Справа № 144/427/22
Провадження № 1-кс/144/227/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.09.2022 смт. Теплик
Слідчий суддя Теплицького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
слідчого СВ відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Теплицького відділу Гайсинської обласної прокуратури ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні № 12022020110000039 від 12.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України,
про тимчасовий доступ до документів, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий СВ відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з указаним клопотанням, посилаючись на те, що до відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області надійшов рапорт оперуповноваженого 4-го відділу управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області ДСР Національної поліції України, капітана Василя Коровая, про те, що оперативним шляхом встановлено, що група осіб, зокрема, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель с. Мишарівка Гайсинського району Вінницької області та інші невстановлені особи, шахрайським шляхом, використовуючи у державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_2 підроблені документи, заволоділи земельною ділянкою площею 3,8302 га, яка розташована на території Пологівської сільської ради, чим завдали сільській раді майнової шкоди.
Відомості про вказане кримінальне правопорушення 12.05.2022 внесено до ЄРДР за № 12022020110000039 та розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 190 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що земельну ділянку ОСОБА_7 із кадастровим номером 0523786000:03:000:0192, площею 3,8302 га успадковано ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителем с. Мала Мочулка, Теплицької територіальної громади, Гайсинського району, Вінницької області, який успадкував указану земельну ділянку на підставі заповіту, посвідченого секретарем виконкому ІНФОРМАЦІЯ_3 11.05.1994 за реєстровим номером 5.
Однак, із спадкового реєстру встановлено, що спадкова справа від імені ОСОБА_7 , на підставі якої могло бути видано свідоцтво про право на спадщину № 256 не заводилася, тому дане ссвідоцтво (спадкова справа № 136/04) є підробленим.
З метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин вчинення кримінального правопорушення до ІНФОРМАЦІЯ_4 скеровано постанову про призначення почеркознавчої експертизи, з метою встановлення чи дійсно ОСОБА_6 підписував заповіт, яким заповідає вказану земельну ділянку іншій особі, однак 16.08.2022 судовим експертом подано клопотання про надання для дослідження додаткових вільних зразків підпису ОСОБА_6 у документах, які не стосуються обставин кримінального правопорушення, максимально наближених за часом виконання до 2019 року.
Під час встановлення таких документів стало відомо, що вони можуть знаходитися у пенсійній справі ОСОБА_6 , яка на даний час перебуває у ІНФОРМАЦІЯ_5 за адресою: АДРЕСА_1 .
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до пенсійної справи ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , жителя АДРЕСА_2 .
Слідчий СВ відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 підтримав клопотання з підстав, викладених у ньому, та просив його задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_7 у судове засідання не з`явився. Надіслав заяву про розгляд клопотання у його відсутності. Неприбуття за судовим викликом не перешкоджає розгляду клопотання (ч. 4 ст. 163 КПК України).
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 3 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та вилучити їх.
На підставі ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи викладене та з огляду на те, що слідчим доведено необхідність отримання доступу до документів та інформації, яка має доказове значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в запитуваній інформації, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 159, 160, 163-166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Задовольнити клопотання.
Надати слідчому СВ відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_4 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 та слідчому відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 дозвіл на тимчасовий доступ із можливістю вилучити оригінали документів пенсійної справи ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , жителя АДРЕСА_2 , яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_5 за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали встановити 1 (один) місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Суд | Теплицький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2022 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 106175891 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Теплицький районний суд Вінницької області
Довгалюк Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні