Дата документу 27.09.2022Справа № 554/2872/22 Провадження № 1-кс/554/11243/2022
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 вересня 2022 р. м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря : ОСОБА_2 ,
за участю прокурора : ОСОБА_3
за участю підозрюваного: ОСОБА_4
розглянувши в залі суду в м. Полтаві клопотання старшого слідчого відділу розслідувань особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області майора поліції ОСОБА_5 про застосування запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кременчук, Полтавської області, громадянина України, не працюючого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України
матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022170000000175 від 21.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчим управлінням ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022170000000175 від 21.04.2022, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190 КК України.
Досудовимрозслідуванням установлено, що на початку березня 2022 року ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що після початку збройної агресії з боку Російської федерації значна кількість людей буде намагатися виїхати із зони проведення бойових дій на західні області України та за кордон, маючи злочинний умисел на заволодіння коштами громадян шляхом обману та зловживання довірою, вирішив розміщати на інтернет платформі «OLX» та в соціальних месенджерах оголошення про здачу в оренду квартир в західних регіонах України, а також евакуації з окупованих територій та зони проведення бойових дій. При цьому ОСОБА_4 чітко розумів, що таких квартир у його володінні та користуванні на має та послуг по евакуації громадян із зони проведення бойових дій він фактично надавати не міг та не планував. Також ОСОБА_4 розумів, що у зв`язку із значним попитом люди будуть намагатися знайти житло та евакуюватися як найшвидше, а тому будуть погоджуватися на здійснення попередньої оплати.
З метою реалізації свого протиправного умислу та конспірації своєї протиправної діяльності, ОСОБА_4 розмістив оголошення в одному із телеграм каналів про придбання банківської картки. В результаті чого, спілкуючись в соціальному месенджері «Telegram», він домовився з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про надання йому доступу через додаток «Приват 24» до його банківської картки АКБ «Приват Банк» №НОМЕР_1 за грошову винагороду. Як наслідок досягнутих домовленостей ОСОБА_6 передав ОСОБА_4 свої банківські картки, в тому числі і картку АТ «Акцент Банк» № НОМЕР_2 з відповідними доступами.
Надалі ОСОБА_4 почав розміщати інформацію в спільнотах соціальних месенджераів «Telegram» та «Viber», а також оголошення на інтернет платформі «OLX», щодо оренди неіснуючих квартир в західних регіонах України, а також про евакуацію з окупованих територій та зони проведення бойових дій.
1) Так, 10.03.2022 року ОСОБА_4 ,перебуваючи вм.Кременчук Полтавськоїобласті тапереслідуючи корисливумету,направлену назаволодіння чужиммайном,шляхом обманута зловживаннядовірою,використовуючи наявнуу йогокористуванні електронно-обчислювальнутехніку,а самемобільний телефон «Мeizu M8» ІМЕІ НОМЕР_3 ,під`єднанийдо всесвітньоїмережі інтернет,за допомогоюякого відшукавфотознімки квартири,завантажив їх.Після цього,продовжуючи втіленнясвого злочинногоумислу,використовуючи вищевказанийтелефон,здійснив реєстрацію облікового запису на інтернет платформі «OLX» та розмістив фіктивне оголошення про здачу в оренду неіснуючої 2-х кімнатної квартири в м. Львів за ціною 14500 грн., зазначивши для спілкування акаунт у соціальному месенджері «Viber», зареєстрований на абонентський номер телефону НОМЕР_4 , спеціально ним придбаний для такого спілкування.
В цейже день,10.03.2022 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 житель м.Вишгород,Київської області,знайшовши вищевказанеоголошенняз зазначеним у нього абонентським номером телефону НОМЕР_4 , шляхом обміну повідомленнями в месенджері «Viber», зв`язався з ОСОБА_4 з метою оренди вказаної квартири. Вході переписки в месенджері «Viber», ОСОБА_4 підтвердив наявність у його володінні вищевказаної квартири та надіслав ОСОБА_7 номер банківської картки № НОМЕР_2 , емітованої у АТ «Акцент Банк» на ім`я ОСОБА_6 , повідомивши, що бронювання даної квартири можливе лише після внесення завдатку в розмірі 2000 грн. на вказану ним картку. Також ОСОБА_8 повідомив адресу, за якою знаходиться квартира, а саме АДРЕСА_3 .
ОСОБА_9 , будучи переконаним у чесності орендодавця та не усвідомлюючи злочинний намір ОСОБА_4 , через онлайн-банкінг АТ КБ «Приват банк» у мобільному додатку «Приват24» 10.03.2022 о 10:50:19 здійснив перерахунок грошових коштів в сумі 2000 грн. на банківську картку, номер якої отримав у повідомленні.
Після перерахунку коштів на вищевказану картку, ОСОБА_4 , здійснив видалення акаунту, через який спілкувався з потерпілим. Після зарахування зазначених коштів у розмірі 2000 грн., ОСОБА_4 10.03.2022 року о 11:00:27 використовуючи онлайн банкінг АТ «Акцент Банк» та власний мобільний телефон «Мeizu M8» ІМЕІ НОМЕР_3 з Ір адреси НОМЕР_5 , що відноситься до діапазону ір адрес ПрАТ «Датагруп», розпорядився коштами на власний розсуд, здійснивши перерахунок грошових коштів в сумі 2000 грн. на банківську картку № НОМЕР_6 , емітовану АТ «Перший український міжнародний банк».
Коли ОСОБА_9 приїхав 10.03.2022 за вищевказаною адресою в обумовлений час та зателефонував за номером, що був зазначений в оголошенні, то абонентський номер телефону НОМЕР_4 уже був вимкнений.
Таким чином, ОСОБА_4 своїми умисними діями, що виразились у заволодінні чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), вчинених шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 190 КК України.
2)Так,на початкуберезня 2022року ОСОБА_4 перебуваючив м.Кременчук Полтавськоїобласті тапереслідуючи корисливумету,направлену назаволодіння чужиммайном,шляхом обманута зловживаннядовірою,використовуючи наявнуу йогокористуванні електронно-обчислювальнутехніку,а самемобільний телефон «Мeizu M8» ІМЕІ НОМЕР_3 , під`єднаний до всесвітньої мережі інтернет, за допомогою якого відшукав фотознімки квартири, завантажив їх. Після цього, продовжуючи втілення свого злочинного умислу, використовуючи вищевказаний телефон, здійснив реєстрацію облікового запису на інтернет платформі «OLX» та розмістив фіктивне оголошення про здачу в оренду неіснуючої 2-х кімнатної квартири в м. Львів за ціною 6000 грн. зазначивши для спілкування акаунт « ОСОБА_10 » у соціальному месенджері «Telegram», зареєстрований на невстановлений номер телефону.
10.03.2022 ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 жителька м. Київ, знайшовши вищевказане оголошення, з метою оренди квартири, зв`язалася за допомогою текстового повідомлення в месенджері «Telegram», з акаунтом « ІНФОРМАЦІЯ_5 », який був зазначений в оголошенні. В ході переписки, ОСОБА_4 підтвердив наявність у його володінні вищевказаної квартири та надіслав номер банківської картки № НОМЕР_2 емітованої у АТ «Акцент Банк» на ім`я ОСОБА_6 , повідомивши, що бронювання даної квартири можливе лише після внесення завдатку в розмірі 3000 грн. на вказану ним картку.
ОСОБА_11 , будучи переконаною у чесності орендодавця та не усвідомлюючи злочинний намір ОСОБА_4 , через онлайн-банкінг АТ КБ «Приват банк» у мобільному додатку «Приват24» 10.03.2022 о 20:46:39 здійснила перерахунок грошових коштів в сумі 3000 грн. на банківську картку, номер якої отримала у повідомленні, та надіслала квитанцію про здійснення даної банківської операції. Після чого вона отримала повідомлення, в якому зазначалося, що для оренди квартири необхідно оплатити всю суму за місяць в розмірі 6000 грн. ОСОБА_11 відповіла,що не згоднаоплатити напередвсю сумута попросилаповернути назадперераховані кошти наїї банківськукартку.Після чого, ОСОБА_4 здійснив видалення акаунту разом із перепискою з потерпілою.
Після зарахування зазначених коштів у розмірі 3000 грн., ОСОБА_4 10.03.2022 року о 20:51:13 використовуючи онлайн банкінг АТ «Акцент Банк» та власний мобільний телефон «Мeizu M8» ІМЕІ НОМЕР_3 з Ір адреси НОМЕР_5 , що відноситься до діапазону ір адрес ПрАТ «Датагруп», розпорядився коштами на власний розсуд, здійснивши перерахунок грошових коштів сумі 3000 грн. на банківську картку № НОМЕР_7 , емітовано у АТ «Універсал Банк».
Таким чином, ОСОБА_4 своїми умисними діями, що виразились у заволодінні чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), вчинених повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 190 КК України.
3)Так,на початкуберезня 2022року ОСОБА_4 , перебуваючив м.Кременчук Полтавськоїобласті тапереслідуючи корисливумету,направлену назаволодіння чужиммайном,шляхом обманута зловживаннядовірою,використовуючи наявнуу йогокористуванні електронно-обчислювальнутехніку,а самемобільний телефон «Мeizu M8» ІМЕІ НОМЕР_3 , під`єднаний до всесвітньої мережі інтернет, за допомогою якого відшукав фотознімки квартири, завантажив їх. Після цього, продовжуючи втілення свого злочинного умислу, використовуючи вищевказаний телефон, зі спеціально створеного акаунту « ІНФОРМАЦІЯ_6 » розмістив в одній із спільнот в месенджері «Telegram» фіктивне оголошення про здачу в оренду неіснуючої квартири в м. Львів.
11.03.2022 ОСОБА_12 ІНФОРМАЦІЯ_7 , житель с.м.т. Бородянка, Київської області, знайшовши вищевказане оголошення, з метою оренди квартири, зв`язався за допомогою текстового повідомлення в месенджері «Telegram» звищевказаним акаунтом. В ходіпереписки ОСОБА_4 підтвердив наявністьу йоговолодінні вищевказаноїквартири танадіслав номербанківської картки НОМЕР_1 емітованої у АКБ«Приват Банк»на ім`я ОСОБА_6 , повідомивши, що бронювання даної квартири можливе лише після внесення завдатку в розмірі 500 грн. на вказану ним картку. Також ОСОБА_8 повідомив адресу, за якою знаходиться квартира, а саме АДРЕСА_4 .
ОСОБА_12 , будучи переконаним у чесності орендодавця та не усвідомлюючи злочинний намір ОСОБА_4 , через онлайн-банкінг АТ КБ «Приват банк» у мобільному додатку «Приват24» 11.03.2022 о 13:19:58 здійснив перерахунок грошових коштів в сумі 500 грн. на банківську картку, номер якої отримав у повідомленні. Після чого ОСОБА_13 в мережі Інтернет, перевірив адресу розміщення квартири, яку отримав у повідомлені та виявив, що за даною адресою розташована промислова зона та відсутні житлові будинки.
Після надходженнякоштів навищевказану картку, ОСОБА_4 здійснив видалення переписки з потерпілим ОСОБА_12 . Одразу після зарахування зазначених коштів у розмірі 500 грн., ОСОБА_4 11.03.2022 року о 13:22:25 використовуючи онлайн банкінг АТ КБ «Приват банк» та власний мобільний телефон «Мeizu M8» з Ір адреси НОМЕР_5 , що відноситься до діапазону ір адрес ПрАТ «Датагруп», розпорядився коштами на власний розсуд, здійснивши перерахунок грошових коштів в сумі 500 грн. на банківську картку № НОМЕР_8 , емітовано у АТ «Акцент Банк» на ім`я ОСОБА_14 . В подальшому в той же день, 11.03.2022 о 18:11:18 грошові кошти в сумі 2300 грн. з банківської картки № НОМЕР_8 , емітованої у АТ «Акцент Банк» на ім`я ОСОБА_14 перераховуються на банківську картку № НОМЕР_1 ,емітовану уАКБ «ПриватБанк»на ім`я ОСОБА_6 . І потім 11.03.2022 о 18:13:00 з банківської картки № НОМЕР_1 ,емітованої уАКБ «ПриватБанк»на ім`я ОСОБА_6 грошовікошти всумі 2300перераховуються набанківський картковий рахунок № НОМЕР_9 емітований у АТ КБ «Приват банк» на ім`я ОСОБА_15 .
Таким чином, ОСОБА_4 своїми умисними діями, що виразились у заволодінні чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), вчинених повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 190 КК України.
4) Так,в серединіберезня 2022року ОСОБА_4 перебуваючив м.Кременчук Полтавськоїобласті тапереслідуючи корисливумету,направлену назаволодіння чужиммайном,шляхом обманута зловживаннядовірою,використовуючи наявнуу йогокористуванні електронно-обчислювальнутехніку,а самемобільний телефон «Мeizu M8» ІМЕІ НОМЕР_3 , під`єднаний до всесвітньої мережі інтернет, з акаунту « ОСОБА_16 » розмістив в одній із спільнот в месенджері «Telegram» фіктивне оголошення про здійснення евакуації з зони проведення бойових дій.
15.03.2022 ОСОБА_17 ІНФОРМАЦІЯ_8 , жителька с. Салтикова Дівиця Чернігівського району, Чернігівської області, знайшовши вищевказане оголошення, з метою евакуації 6 членів її родини із зони проведення бойових дій, зв`язалася за допомогою текстового повідомлення в месенджері «Telegram» звищевказаним акаунтом. В ходіпереписки ОСОБА_4 підтвердив фактнадання послугпо евакуаціїта надіславномер банківськоїкартки НОМЕР_1 емітованої у АКБ«Приват Банк»на ім`я ОСОБА_6 , повідомивши, що вартість перевезення з одного чоловіка складає 2000 грн. за умови здійснення передоплати в сумі 300 грн. за одну особу на вказану ним картку.
ОСОБА_17 , будучи переконаною у чесності особи, що розмістила оголошення та не усвідомлюючи злочинний намір ОСОБА_4 , передала гроші в сумі 1800 грн. своїй сестрі ОСОБА_18 та попросила її перерахувати дану суму на вищевказану картку. Остання через онлайн-банкінг АТ КБ «Приват банк» у мобільному додатку «Приват24» 15.03.2022 о 11:53:39 здійснила перерахунок грошових коштів в сумі 1800 грн. на банківську картку, номер якої вказано у повідомленні. Після чого ОСОБА_17 надіслала анкетні дані членів своєї родини та адресу звідки забирати. Однак послуги з перевезення надані не були і на повідомлення ніхто не відповідав. Після чого ОСОБА_17 почала переписку з акаунтом «Ксения Фокина» з іншого номеру. В ході переписки їй надходили аналогічні повідомлення та з даного акаунту надіслані дані власника карткового рахунку НОМЕР_1 , фото автомобіля, технічного паспорту та дані водія, який буде здійснювати перевезення. Зрозумівши, що це шахрайська схема, ОСОБА_17 зробила скріншоти переписок, а сама переписка ОСОБА_4 була видалена.
Одразу після надходження коштів в сумі 1800 грн. на картку НОМЕР_1 , 15.03.2022 о 12:00:49 ОСОБА_4 , використовуючи онлайн банкінг АТ КБ «Приват банк» та власний мобільний телефон «Мeizu M8» з Ір адреси НОМЕР_5 , що відноситься до діапазону ір адрес ПрАТ «Датагруп», розпорядився коштами на власний розсуд, здійснивши перерахунок грошових коштів в сумі 1758,75 грн. на банківський картковий рахунок № НОМЕР_10 емітований у ПАТ «Банк Восток».
Таким чином, ОСОБА_4 своїми умисними діями, що виразились у заволодінні чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), вчинених повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 190 КК України.
5)Так,в серединіберезня 2022року ОСОБА_4 перебуваючив м.Кременчук Полтавськоїобласті тапереслідуючи корисливумету,направлену назаволодіння чужиммайном,шляхом обманута зловживаннядовірою,використовуючи наявнуу йогокористуванні електронно-обчислювальнутехніку,а самемобільний телефон «Мeizu M8» ІМЕІ НОМЕР_3 ,під`єднанийдо всесвітньоїмережі інтернет,за допомогоюякого відшукавфотознімки квартири,завантажив їх.Після цього,продовжуючи втіленнясвого злочинногоумислу,використовуючи вищевказанийтелефон,зі спеціальностворено з акаунту «Женя», що зареєстрований на невстановлений номер телефону, розмістив в одній із спільнот в месенджері «Viber» фіктивне оголошення про здачу в оренду неіснуючої 3-кімнатної квартири в м. Львів за 15000 грн.
17.03.2022 ОСОБА_19 ІНФОРМАЦІЯ_9 , житель с.м.т. Мала Данилівка Дергачівського району Харківської області, знайшовши вищевказане оголошення, з метою оренди квартири, зв`язався за допомогою текстового повідомлення в месенджері «Viber»з вищевказанимакаунтом. В ходіпереписки ОСОБА_4 підтвердив наявністьу йоговолодінні вищевказаноїквартири,надіслав фотоквартири та номербанківської картки НОМЕР_1 емітованої у АКБ«Приват Банк»на ім`я ОСОБА_6 , та повідомив, що бронювання даної квартири можливе лише після внесення завдатку в розмірі 1000 грн. на вказану ним картку.
ОСОБА_19 , будучи переконаним у чесності орендодавця та не усвідомлюючи злочинний намір ОСОБА_4 , через онлайн-банкінг АТ «Універсал Банк» у мобільному додатку 17.03.2022 о 20:58:49 здійснив перерахунок грошових коштів в сумі 1000 грн. на банківську картку, номер якої отримав у повідомленні. Після чого ОСОБА_4 надіслав йому ще декілька повідомлень, а згодом видалив з переписки відправлені ним повідомлення.
Одразу після надходження коштів в сумі 1000 грн. на картку НОМЕР_1 , 17.03.2022 о 21:02:28 ОСОБА_4 , використовуючи онлайн банкінг АТ КБ «Приват банк» та власний мобільний телефон «Мeizu M8» з Ір адреси НОМЕР_5 , що відноситься до діапазону ір адрес ПрАТ «Датагруп», розпорядився коштами на власний розсуд, здійснивши перерахунок грошових коштів в сумі 995 грн. на банківський картковий рахунок № НОМЕР_10 емітований у ПАТ «Банк Восток».
Таким чином, ОСОБА_4 своїми умисними діями, що виразились у заволодінні чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), вчинених повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 190 КК України.
26.09.2022 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190 КК України.
Прохали обрати відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту із забороною залишати житло, на 2 місяці.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання та прохав його задовольнити.
Підозрюваний вину визнав та не заперечував проти задоволення клопотання.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що воно підлягає до задоволення.
Обгрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3ст.190КК України КК України, підтверджується зібранимиу ходідосудового розслідуваннядоказами,а саме:
1.Протоколом допиту свідка ОСОБА_6 від 16.05.2022;
2.Протоколом допиту свідка ОСОБА_20 від 16.05.2022.;
3.Заявою ОСОБА_7 про вчинення кримінального правопорушення від 26.05.2022
4.Протоколом допиту потерпілого ОСОБА_7 від 03.07.2022;
5.Протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення від ОСОБА_17 від 06.09.2022;
6.Протоколом допиту потерпілої ОСОБА_17 від 19.09.2022
7.Протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення від ОСОБА_11 від 06.09.2022;
8.Протоколом допиту потерпілої ОСОБА_11 від 20.09.2022;
9.Протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення від ОСОБА_19 від 06.09.2022
10.Протоколом допиту потерпілого ОСОБА_19 від 21.09.2022
11.Протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення від ОСОБА_12 від 06.09.2022
12.Протоколом допиту потерпілого ОСОБА_12 від 20.09.2022
13.Протоколом обшукувід 10.05.2022року замісцем проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_2 .
14.Протоколом огляду речей вилучених в ході обшуку за місцем проживання ОСОБА_4 від 21.05..2022;
15.Протоколом огляду речей вилучених в ході обшуку за місцем проживання ОСОБА_4 від 25.05..2022;
16.Протоколом огляду від 19.08.2022 інформації, що надана АТ КБ «ПРИВАТБАНК» та АТ «Акцент-Банк» на підставі ухвал суду про тимчасовий доступ до речей і документів;
17.вилученими під час проведення досудового розслідування предметами, долученими до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів.
Відповідно доч.1,2ст.181КПК України домашнійарешт полягаєв забороніпідозрюваному,обвинуваченому залишатижитло цілодобовоабо упевний періоддоби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Метою застосування підозрюваному ОСОБА_4 запобіжного заходу, відповідно до ст. 177 КПК України є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та суду. Перебуваючи під більш м`яким запобіжним заходом підозрюваний ОСОБА_4 усвідомлюючи тяжкість вчинених ним злочинів, зможе ухилятися від слідства та суду, що унеможливить своєчасне виконання процесуальних рішень у вказаному кримінальному провадженні.
2) незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні.
Свідки у кримінальному провадженні надали покази, що підтверджують скоєння кримінального правопорушення саме ОСОБА_4 . Тому, підозрюваний зможе вплинути на свідків, а також здійснювати на них психологічний тиск, а саме: намагатися переконати їх змінити покази.
3) продовжити вчиняти аналогічні кримінальні правопорушення та інші кримінальні правопорушення.
Враховуючи зазначені вище ризики і наявність обґрунтованої підозри, застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту є найбільш прийнятним, а інші більш м`які запобіжні заходи не здатні усунути ризики, передбачені ст. 177 КПК України з наступних причин:
- особисте зобов`язання не можливо застосувати у зв`язку з тим, що особа підозрюється у вчиненні тяжкого злочину.
- особиста порука - на адресу слідчого відділу та прокуратури
не надходили для розгляду письмові звернення осіб, які поручаються за
ОСОБА_4 ;
- застава - слідчому чи прокурору не надходили заяви або клопотання від підозрюваного ОСОБА_4 , рідних або інших осіб про врахування можливостей внесення грошових коштів на спеціальний рахунок, визначений у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України при звернені слідчого, прокурора до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу.
Беручи до уваги вищевикладене, обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190 КК України, а також те, що наявні ризики, передбачені ст. 177 КПК України,слідчий суддя вважає за можливе та необхідне обрати відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту із забороною залишати житло, на 2 місяці.
Керуючись вимогами ст. 176 178, 181, 184, 193, 194 КПК України, слідчий суддя-
УХВАЛИВ :
Клопотання задовольнити.
Обрати відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту із забороною залишати житло, на 2 місяці в період часу з 21.00 год. ввечері та 07-00 год. ранку щоденно.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 наступні обов`язки:
1) прибувати до слідчого, прокурора, суду за викликом;
2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований та проживає чи перебуває без дозволу слідчого, прокурора, суду;
3) повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну місця свого проживання;
4) здати на зберігання слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
5) утримуватися від спілкування зі свідками по даному кримінальному провадженню.
Виконання ухвали покласти на працівників поліції на території обслуговування якого проживає підозрюваний ОСОБА_4 .
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду на протязі 5 діб з моменту оголошення.
Слідчий суддя : ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106461477 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Андрієнко Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні