Ухвала
від 22.09.2022 по справі 578/107/22
КРАСНОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 578/107/22

провадження № 1-кс/578/172/22

УХВАЛА

Іменем України

22 вересня 2022 року смт Краснопілля

Слідчий суддя Краснопільського районного суду Сумської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу Сумського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 у межах кримінального провадження № 42021202540000164, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.12.2021 за ознаками кримінального правопорушення,передбаченого ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,

установила:

21.09.2022 слідчий СВ Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ слідчим групи слідчих Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , до документів, які перебувають у віданні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення (отримання виїмки) в Сумському відділенні (філії) АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») за адресою: АДРЕСА_2 або АДРЕСА_3 в паперовому або електронному вигляді, у яких містяться деталізовані відомості про рух грошових коштів по рахунку: НОМЕР_1 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », МФО НОМЕР_2 та який належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 за період з 13.04.2021 по 01.09.2022 із зазначенням контрагентів, в тому числі відомості про осіб, які перераховували кошти на вказаний рахунок, а також із зазначенням всіх оплат, в яких призначення платежу було відповідно до договору №6С-2021.

Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 21.09.2022 справу за вказаним клопотанням передано на розгляд слідчому судді ОСОБА_1 .

З урахуванням позиції, наведеної Сумським апеляційним судом у порядку надання методичної допомоги у застосуванні законодавства (лист № 01-09/44/2021 від 20.04.2021), Краснопільський районний суд Сумської області приймає до розгляду клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ до документів від 21.09.2022, подане слідчим СВ Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 .

На обґрунтування клопотання слідчий вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_4 03.02.2021 на веб-порталі ІНФОРМАЦІЯ_5 оприлюднено повідомлення про оголошення торгів на придбання послуг поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Р-45 Суми-Краснопілля-Богодухів на ділянках км 22+230 км 24+583 та км 24+625 км 25+230. Під час тендерної процедури керівництво ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі керівництва увійшло в злочинну змову із керівником одного з найбільших суб`єктів господарювання групою компаній « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».Метою злочинноїзмови булозаволодіння частиноюбюджетних коштів,виділених напридбання послугпо вищевказаномуоб`єкту,шляхом завищенняїх вартостіта подальшогоїх перерахуванняпідприємствам,які входятьдо складу« ІНФОРМАЦІЯ_6 »,а саме:ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »та ТОВІнвестиційна компанія« ІНФОРМАЦІЯ_8 » таінші,які всвою чергумають їхконвертувати уготівку тарозділити міжучасниками злочинноїсхеми.З цієюметою використовуютьсяпідконтрольні підприємствачерез якіпроходять будівельніматеріали,відображаючи убухгалтерському таподатковому облікахпридбання матеріаліву них,проте придбанняіснує лишедокументально -з метоюштучного завищенняїх вартостідля відображенняу відповіднихактах.Фактично будівельніматеріали купуютьсябезпосередньо увиробників абопоставляються напрямудо складськихприміщень ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_3 »або оптових трейдерів. Внесено завищенні розцінки як на будівельні матеріали, так і на послуги автотранспорту та спеціальної техніки, яка використовувалась під час ремонту доріг з метою привласнення бюджетних коштів.

Цей факт 03.12.2021 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 42021202540000164 за ознаками кримінального правопорушення,передбаченого ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України.

У клопотанні слідчий вказує, що слідством було встановлено, що між ІНФОРМАЦІЯ_4 як замовником (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » як підрядником (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) укладений договір про надання послуг №6С-2021 від 13.04.2021 щодо виконання будівельних робіт з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Р-45 Суми-Краснопілля-Богодухів на ділянках км 22+230 км 24+583 та км 24+625 км 25+230 на загальну суму 41999880 грн. з урахуванням ПДВ, однак на даний час вказані ділянки виконанні не у повному обсязі та з порушенням норм.

Слідчий вказує, що з метою належного виконання вимог чинного КПК України щодо всебічного, повного, об`єктивного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, встановлення істини по справі, дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення, в тому числі для призначення та подальшого проведення відповідних експертиз, здобуття доказів підтвердження факту вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), що розташований за адресою: АДРЕСА_1 ,а саме: рух грошових коштів по рахунку IBAN НОМЕР_1 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », МФО НОМЕР_2 та який належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 .

Клопотання слідчий просить розглянути без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи до яких необхідно отримати доступ, у зв`язку з загрозою знищення, спотворення та запобігання можливості приховування таких документів, а також без участі слідчого та без фіксації судового розгляду технічними засобами.

Згідно ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Враховуючи вищевикладене, оскільки слідчим обґрунтовано необхідність розгляду клопотання без повідомлення АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », клопотання розглядається без виклику особи, у володінні якої знаходяться вищевказані відомості.

Слідчий, прокурор у судове засідання не прибули, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином.

Згідно до положень ч.ч. 1, 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів кримінального провадження у суді не здійснюється.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, приходжу до наступних висновків.

Виходячи зі змісту вимог п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про доступ до публічної інформації», таємна інформація - інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 цього Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі. Таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську, розвідувальну таємницю, таємницю досудового розслідування та іншу передбачену законом таємницю.

Згідно зі ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Згідно з п. 3.2 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених Постановою правління Національного банку України від 14.07.2006 № 267 банки зобов`язані виконувати рішення суду про розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, у порядку, установленому законодавством України. За рішенням суду про розкриття інформації, що становить банківську таємницю, банк розкриває інформацію в обсязі, визначеному рішенням суду.

Згідно п. 4.1 цих Правил, вилучення (виїмка) речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, проводиться на підставі ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів (далі - ухвала) та в порядку і з дотриманням вимог глави 15 розділу II Кримінального процесуального кодексу України.

Згідно з п. 4.2 Правил банк зобов`язаний надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі слідчого судді, суду речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, особі, зазначеній в ухвалі.

Відповідно дост. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Частиною 1ст. 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених уст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5ст. 163 КПК Українислідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ст. 162 КПК Українивизначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці, а саме, відповідно до положень п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, містять відомості, які можуть становити банківську таємницю.

В інший спосіб отримати документи, які мають значення для кримінального провадження, на даний час неможливо.

Наданими стороною кримінального провадження матеріалами клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких. Також доведено, що запитувана інформація перебуває у розпорядженні банківської установи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »).

Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю, надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому наявні підстави для задоволення клопотання.

Керуючись статтями 159, 160, 162-164, 166, 309 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя

постановила:

Клопотання слідчого слідчого відділу Сумського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 у межах кримінального провадження № 42021202540000164, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.12.2021 за ознаками кримінального правопорушення,передбаченого ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, задовольнити.

Надати тимчасовий доступ слідчим Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , які входять до складу групи слідчих у кримінальному провадженні № 42021202540000164 від 03.12.2021, до документів, які перебувають у віданні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення (отримання виїмки) в Сумському відділенні (філії) АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») за адресою: АДРЕСА_2 або АДРЕСА_3 в паперовому або електронному вигляді, у яких містяться деталізовані відомості про рух грошових коштів по рахунку: НОМЕР_1 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », МФО НОМЕР_2 та який належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 за період з 13.04.2021 по 01.09.2022 із зазначенням контрагентів, в тому числі відомості про осіб, які перераховували кошти на вказаний рахунок, а також із зазначенням всіх оплат, в яких призначення платежу було відповідно до договору №6С-2021.

Визначити строк дії ухвали тривалістю 15 днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКраснопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення22.09.2022
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу106372499
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —578/107/22

Ухвала від 22.09.2022

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Зеря Ю. О.

Ухвала від 22.09.2022

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Зеря Ю. О.

Ухвала від 04.02.2022

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Зеря Ю. О.

Ухвала від 04.02.2022

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Зеря Ю. О.

Ухвала від 04.02.2022

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Зеря Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні