаївського району Одеської області, а також вимога майнового характеру про стягнення з СГ ТОВ «Інтер-Агро» заборгованість по орендній платі (ціна позову, визначена позивачем становить 24142 грн. 13 коп.).
Як вбачається з позовної заяви, предметом позову є розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості по орендній платі.
А отже позивачем не в повному обсязі сплачений судовий збір.
Згідно ч.3ст.6ЗаконуУкраїни«Про судовийзбір»заподання позовноїзаяви,щомаєодночасно майновийінемайновийхарактер,судовийзбірсплачується заставками,встановленимидляпозовних заявмайновоготанемайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно доданих до позовної заяви матеріалів, вбачається, що позивач у відповідності до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору не звільняється.
До матеріалів позовної заяви додано одна квитанція про сплату судового збору: квитанція № 5АТ-СН2А-ВХ20-РМК6 від 08.08.2022 року на суму 992,40 грн.
Отже позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 992 грн. 40 коп. за вимогу майнового характеру, за наступними реквізитами Миколаївського районного суду Одеської області: Отримувач коштів: ГУК в Одеській області/смт Миколаївка /22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA348999980313121206000015696, Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Документи, що підтверджують сплату суми судового збору подати до Миколаївського районного суду Одеської області в оригіналі.
Відповідно до абз. 2 п. 26 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» від 17 жовтня 2014 року за № 10, з урахуванням внесених змін і доповнень від 25 вересня 2015 року, відповідно до частини другоїстатті 9 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір», суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. У зв`язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.
Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті6 розділу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду (справа «Принц Ліхтенштейну Ганс-Адам ІІ проти Німеччини»).
Згідно ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в сплаті судового збору.
Керуючись ст. ст. 174-177, 185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер-Агро», третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: ТОВ «Раліївка» про розірвання договору оренди та стягнення орендної плати залишити без руху.
Надати позивачу ОСОБА_1 строк для усунення зазначених недоліків строком 10 (десять) днів, з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення до встановленого терміну недоліків заява буде вважатися неподаною і буде повернута йому з усіма доданими документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.С. Банташ
Суд | Миколаївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2022 |
Оприлюднено | 19.08.2022 |
Номер документу | 105772151 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права оренди |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні