Копія
154/1275/21
1-кп/154/92/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 серпня 2022 року м. Володимир
Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши в судовому засіданні в залі судових засідань клопотання про продовження запобіжного заходу щодо ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12021035510000089 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 185, 395 КК України,
В С Т А Н О В И В:
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про продовження обвинуваченому ОСОБА_4 строку тримання під вартою, оскільки ризики, котрі зазначені в ухвалі про обрання запобіжного заходу на даний час не відпали і виправдовують подальше тримання обвинуваченого під вартою.
Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник заперечили щодо задоволення даного клопотання та просили обрати цілодобовий домашній арешт.
Заслухавши думку учасників судового провадження, суд прийшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що строк тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_4 закінчується 01.09.2022 року.
Згідно з ч. 3 ст. 331 КПК України до спливу продовженого строку суд зобов`язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.
Тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
Відповідно до п. 3 ст. 5 Європейської конвенції про захист прав та основоположних свобод людини, кожна заарештована або затримана особа має право на судовий розгляд справи упродовж розумного строку чи звільнення від судового розгляду. Таке звільнення має бути обґрунтоване гарантіями явки до суду.
Продовжуючи строк тримання під вартою, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, доцільність продовження строку тримання під вартою ґрунтується на презумпції, що з перебігом ефективного розслідування справи зменшуються ризики, які стали підставою для взяття особи під варту на початковій стадії розслідування.
Беручи до уваги, що ОСОБА_4 раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення умисних злочинів, судимість за які не знята та не погашена і знову обвинувачується у вчиненні умисних злочинів, а тому є достатньо підстав вважати, що перебуваючи на волі він може продовжувати вчиняти кримінальні правопорушення.
Враховуючи,що судовепровадження незавершено доспливу строкутримання підвартою,в судовомузасіданні недопитані свідки,потерпілий тавизначенні ст.177КПК Україниризики,котрі булипідставами дляобрання обвинуваченомузапобіжного заходуу виглядітримання підвартою начас розглядукримінального провадженняне відпали,а томувідсутні підставидля зміниобвинуваченому запобіжногозаходів набільш м`якийта слідпродовжити йомустрок триманняпід вартоюдо 60днів,з визначеннямзастави урозмірі 49620 гривень.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 197, 331 КПК України, суд,
постановив:
Клопотання прокурора задовольнити.
Продовжити обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів.
Строк тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_4 обчислювати з 23.08.2022 року.
Строк тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_4 закінчується о 24 год. 21.10.2022 року.
На підставі ч.3 ст.183КПК України визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання обвинуваченим обов`язків, в сумі 49620 гривень.
Згідно з ч.7 ст.182 КПК України, підозрюваний, обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному ухвалою про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Заставу врозмірі 49620 гривень внести на депозитний рахунок територіального управління Державної судової адміністрації України в Волинській області: код ЄДРПОУ26276277,депозитний рахунок№ UA278201720355279002000002504,банк ДКСУм.Київта надати документ, що це підтверджує суду.
У разі внесення застави на обвинуваченого ОСОБА_4 покласти обов`язки, передбачені ст. 194 КПК України, а саме:
прибувати за кожною вимогою суду;
не відлучатись із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу суду;
повідомляти суд прозміну місцяпроживання.
Роз`яснити обвинуваченому, що в разі невиконання зазначених обов`язків до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом п`яти з дня її оголошення.
Головуючий:/підпис/
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя А.А Каліщук
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105867072 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти правосуддя Порушення правил адміністративного нагляду |
Кримінальне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Каліщук А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні