Справа № 11-а-168/2009
Категорія КК: ст. ст. 321 ч. 3,321 ч. 1,209 ч. 1
Головуючий у першій інстанції Кияшко О.А.
Доповідач в апеляційній інстанції Таргоній С.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
" 09 " лютого 2009 р. колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду м. Києва у складі:
головуючого, судді Белан Н. О.
суддів Таргоній С.В., Юденко Т.М.
за участю прокурора Карпука Ю.А.
захисників засуджених ОСОБА_1, ОСОБА_2
засуджених ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5
розглянула в судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу за апеляціями засудженого ОСОБА_3, засудженого ОСОБА_5, засудженої ОСОБА_4 на вирок Дніпровського районного суду м. Києва від 28 жовтня 2008 р.
Цим вироком
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець м. Чернівці, громадянин України, з вищою освітою, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, проживає за адресою: АДРЕСА_2, на підставі ст. 89 КК України несудимий,
- засуджений за ст. 321 ч. 3 КК України на 5 років позбавлення волі, за ст. 209 ч. 1 КК України на 3 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності строком на 2 роки, з конфіскацією автомобіля «Mitsubishi L 200», реєстраційний номер НОМЕР_1, одержаного злочинним шляхом, та конфіскацією усього майна, що належить йому на праві власності, на підставі ст. 70 КК України ОСОБА_3 за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначено до відбуття покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності строком на два роки, з конфіскацією автомобіля «Mitsubishi L 200», реєстраційний номер НОМЕР_1, одержаного злочинним шляхом, та конфіскацією усього майна, що належить йому на праві власності;
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженка м. Москви, РФ, з середньою освітою, зареєстрована та проживає: АДРЕСА_3, несудима,
- засуджена за ст. 321 ч. 3 КК України на 3 роки позбавлення волі, зараховано у строк відбування покарання утримання під вартою з 11.11.2007 р. по 11.03.2008 р. і остаточно визначено до відбування 2 роки 8 місяців позбавлення волі;
- постановлено строк відбування покарання обчислювати з моменту затримання її для направлення для відбування покарання після набрання вироком законної сили;
- міра запобіжного заходу ОСОБА_4 до набрання вироком законної сили залишена без змін у виді підписки про невиїзд;
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець м. Києва, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_4, судимий вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 25.12.2000 р. за ст. 140 ч. 2,140 ч. 3,43 КК України 1960 р. на 3 роки шість місяців позбавлення волі з конфіскацією майна; звільнений 17.12.2002 р. умовно-достроково на 1 рік 11 місяців 15 днів;
- засуджений за ст. 321 ч. 3 КК України на 3 роки позбавлення волі, зараховано у строк відбування покарання утримання під вартою з 11.11.2007 р. по 11.03.2008 р. і остаточно визначено для відбування покарання 2 роки 8 місяців позбавлення волі;
- постановлено строк відбування покарання обчислювати з моменту затримання для направлення для відбування покарання після набрання вироком законної сили;
міра запобіжного заходу ОСОБА_5 до набрання вироком законної сили залишена без змін у виді підписки про невиїзд.
Вироком суду ОСОБА_3 визнаний винним у вчиненні злочинів, а ОСОБА_4 і ОСОБА_5 - у вчиненні злочину за таких обставин.
ОСОБА_3 і ОСОБА_4, діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, шляхом незаконного збуту отруйного лікарського засобу - трамадол у лютому 2007 р. заздалегідь домовились про спільне їх вчинення.
З метою забезпечення діяльності по збуту отруйного лікарського засобу трамадол та його постійної наявності, ОСОБА_3, приблизно з лютого 2007 р. не працюючи та не маючи інших джерел доходів, через невстановлених слідством осіб знайшов «канал» постачання з м. Черкаси в м. Київ отруйного лікарського засобу трамадол. За попередньою домовленістю з ОСОБА_3 невстановлені слідством особи з числа мешканців м. Черкаси, через курєрів доставляли йому отруйний лікарський засіб - трамадол, який для компактності та можливості схову, знаходився в картонних коробках, та надавався за цінами з розрахунку 1015 грн. за 1 пачку отруйного лікарського засобу - трамадол, в якій містилося 10 капсул, кожна з яких містила по 0,05 г трамадолу.
У відповідності з розробленим планом злочинної діяльності, роль та функції ОСОБА_3 і ОСОБА_4 були розподілені наступним чином.
ОСОБА_3 налагодив звязок з особами, які займалися незаконним збутом отруйного лікарського засобу - трамадол, організував його безперервне постачання до м. Києва, особисто вів переговори з постачальниками отруйного лікарського засобу та домовлявся про конкретну дату, час та місце отримання отруйного лікарського засобу трамадолу, розподіляв його між собою і ОСОБА_4, в залежності від наявності у кожного з них кількості клієнтів по купівлі отруйного лікарського засобу. Також ОСОБА_3 з корисливих мотивів безпосередньо сам збував отруйний лікарський засіб - трамадол, особам, які його вживали.
Згідно досягнутої між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 злочинної діяльності, остання незаконно збувала отруйний лікарський засіб - трамадол особам, які його вживають, спочатку за 35 грн. з розрахунку за одну пачку трамадолу. Всі гроші здобуті злочинним шляхом від збуту отруйного лікарського засобу трамадол ОСОБА_4 передавала ОСОБА_3 Останній в свою чергу як винагороду за збут трамадолу передавав ОСОБА_4 по 10 грн. з кожної пачки трамадолу, яку вона збула. Інколи ОСОБА_4 самостійно відраховувала собі по 10 грн. з кожної незаконно збутої пачки трамадолу, а решту грошей передавала ОСОБА_3
Придбаний отруйний лікарський засіб - трамадол, який був у порошкоподібному стані і знаходився в капсулах, ОСОБА_3 з метою зберігання та розподілу перевозив до місця свого проживання - квартиру АДРЕСА_2.
У функції ОСОБА_4 входило отримання від ОСОБА_3 отруйного лікарського засобу - трамадол, його зберігання та подальший збут, за ціною встановленою ОСОБА_3, особам, які вживали трамадол.
Для постійного звязку між собою ОСОБА_3 і ОСОБА_4 використовували телефонний номер НОМЕР_4, який встановлено в квартирі АДРЕСА_4, за місцем постійного проживання ОСОБА_4, мобільні номери телефонів НОМЕР_3,НОМЕР_5, які належали ОСОБА_3, НОМЕР_2, який належав ОСОБА_4
Згідно домовленості досягнутої між ОСОБА_3 і ОСОБА_4 з метою незаконного збуту і зберігання з метою збуту отруйного лікарського засобу - трамадол ними постійно використовувалась квартира АДРЕСА_4, за місцем проживання ОСОБА_4 та її співмешканця ОСОБА_5
В період з 10 жовтня по 10 листопада 2007 р. ОСОБА_3 особисто, а також за попередньою змовою з ОСОБА_4, скоїв злочини повязанні з незаконним придбанням, перевезенням та зберіганням з метою збуту та збут отруйного лікарського засобу - трамадолу при наступних обставинах.
*Так, ОСОБА_3 у невстановлений слідством час та місці, без спеціального на те дозволу, незаконно придбав у невстановленої слідством особи 171 капсулу біло-червоного кольору отруйного лікарського засобу трамадолу загальною масою 8,35 г, що є великим розміром, який був йому доставлений невстановленими курєрами з м. Черкаси до м. Києва і який ОСОБА_3, незаконно зберігаючи при собі з метою збуту, перевіз на автомобілі «Mitsubishi L 200», реєстраційний номер НОМЕР_1 до місця свого проживання - квартири АДРЕСА_2, де для зручності збуту розподілив у три поліетиленові пакети: 20 капсул червоно-білого кольору отруйного лікарського засобу трамадолу масою 1,0 г; 51 капсулу червоно-білого кольору отруйного лікарського засобу трамадолу масою 2,35 г; 100 капсул червоно-білого кольору отруйного лікарського засобу трамадолу масою 5 г, та продовжив зберігати з метою подальшого збуту.
* 10.10.2007 р. приблизно о 17 год. ОСОБА_3 з місця свого проживання на автомобілі «Mitsubishi L 200», реєстраційний номер НОМЕР_1 незаконно перевіз до будинку АДРЕСА_4, в м. Києві, за місцем проживання ОСОБА_4 і ОСОБА_5 20 капсул, які містять отруйний лікарський засіб трамадол масою 1,0 г., який передав ОСОБА_4 з метою подальшого збуту.
*В цей же день приблизно о 19 год. 40 хв. ОСОБА_4, знаходячись за місцем свого проживання - в квартирі АДРЕСА_4, незаконно за 90 грн. збула 20 капсул, які містять отруйний лікарський засіб -трамадол масою 1,0 г ОСОБА_6, який проводив оперативну закупку.
10.10.2007 р. приблизно о 20 год. 20 хв. працівники міліції в приміщенні 1-го МРВ УБОЗ ГУМВС України в м. Києві, розташованого по вул. Курчатова, 23-А, виявили і вилучили у ОСОБА_7 20 капсул червоно-білого кольору отруйного лікарського засобу трамадолу масою 1,0 г.
*Крім того, 16.10.2007 р. приблизно о 18 год. ОСОБА_3 з місця свого проживання - квартири АДРЕСА_2, на вказаному вище автомобілі незаконно перевіз до будинку АДРЕСА_4 в м. Києві, за місцем проживання ОСОБА_4 і ОСОБА_5 51 капсулу, які містять отруйний лікарський засіб - трамадол масою 2,35 г, який передав ОСОБА_4 з метою подальшого збуту.
Вказані вище 51 капсулу, які містять отруйний лікарський засіб - трамадол масою 2,35 г ОСОБА_5 і ОСОБА_4 за попередньою змовою стали зберігати з метою збуту та для зручності розподілили його у два поліетиленові пакети, а саме:
-41 капсулу червоно-білого кольору отруйного лікарського засобу трамадол масою 1,85г;
-10 капсул червоно-білого кольору отруйного лікарського засобу трамадол масою 0,5 г та продовжили їх зберігати за вказаною адресою з метою подальшого збуту.
В цей же день приблизно о 19 год. 40 хв. ОСОБА_5, знаходячись біля будинку АДРЕСА_4, в м. Києві, незаконно за 45 грн. збув 10 капсул, які містять отруйний лікарський засіб - трамадол масою 0,5 г ОСОБА_6, який проводив оперативну закупку.
10.10.2007 р. приблизно о 20 год. працівники міліції в приміщенні 1-го МРВ УБОЗ ГУМВС України в м. Києві, розташованого по вул. Курчатова, 23-А виявили і вилучили у Соколова І.І. 10 капсул червоно-білого кольору, які містять отруйний лікарський засіб - трамадол масою 0,5 г.
Крім того, 25.10.2007 р. приблизно об 11 год. 50 хв. ОСОБА_3, знаходячись біля будинку № 26, по проспекту Генерала Ватутіна в м. Києві, незаконно за 350 грн. збув 100 капсул, які містять отруйний лікарський засіб -трамадол масою 0,5 г, що є великим розміром, ОСОБА_6, яка проводила оперативну закупку.
В цей же день приблизно о 12 год. 20 хв. працівники міліції в приміщенні 1-го МРВ УБОЗ ГУМВС України в м. Києві, розташованого по вул. Курчатова, 23-А, виявили і вилучили у «ОСОБА_6» 100 капсул червоно-білого кольору, які містять отруйний лікарський засіб - трамадол масою 5 г, що є великим розміром.
*Крім того, ОСОБА_3 у невстановлений слідством час та місці, без спеціального на те дозволу, незаконно, повторно, придбав у невстановленої слідством особи 601 капсулу червоного кольору і 300 капсул біло-червоного кольору, в загальній кількості 901 капсул, що містять отруйний лікарський засіб - трамадол, загальною масою 33,33 г, що є великим розміром, який був йому доставлений невстановленими курєрами з м. Черкаси до м. Києва, і який став незаконно зберігати і перевозити в автомобілі «Mitsubishi L 200», реєстраційний номер НОМЕР_1.
*Крім того, ОСОБА_4 10.11.2007 р. приблизно о 20 год. 50 хв., знаходячись разом з ОСОБА_5 в квартирі АДРЕСА_4, зустрілися з ОСОБА_6, яка проводила оперативну закупку отруйного лікарського засобу - трамадолу та домовилася про збут останній вказаного отруйного лікарського засобу і прийняли від неї гроші в сумі 350 грн.
В цей же день приблизно о 21 год. 20 хв. ОСОБА_4, знаходячись біля будинку № 3, по вул. Кибальчича, в м. Києві, зустрілася з ОСОБА_3 і США до нього в автомобіль «Mitsubishi L 200», реєстраційний номер НОМЕР_1, де передала йому гроші отримані від ОСОБА_6 для придбання отруйного лікарського засобу трамадол.
10.11.2007 р. приблизно о 21 год. біля будинку № 3 по вул. Кибальчича, в м. Києві, працівники міліції затримали ОСОБА_4 і ОСОБА_3 та доставили до приміщення 1-го МРВ УБОЗ ГУ МВС України в м. Києві, розташованого по вул. Курчатова, 23-А, де виявили та вилучили: -з кузова автомобіля «Mitsubishi L 200», реєстраційний номер НОМЕР_1, -601 капсулу червоного кольору і 300 капсул біло-червоного кольору, а загальною кількістю 901 штуку, що містять отруйний лікарський засіб - трамадол загальною масою 33,33, що є великим розміром, який ОСОБА_3 за попередньою змовою з ОСОБА_4 зберігав та перевозив з метою збуту; -у ОСОБА_3 - грошові кошти, які використовувалися під час проведення оперативної закупки отруйного лікарського засобу - трамадолу.
*Крім того, 10.11.2007 р. приблизно о 21 год. 30 хв. працівниками міліції в квартирі АДРЕСА_4 був затриманий ОСОБА_5, в якого в період часу з 21 год. 30 хв. до 22 год. в результаті обшуку вказаної квартири, працівники міліції виявили та вилучили 41 капсулу біло-червоного кольору, що містять отруйний лікарський засіб трамадол загальною масою 1,85 г.
Вказаний отруйний лікарський засіб отриманий ОСОБА_5 і ОСОБА_4 від ОСОБА_3 незаконно зберігали за попередньою змовою між собою з метою подальшого збуту.
Всього працівниками міліції в період часу з 10 жовтня по 10 листопада 2007 р. під час проведення оперативних закупок, оглядів і обшуку було виявлено та вилучено 1072 капсули, які містять отруйний лікарський засіб - трамадол загальною масою 41,68 г, що відноситься до великих розмірів, які ОСОБА_3 незаконно придбав, перевіз і зберігав з метою збуту без спеціального на те дозволу.
Трамадол масою 41,68 г згідно з наказом МОЗ України № 490 від 17.08.2007 р. «Про затвердження Переліків отруйних та сильнодіючих лікарських засобів» і Таблиці «Великих та особливо великих розмірів отруйних лікарських засобів, які знаходяться у незаконному обігу», затвердженої Наказом МОЗ України № 511 від 31.08.2007 р. відноситься до отруйного лікарського засобу у великих розмірах.
Крім того, ОСОБА_3, діючи з корисливих мотивів з метою незаконного збагачення, з лютого 2007 р. по 10 листопада 2007 р. неодноразово збував отруйний лікарський засіб - трамадол у великих розмірах особам, які його вживають, а також збував трамадол за попередньою змовою з ОСОБА_4
Отриманні від реалізації отруйного лікарського засобу трамадол гроші використовувались ОСОБА_3 для придбання нових партій трамадолу та частково на ідвивідуальні потреби.
Так, за гроші отриманні унаслідок вчинення суспільно-небезпечного діяння -від незаконного збуту отруйного лікарського засобу трамадол з метою їх легалізації (відмивання) ОСОБА_3, ніде не працюючи та не маючи джерела прибутку, окрім незаконного збуту отруйного лікарського засобу - трамадол уклав договір кредиту № 06/2950к-07 від 20.09.2007 р. у Київській філії ВАТ «Банк Універсальний» ЄДРПОУ 33533660, розташованій по вул. Волоській, 18/17 в м. Києві, щодо придбання автомобіля Mitsubishi L 200, реєстраційний номер НОМЕР_1 в ТОВ «Діамант альянс» ідентифікаційний номер 34737209 вартістю 131300 грн. та продовжував їх легалізувати в процесі здійснення виплат, передбачених вказаним договором.
За гроші отримані від незаконного збуту отруйного лікарського засобу -трамадолу ОСОБА_3 18.09.2007 р. здійснив наступні проплати в приміщенні МРЕВ-4 УДАІГУМВС України в м. Києві, направлені на оформлення документів з приводу придбання автомобіля «Mitsubishi L 200», реєстраційний номер НОМЕР_1, а саме: 3282 грн. 50 коп. - пенсійний податок, квитанція № 1068 від 18.09.2007 р.; 95 грн. 54 коп. - послуги при реєстрації транспортного засобу з видачею пластикового свідоцтва про реєстрацію; 250 грн. транспортний збір за 2007 р.; 91 грн.50 коп. - спецпродукція, квитанція № 1072 від 18.09.2007 р.; 22 грн. 87 коп. - спецпродукція, квитанція № 1071 від 18.09.2007 р.; 96 грн.00 коп. - спецпродукція (національне свідоцтво про реєстрацію, пластик) квитанція № 1076 від 18.09.2007 р.; 24 грн.ООкоп. - спецпродукція (про реєстрацію, пластик), квитанція № 1076 від 18.09.2007 р.
Крім того, за гроші отримані від незаконного збуту отруйного лікарського засобу - «трамадолу» ОСОБА_3 20.09.2007 р. здійснив наступні проплати в приміщенні Київської філії ВАТ «Банк Універсальний» направлені на
оформлення договору кредиту № 06/295 Ок-07 з приводу придбання автомобіля «Mitsubishi L 200», реєстраційний номер НОМЕР_1: 250 грн. - комісія за прийняті платежі від ОСОБА_3; 1985 грн. 18 коп. - комісія за оформлення кредиту.
Крім того, ОСОБА_3 11.10.2007 р., знаходячись в приміщенні Київської філії ВАТ «Банк Універсальний» по вул. Волоській, 18/17 в м. Києві, за гроші, отриманні від незаконного збуту отруйного лікарського засобу - трамадол з метою їх легалізації (відмивання) здійснив місячну проплату за договором кредиту № 06/2950к-07 від 20.09.2007 р. в розмірі 3196 грн. 65 коп.
Загальна сума легалізованих коштів, отриманих ОСОБА_3 унаслідок вчинення суспільно-небезпечного протиправного діяння від незаконного збуту отруйного лікарського засобу - трамадолу, становить 9294 грн. 06 коп.
В апеляційній скарзі засуджена ОСОБА_4 просить вирок відносно неї змінити, помякшити покарання, на підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі, посилаючись на те, що вона раніше не засуджувалася, позитивно характеризується, а також на стан здоровя та те, що прокурор просив призначити їй покарання з застосуванням ст. 75 КК України.
В апеляційній скарзі засуджений ОСОБА_5 просить вирок відносно нього змінити, помякшити покарання, на підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі, посилаючись на те, що він на підставі ст. 89 КК України несудимий, визнав свою вину, щиро кається та сприяв в розкриттю злочину, що прокурор просив призначити йому покарання з застосуванням ст. 75 КК України.
В апеляційній скарзі засуджений ОСОБА_3:
- ставить питання про недоведеність епізоду 10.11.2007 р. вилучення 901 капсули отруйного лікарського засобу трамадолу по обвинуваченню за ст. 321 ч. 1 КК України загальною масою 33,33 г з автомобіля «Mitsubishi L 200», реєстраційний номер НОМЕР_1;
- про скасування вироку відносно нього за ст. 209 ч. 1 КК України за відсутністю складу злочину, посилаючись на те, що автомобіль придбав в кредит і за гроші, які були отриманні від підприємницької діяльності та підробітків, а крім того, вважає, що автомобіль належить ЗАТ «Банк Універсальний»;
- про помякшення покарання, посилаючись на те, що він є несудимим, зареєстрований як приватний підприємець, має на утриманні неповнолітню дитину, 1994 р. народження і батька, 1927 р. народження.
Заслухавши доповідь судді, пояснення ОСОБА_3, який підтримав доводи своєї апеляції, вважав, що необгрунтовано засуджений за ст. 209 ч. 1 КК України, заперечував факт вилучення з автомобіля 901 капсули трамадолу, просив помякшити покарання, проти апеляцій інших учасників процесу не заперечував; пояснення засудженої ОСОБА_4, яка підтримала доводи своєї апеляції і просила вирок відносно неї змінити і помякшити покарання, проти апеляцій інших учасників процесу не заперечувала; пояснення захисника ОСОБА_2, яка підтримала доводи апеляції ОСОБА_4, просила вирок відносно ОСОБА_4 змінити, помякшити покарання, проти апеляцій інших учасників процесу не заперечувала; пояснення засудженого ОСОБА_5, який підтримав доводи своєї апеляції, просив вирок відносно нього змінити і помякшити покарання, проти апеляцій інших учасників процесу не заперечував; пояснення захисника ОСОБА_1, який підтримав доводи апеляції засудженого ОСОБА_5, просив вирок відносно ОСОБА_5 змінити, помякшити покарання, проти апеляцій інших учасників процесу не заперечував; пояснення прокурора Карпука Ю.А., який апеляцію ОСОБА_3 підтримав частково в частині виключення з обвинувачення ст. 209 ч. 1 КК України, проти апеляцій ОСОБА_4 та ОСОБА_5 заперечував, провівши судові дебати, надавши останнє слово засудженим ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи всіх апеляцій, колегія суддів вважає, що всі апеляції задоволенню не підлягають з таких підстав.
Висновок суду першої інстанції про вчинення ОСОБА_3 злочинів, а ОСОБА_4 і ОСОБА_5 злочину за обставин, встановлених судом, стверджується дослідженими судом першої інстанції доказами, відповідає фактичним обставинам справи, є законним і обґрунтованим і в апеляціях ОСОБА_4 і ОСОБА_5 не оспорюється.
Доводи апеляції засудженого ОСОБА_3 про недоведеність епізоду 10.11.2007 р. вилучення 901 капсули отруйного лікарського засобу трамадолу по обвинуваченню за 321 ч. 1 КК України, не заслуговують уваги.
З показань свідка ОСОБА_8 в суді першої інстанції вбачається, що він підтвердив свої показання, які давав на досудовому слідстві про те, що на той час працював начальником 1-го МРВ УБОЗ ГУ МВС України в м. Києві. Йому надійшла інформація про те, що група осіб займається збутом отруйного лікарського засобу трамадолу. За його вказівкою приступили до оперативно-розшукової роботи, у встановленому законом порядку були прийняті постанови про проведення оперативних закупок у ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3, проведення яких було доручено громадянам під вигаданим прізвищем ОСОБА_6 та ОСОБА_6 Цих осіб оглядали перед проведенням оперативних закупок, їм надавались гроші, вони супроводжувались до місця проведення оперативних закупок, оглядались після проведення оперативних закупок. Всі зазначені дії проводилися у присутності понятих, про що відображалося у відповідних процесуальних документах. Щодо епізоду 10.11.2007 р. контрольної закупки отруйного лікарського засобу трамадолу у ОСОБА_3 і вилучення із автомобіля Mitsubishi L 200, реєстраційний номер НОМЕР_1 в загальній кількості 901 капсули, що містять отруйний лікарський засіб - трамадол, загальною масою 33,33 г, то проведення оперативної закупки було доручено ОСОБА_6, яка оглядалась перед проведенням оперативної закупки, їй надавались гроші, а також оглядалась після проведення оперативної закупки, про що складались процесуальні документи. Супроводжували ОСОБА_6 працівники міліції ОСОБА_9 та ОСОБА_10 (т. 6, а.с. 62065, т. 5, а.с. 62 зв. - 64).
З оголошених судом у порядку ст. 306 ч. 1, п. 2 КПК України показань свідка ОСОБА_9 убачається, що проведення оперативної закупки 10.11.2007 р. було доручено ОСОБА_7 за її згодою. 10.11.2007 р. о 19 год. ОСОБА_7 була оглянута, сторонніх речей і грошей у неї не було, про що був складений протокол. Після цього ОСОБА_7 було вручено 350 грн., що також було внесено до акту огляду покупця. В подальшому він з іншими працівниками 1-го МРВ УБОЗ в автомобілі ВАЗ чорного кольору супроводжували ОСОБА_7 до місця проживання ОСОБА_3, де ОСОБА_7 подзвонила по мобільному телефону НОМЕР_6, яким користувався ОСОБА_3 Останній на прохання ОСОБА_7 продати їй 100 капсул трамадолу відповів, щоб вона їхала до ОСОБА_4, віддала тій гроші і чекала, а він буде біля 21 год. та привезе трамадол. Після чого вони з ОСОБА_7 на автомобілі поїхали до будинку АДРЕСА_4. ОСОБА_7 вийшла з автомобіля та попрямувала в квартиру № 30 зазначеного будинку, де проживала ОСОБА_4 Він з іншим працівником залишився в автомобілі в зоні візуального спостереження за підїздом будинку, куди пішла ОСОБА_7 Приблизно о 20 год. 30 хв. з підїзду вийшла ОСОБА_4 і швидким кроком направилась до будинку № 3 по вул. Кибальчича, перейшовши дорогу. Біля магазину по вул. Кибальчича, 3, стояв автомобіль Mitsubishi сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_1. ОСОБА_4 підійшла до цього автомобіля та США на переднє пасажирське сидіння. Ним було прийнято рішення затримати ОСОБА_4 та особу, яка знаходилася в автомобілі. Після затримання зясувалося, що в автомобілі знаходилась ОСОБА_4, а за кермом сидів ОСОБА_3 З оперативних міркувань автомобіль разом з затриманими було доставлено на вул. Курчатова, 23-А, до приміщення 1-го МРВ УБОЗ м. Києва. В той де день 10.11.2007 р. о 21 год. 30 хв. в присутності понятих було проведено огляд ОСОБА_3 та автомобіля Mitsubishi, реєстраційний номер НОМЕР_1. При проведені огляду ОСОБА_3 з правої кишені куртки, в яку був одягнутий ОСОБА_3, були вилучені гроші в сумі 1270 грн., з салону автомобіля - 667 грн., записна книжка коричневого кольору, два мобільних телефони, а в кузові автомобіля під ковдрою зеленого кольору пакет чорного кольору, в якому знаходилось 9 прозорих пакетів, з яких 6 пакетів містили капсули червоного кольору та три пакети - капсули червоно-білого кольору. При співставленні вилучених грошей з даними ксерокопії грошей, які згідно з актом огляду покупця від 10.11.2007 р. вручені ОСОБА_7, деякі купюри співпали, (т. 6, а.с. 64, т. 4, а.с. 6-13)
Як убачається з постанови про проведення оперативної закупки отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів від 03.10.2007 р., яка прийнята в установленому порядку, що проведення оперативної закупки у ОСОБА_3 доручено громадянці від вигаданим прізвищем ОСОБА_7 Згідно з даними, які містяться в акті огляду покупця від 10.11.2007 р., при огляді о 19 год. у ОСОБА_6 сторонніх предметів не виявлено, ОСОБА_7 видано для оперативної закупки гроші в сумі 350 грн. з перерахуванням номерів переданих купюр (т. 1, а.с. 70,72-74).
Відповідно з даними, які містяться в протоколі огляду та вилучення від 10.11.2007 р. у ОСОБА_3 з кишені куртки вилучені гроші в сумі 1270 грн., з салону автомобіля Mitsubishi, реєстраційний номер НОМЕР_1 вилучено гроші в сумі 667 грн., при співставленні ксерокопій купюр, які передані покупцю ОСОБА_6 з тими, що вилученні у ОСОБА_3, було встановлено, що співпали такі купюри: купюра 100 грн., БМ 9558676; купюри по 50 грн., ЗУ 5060084, ДУ 8415170; купюри 20 грн. БН 2324651, БМ 35598081; купюри 10 грн., 4554660. З кузова автомобіля вилучено пакет чорного кольору, в якому знаходилося 9 прозорих поліетиленових пакетів, з яких 6 пакетів - з капсулами червоного кольору, 3 пакети - з капсулами біло-червоного кольору, в кожному пакеті знаходилось по 100 капсул. (Т.1, а.с. 75-77,73-74,98-106).
Згідно з висновком експерта № 2662х від 26.12.2007 р. надані на дослідження 601 капсула червоного кольору та 300 капсул білого-червоного кольору містять трамадол, який є отруйним лікарським засобом. У 601 капсулі міститься 18,93 г трамадолу, в 300 капсулах міститься 13,5 г трамадолу. Загальна маса трамадолу в речовинах складає 31,98 г. Згідно висновку спеціаліста загальна маса трамадолу складає 33,33 г. У відповідності з наказом Міністерства охорони здоровя України № 344 від 07.07.2004 р. «Про затвердження переліків отруйних та сильнодіючих лікарських засобів» трамалол є отруйним лікарським засобом. (Т. 1, а.с. 78-79,149-150).
Підстав вважати, що працівники міліції обмовили ОСОБА_3 по епізоду 10.11.2007 р. вилучення 901 капсули отруйного лікарського засобу трамадолу, немає.
За таких обставин посилання ОСОБА_3 в апеляції на недоведеність епізоду 11.11.2007 р. вилучення 901 капсули отруйного лікарського засобу трамадолу загальною масою 33,33 г з автомобіля «Mitsubishi L 200», реєстраційний номер НОМЕР_1 є безпідставним.
Доводи апеляції засудженого про скасування вироку відносно нього за ст. 209 ч. 1 КК України за відсутністю складу злочину також є безпідставними.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_3 вчинив фінансову операцію з коштами, одержаними унаслідок вчинення суспільно-небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації доходів.
Матеріалами справи доведено, що ОСОБА_3 у період часу з 10.10.2007 р. по 10.11.2007 р. скоїв злочин повязаний з незаконним придбанням, перевезенням та зберіганням з метою збуту та збутом отруйного лікарського засобу трамадолу.
За гроші отримані від незаконного збуту отруйного лікарського засобу -трамадолу ОСОБА_3 18.09.2007 р. здійснив наступні проплати в приміщенні МРЕВ-4 УДАЇ ГУМВС України в м. Києві, направлені на оформлення документів з приводу придбання автомобіля Mitsubishi L 200, реєстраційний номер НОМЕР_1: 3282 грн. 50 коп. - пенсійний податок, квитанція № 1068 від 18.09.2007 р.; 95 грн. 54 коп. - послуги при реєстрації транспортного засобу з видачею пластикового свідоцтва про реєстрацію; 250 грн. транспортний збір за 2007 р.; 91 грн.50 коп. - спецпродукція, квитанція № 1072 від 18.09.2007 р.; 22 грн. 87 коп. -спецпродукція, квитанція № 1072 від 18.09.2007 р.; 96 грн.00 коп. -спецпродукція (національне свідоцтво про реєстрацію, пластик), квитанція № 1076 від 18.09.2007 р.; 24 грн.ООкоп. - спецпродукція (про реєстрацію, пластик), квитанція № 1076 від 18.09.2007 р.
Крім того, за гроші отримані від незаконного збуту отруйного лікарського засобу - трамадолу ОСОБА_3 20.09.2007 р. здійснив наступні проплати в приміщенні Київської філії ВАТ «Банк Універсальний» направлені на оформлення договору кредиту № 06/2950к-07 з приводу придбання автомобіля «Mitsubishi L 200», реєстраційний номер НОМЕР_1: 250 грн. - комісія за прийняті платежі від ОСОБА_3; 1985 грн. 18 коп. - комісія за оформлення кредиту.
Також ОСОБА_3 11.10.2007 р. за гроші, отриманні унаслідок вчинення суспільно-небезпечного діяння від незаконного збуту отруйного лікарського засобу - трамадолу, з метою їх легалізації здійснив місячну проплату за договором кредиту № 06/2950к-07 від 20.09.2007 р. в розмірі 3196 грн. 65 коп. у Київській філії ВАТ «Банк Універсальний» (т. З, а.с. 355-356,31,37,99-105).
Загальна сума легалізованих коштів, отриманих ОСОБА_3 унаслідок вчинення суспільно-небезпечного протиправного діяння від незаконного збуту отруйного лікарського засобу - трамадолу, становить 9294 грн. 06 коп.
Отже суд першої інстанції достатньо повно дослідив обставини справи, дав належну оцінку доказам і вірно кваліфікував дії засудженого ОСОБА_3 за ст. ст. 321 ч. 3,209 ч. 1 КК України, а засуджених ОСОБА_4 та ОСОБА_5, обох, за ст. 321 ч. 3 КК України.
Підстав для скасування вироку в частині засудження ОСОБА_3 за ст. 209 ч. 1 КК України і закриття справи не вбачається.
Щодо посилання засудженого ОСОБА_3 на те, що конфіскований автомобіль Mitsubishi L 200, реєстраційний номер НОМЕР_1 придбаний згідно з кредитним договором і належить ВАТ «Банк універсальний», то як убачається з матеріалів справи, що між ВАТ «Банк Універсальний» та ОСОБА_3 був укладений кредитний договір № 06/295 Ок-07 від 20 вересня 2007 р, згідно з яким банк надав ОСОБА_3 грошові кошти у тимчасове платне користування в сумі 26207,00 дол. США, а крім того, 20.09.2007 р. укладений договір застави між ВАТ «Банк Універсальний» та ОСОБА_3, згідно з яким у забезпечення кредитного договору № 06/2950к-07 від 20.09.2007 р. на суму 26207,00 дол. США заставодавець ОСОБА_3 передає в заставу заставодержателю ВАТ «Банк універсальний» автомобіль марки Mitsubishi, модель L 200,2007 р. випуску, тип. ТЗ легковий пікап, реєстраційний номер НОМЕР_1 (т. З, а.с. 19-37,38).
Проте у відповідності зі свідоцтвом про реєстрацію власником транспортного засобу Mitsubishi, модель L 200,2007 р. випуску, легковий пікап, реєстраційний номер НОМЕР_1 є ОСОБА_3 (т. 1, а.с. 110).
У разі якщо інші особи вважають, що конфіскація майна порушує їх права, то вправі в установленому законом порядку звернутися за захистом своїх прав.
Доводи засуджених ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про помякшення їм покарання не заслуговують на увагу.
З урахуванням тяжкості вчинених ОСОБА_3 злочинних дій, що незаконне придбання, перевезення та зберігання з метою збуту та незаконний збут отруйних лікарських засобів без спеціального на те дозволу являє серйозну небезпеку для оточуючих, провідної ролі у вчиненні злочину за ст. 321 ч. 3 КК України, даних про його особу - скоєння раніше злочину у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, судимість за який погашена, що він не працював, характеризується посередньо, призначене судом першої інстанції покарання відповідає вимогам ст. 65 КК України.(т. 5, а.с. 60-66).
Призначаючи покарання засудженому ОСОБА_5 суд першої інстанції врахував тяжкість вчиненого, особу засудженого, який раніше скоював злочини, в тому числі у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, не працює, характеризується посередньо, рецидив злочинів, що відповідає матеріалам справи, (т. 5, а.с. 186-189).
Посилання засудженого ОСОБА_5 на те, що суд необгрунтовано вказав на наявність у нього судимості за вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 25.12.2000 р. за ст. 140 ч. 2,140 ч. 3,43 КК України 1960 р. на три роки шість місяців позбавлення волі з конфіскацією майна є безпідставним.
З матеріалів справи вбачається, що за цим вироком ОСОБА_5 постановою Бориспільського районного суду Київської області від 17.12.2002 р. звільнений умовно-достроково на 1 рік 11 місяців 15 днів. У відповідності з вимогами п. 6 ч. 1 ст. 55 КК України 1960 р. на час вчинення нового злочину (10.10.-10.11.2007 р.) судимість непогашена, (т. 5, ах. 186-189).
З урахуванням тяжкості вчиненого та даних про особу засудженого ОСОБА_5 підстав для застосування ст. 75 КК України не вбачається.
При обранні покарання засудженій ОСОБА_4 суд першої інстанції врахував тяжкість вчиненого, дані про особу засудженої, яка вчинила злочин вперше, характеризується посередньо і призначив їй мінімальну міру покарання.
ОСОБА_4 в апеляційний суд додатково надані ксерокопія посвідчення про те, що вона є дитиною, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи, а також про те, що працевлаштувалась.
Враховуючи суспільну небезпечність вчиненого ОСОБА_4 підстав для застосування ст. 75 КК України не вбачається.
Таким чином підстав для зміни вироку відносно всіх засуджених, помякшення покарання засудженому ОСОБА_3, а засудженим ОСОБА_4 і ОСОБА_5 помякшення покарання з застосуванням ст. 75 КК України не вбачається.
Керуючись ст. ст. 365,366 КПК України, колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду м. Києва,
УХВАЛИЛА:
Вирок Дніпровського районного суду м. Києва від 28 жовтня 2008 р. відносно ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 залишити без змін.
Апеляцію засудженого ОСОБА_3 залишити без задоволення.
Апеляцію засудженої ОСОБА_4 залишити без задоволення.
Апеляцію засудженого ОСОБА_5 залишити без задоволення.
Суд | Апеляційний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2009 |
Оприлюднено | 20.12.2022 |
Номер документу | 10639897 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд міста Києва
Таргоній С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні