Справа № 132/3443/21
2/132/164/22
Ухвала
27 вересня 2022 року м.Калинівка
Калинівський районний суд Вінницької області в складі:
головуючої судді Ставнійчук С.В.,
за участі секретаря судового засідання Лисюк О.П.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Власюка І.Т. про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання заповіту недійсним,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні перебуває вищевказана з цивільна справа.
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Власюк І.Т. подав заяву про витребування доказів в "Вінницькому учбово-виробничому підприємстві Українського товариства глухих" (м.Вінниця, вул.Привокзальна,34) особисту карту працівника ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце народження: с.Лемешівка, Калинівського району Вінницької області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ).
Клопотання обгрунтовував тим, що з метою вирішення справи неодбхідне призачення почеркознавчої експертизи оспорюваного заповіту, для чого необхідні спеціальні знання. Як було з`ясовано позивачем, ОСОБА_5 ніколи не перебувала в трудових відносинах з Вінницькою обласною організацією Українського товариства глухих (як було помилково зазначено раніше), однак отримано відомості, що спадкодавець працювала в "Вінницькому учбово-виробничому підприємстві Українського товариства глухих (вул. Привокзальна, 34, м. Вінниця).
Просив розгляд заяви здійснювати у його відсутність.
Позивач ОСОБА_1 підтримав клопотання свого представника.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_3 підтримала клопотання представника позивача.
Відповідач ОСОБА_2 не заперечувала щодо задоволення клопотання.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_6 її представник адвокат Усов Ю.В. в підготовче судове засідання не з`явилиися, про час та місце судового розгляду повідомлені належним чином, прпичин неявки не повідомили.
Суд, вислухавши клопотання та дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.
Відповідно до ст.84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно дост.77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Відповідно до ч. 1ст. 103 ЦПК Українидля з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, суд призначає експертизу.
Так, почеркознавча експертиза є основним різновидом судових експертиз.
Згідно пп. 1 п. 1 Розділу І Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженихНаказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року № 53/5(даліРекомендації), - основним завданням почеркознавчої експертизи є ідентифікація виконавця рукописного тексту, обмежених за обсягом рукописних записів (літерних та цифрових) і підпису. Такою експертизою вирішуються і деякі неідентифікаційні завдання (установлення факту виконання рукописного тексту під впливом будь-яких факторів, що заважають (природних: хворобливий стан, хронічні захворювання, вікові зміни; тимчасових зовнішніх: незвичне тримання засобу для писання, незвична поза, обмеження зорового контролю тощо; тимчасових внутрішніх: алкогольне сп`яніння, фармакологічні, наркотичні засоби тощо; штучних: викривлення письма зміненими рухами); визначення статі виконавця, а також належності його до певної групи за віком тощо).
Об`єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань.
Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Згідно пп. 1.4 п. 1 Розділу І Рекомендацій, - у разі неможливості пред`явити зазначені зразки (смерть виконавця, від`їзд тощо) як зразки слід надавати документи або інші папери, на яких рукописні тексти (підписи) достовірно виконані особою, щодо якої ставиться питання з ідентифікації її як виконавця досліджуваного рукопису (наприклад, заяву про отримання паспорта (форма № 1), паспорт, різного роду посвідчення, на яких є власноручний підпис, тощо).
Оскільки об`єктом почеркознавчої експертизи повинен бути почеркознавчий матеріал,однак їх виконавецьСавчук К.А. померла, для проведення судової почеркознавчої експертизи в рамках розгляду даної справи, необхідні оригінали документів або інші паперові носії, на яких рукописні тексти (підписи) достовірно виконані особою, щодо якої ставиться питання з ідентифікації її як виконавця досліджуваного рукопису.
З огляду на підстави та предмет позовних вимог, суд вважає, що вказане клопотання є обґрунтованим. Також суд при цьому вважає за необхідне конкретизувати почеркознавчий матеріал, який підлягає витребуванню, а саме вільні зразки почерку та підпису ОСОБА_5 які виконано достовірно особою у період часу наближений до часу виконання заповіту ( 06.04.2016 року), а тому подане клопотання задовольняє частково.
Керуючись ст.10,43,76-77,84,260,261 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката ВласюкаІ.Т. про витребування доказів задовольнити частково.
Витребувати з "Вінницького учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих" (м.Вінниця, вул.Привокзальна,34, код ЄДРПОУ 03972494) оригінали заяв про прийняття на роботу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла, ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , а також оригінали інших документів, які писала та підписувала ОСОБА_5 за період січня 2014 року по квітень 2021 року.
Витребувані докази надати до 14 жовтня 2022 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч.7,ч.8ст.84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причинпротягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Ухвала окремовід рішення суду оскарженнюне підлягаєта набираєзаконної силиз моментуїї проголошення.
Суддя: С.В. Ставнійчук
Суд | Калинівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2022 |
Оприлюднено | 28.09.2022 |
Номер документу | 106448561 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні