Справа № 527/321/19
провадження № 2-р/527/1/22
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 серпня 2022 року м. Глобине
Глобинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Свістєльнік Ю.М.,
за участю секретаря Проценко А.О.,
розглянувши заяву представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про роз`яснення судового рішення Глобинського районного суду Полтавської області від 22 листопада 2019 року по цивільній справі №527/321/19, -
ВСТАНОВИВ :
Представник ОСОБА_1 ОСОБА_2 звернулася до суду з вказаною заявою, зазначивши, що 22.11.2019 року по справі було ухвалено рішення, яким визнано за ОСОБА_1 та ОСОБА_3 право власності на житловий будинок по Ѕ частині за кожним, як частку у спільній сумісній власності подружжя.
Обґрунтовує свою заяву тим, що має місце тлумачення змісту цього рішення як такого, яким було припинено право спільної сумісної власності подружжя на домоволодіння.Просила суд роз`яснити вказане рішення на предмет того, чи здійснено цим рішенням поділ спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_3 у складі домоволодіння з припиненям права спільної сумісної власності на це домоволодіння, чи цим рішенням поділу та припинення спільної сумісної власності на відповідне домоволодіння не відбулось.
Відповідно до ч. 3 ст. 271 ЦПК України, суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може викликати учасників справи, державного чи приватного виконавця в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розглядові заяви про роз`яснення рішення.
Відповідно до ст. 271 ЦПК України, за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання. Про роз`яснення або відмову у роз`ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.
Пунктом 21 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року N 14 "Про судове рішення у цивільній справі" встановлено, що роз`яснення рішення суду, можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Роз`яснення рішення не допускається, якщо воно виконане або закінчився установлений законом строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до виконання.
Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення.
Суд може відмовити у роз`ясненні рішення, якщо воно не припускає різного тлумачення, або у випадках, коли учасником процесу порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення.
Судом встановлено, що рішенням Глобинського районного суду Полтавської області від 22.11.2019 рокувизнано за ОСОБА_1 та за ОСОБА_3 право власності на житловий будинок по Ѕ частині за кожним, як частку у спільній сумісній власності подружжя.
Таким чином, зміст рішення викладено чітко і зрозуміло та не допускає подвійного його трактування.
У вказаному рішенні суду чітко зазначено про визнання за особами права власності на житловий будинок по Ѕ частині за кожним, як частку у спільній сумісній власності подружжя.
У заяві про роз`яснення рішення суду представник фактично просить суд шляхом роз`яснення рішення суду змінити його зміст, що є неприпустимим.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що відсутні правові підстави для роз`яснення рішення суду. Тому в задоволенні заяви про роз`яснення рішення слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 258,260,271 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про роз`яснення судового рішення - відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала суду може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів апеляційної скарги.
У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Ю. М. Свістєльнік
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2022 |
Оприлюднено | 22.08.2022 |
Номер документу | 105794249 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Цивільне
Глобинський районний суд Полтавської області
Свістєльнік Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні