Головуючий у суді першої інстанції: Гончарук В.П.
У Х В А Л А
19 серпня 2022 року місто Київ
справа № 755/9186/21
провадження №22-ц/824/9916/2022
Київський апеляційний в складі судді-доповідача Стрижеуса А.М., вирішуючи питання про прийняття апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Дніпровського районного суду м. Києва 09 лютого 2022 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Петмарт» про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за час вимушеного прогулу та моральної шкоди ,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 09 лютого 2022 року відмовлено в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ТОВ «Петмарт» про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
Не погоджуючись з рішенням суду, 01 серпня 2022 року, засобами поштового зв`язку ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, оскільки подана після закінчення строків, установлених ст.354 ЦПК України.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були врученні у день його (її) проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повного рішення
Частиною 3 цієї статті передбачено, що строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст. 358 цього Кодексу.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 зазначає про те, що повний текст оскаржуваного рішення отримала лише 01 липня 2022 року, про що в справі є відповідне підтвердження відповідне підтвердження у вигляді її заяви про видачу копії такого рішення та відміткою про його отримання, а тому вважає, що строк на апеляційне оскарження фактично нею не пропущений..
Проте, суд не може погодитись з таким твердженням ОСОБА_1 , виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п.2 ч.2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були врученні у день його (її) проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення.
Частиною 3 цієї статті передбачено, що строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст. 358 цього Кодексу.
Разом з тим, ОСОБА_1 отримавши рішення 01 липня 2022 року та подавши апеляційну скаргу 01 серпня 2022 року питання про поновлення строку не порушує, заяву про його поновлення строку не подає, що позбавляє суд апеляційної інстанції вирішити питання щодо поновлення строку на апеляційне оскарження.
Крім того, в апеляційній скарзі ОСОБА_1 заначає, що копію рішення отримала лише 01 липня 2022 року, про що в справі є відповідне підтвердження у вигляді її заяви про видачу копії такого рішення та відміткою про його отримання.
Разом з тим, матеріали справи не містять заяви ОСОБА_1 про отримання копії оскаржуваного рішення, на яку вона посилається та вважаючи, що строк на апеляційне оскарження нею не пропущений.
Згідно до ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою, в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
Отже, оскільки апеляційна скарга на рішення суду подана поза межами процесуального строку, питання про поновлення строку на апеляційне оскарження заявник не порушують, тому суд вважає за необхідне залишити апеляційну скаргу без руху, надавши строк десять днів з дня вручення цієї ухвали - для подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження., із зазначенням підстав для її поновлення.
Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Дніпровського районного суду м. Києва 09 лютого 2022 року - залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків, викладених у мотивувальній частині ухвали, протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
Роз`яснити, що у випадку не усунення у встановлений термін недоліку, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2022 |
Оприлюднено | 29.08.2022 |
Номер документу | 105915065 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Стрижеус Анатолій Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні