ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"30" серпня 2022 р. м ХарківСправа № 922/1379/22
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калініченко Н.В.
розглянувши матеріали
позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "Імперія Грандіс" (49083, місто Дніпро, вулиця Собінова, будинок 1; ідентифікаційний код юридичної особи 36639159) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Белфі" (61012, місто Харків, вулиця Полтавський шлях, будинок 28/19; ідентифікаційний код юридичної особи 34757225) про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «ІМПЕРІЯ ГРАНДІС», звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕЛФІ», про стягнення заборгованості у розмірі 211591,89 грн.
Згідно з рішеннями Європейського суду з прав людини від 20 травня 2010 року у справі «Пелевін проти України» та від 30 травня 2013 року у справі «Наталія Михайленко проти України», право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб те ресурсів суспільства та окремих осіб. Отже, кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальної заборони та обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Таким чином, доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений, зокрема, Господарським процесуальним кодексом України.
Вимоги щодо змісту та форми позовних заяв визначені статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального України.
Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. До частини 2 статті 164 Господарського процесуального України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
З позовної заяви вбачається, що предметом позову є стягнення заборгованості за поставлений товар. Як на підставу своїх вимог позивач посилається на видаткову накладну № 935 від 18 серпня 2021 року і зазначає, що заборгованість виникла у зв`язку із не оплатою товару саме за цією накладною. Водночас, всупереч частині 2 статті 164 Господарського процесуального України, позивач не додав зазначений документ до позовної заяви (оригінал чи належним чином засвідчену копію).
В свою чергу, у позовній заяві позивач зазначає, що оригінал видаткової накладної № 935 від 18 серпня 2021 року знаходиться у відповідача. При цьому, до суду не надано доказів здійснення позивачем дій, спрямованих на отримання оригіналу або належним чином засвідченої копії цього документу.
Відповідно до частини 1, 3, 4 статті 13 Господарського процесуального України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Відповідно до частини 1, 3 статті 74 Господарського процесуального України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Відповідно до частини 4 статті 74 Господарського процесуального України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Враховуючи, що неподання цього доказу є порушенням вимог частини 2 статті 164 Господарського процесуального України, суд зобов`язаний відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального України залишити позовну заяву без руху.
З метою усунення вище вказаних недоліків позовної заяви, позивачу необхідно надати суду: оригінал або належним чином засвідчену копіювидаткової накладної № 935 від 18 серпня 2021 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями162,164,174,232-236 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Харківської області, -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ІМПЕРІЯ ГРАНДІС» без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заявип`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду: оригіналу або належним чином засвідченої копіївидаткової накладної № 935 від 18 серпня 2021 року.
Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 30 серпня 2022 року.
СуддяН.В. Калініченко
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2022 |
Оприлюднено | 01.09.2022 |
Номер документу | 105960743 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калініченко Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні