УХВАЛА
15 вересня 2022 року
м. Київ
справа №640/18098/21
адміністративне провадження №К/990/13626/22
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Блажівської Н.Є.,
розглянувши заяву Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС про повернення судового збору,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій просила визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 7 квітня 2020 року № 77771-3313-2615.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 5 жовтня 2021 року відмовлено в задоволенні позову задоволено.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2022 року скасовано рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 5 жовтня 2021 року та прийнято нову постанову, якою позовні вимоги задоволено повністю.
3 червня 2022 року до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДПС у м. Києві на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2022 року, у якій скаржник просить скасувати оскаржувані рішення та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Ухвалою Верховного Суду від 20 червня 2022 року відкрито касаційне провадження Головного управління ДПС у м. Києві на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2022 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м. Києві про протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Ухвалою Верховного Суду від 17 серпня 2022 року закрито касаційне провадження за касаційною скаргою Головного управління ДПС у м. Києві на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 18 січня 2022 року на підставі пункту 5 частини першої статті 339 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головним управлінням ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС надіслало до Верховного Суду заяву про повернення судового збору.
Частиною 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Таким законом є Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI.
Статтею 7 зазначеного Закону встановлені виключні підстави для повернення судового збору (за наявності клопотання особи, яка сплатила судовий збір), а саме: 1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; 2) повернення заяви або скарги; 3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі; 4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням); 5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Верховний Суд у складі об`єднаної палати Касаційного адміністративного суду в ухвалі від 22 листопада 2019 року у справі №816/731/16, проаналізувавши підстави та наслідки закриття провадження у справі та закриття касаційного провадження, зазначив, що наслідком закриття провадження у справі є відсутність (скасування) рішення, яким закінчено розгляд справи по суті, тоді як закриття касаційного провадження призведе до залишення в силі рішення суду апеляційної інстанції. Зазначене підтверджує різне значення понять «закриття провадження у справі» та «закриття касаційного провадження» та неможливість їх ототожнення. У зв`язку з викладеним, Верховний Суд сформулював правовий висновок, відповідно до якого пункт 5 частини першої статті 7 Закону № 3674-VI не передбачає повернення судового збору у випадку закриття касаційного провадження.
Враховуючи такий висновок Верховного Суду, колегія суддів вважає, що підстави для задоволення заяви Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС про повернення судового збору, сплаченого Офісом ВПП ДПС за подання касаційної скарги у справі №640/18098/21 відсутні.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд в ухвалах від 21 вересня 2021 року у справі №600/2600/20-а, від 4 листопада 2021 року у справі № 1.380.2019.001539, від 23 грудня 2021 року №560/5495/20.
Керуючись частинами першою, другою статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України, статтею 7 Закону України "Про судовий збір", Верховний Суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС про повернення судового збору - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Є. Блажівська
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2022 |
Оприлюднено | 16.09.2022 |
Номер документу | 106264320 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Блажівська Н.Є.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Черпіцька Людмила Тимофіївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Черпіцька Людмила Тимофіївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Черпіцька Людмила Тимофіївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Черпіцька Людмила Тимофіївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Черпіцька Людмила Тимофіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні