1-в/465/343/22
Ухвала
Іменем України
28.09.2022 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , перевіривши матеріали подання начальника відділу Залізничного районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області підполковника внутрішньої служби ОСОБА_2 про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських або виправних робіт стосовно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-
встановив:
У провадження суду надійшло подання начальника відділу Залізничного районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області підполковника внутрішньої служби ОСОБА_2 про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських або виправних робіт стосовно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Подання обгрунтоване тим, що вироком Франківського районного суду м. Львова від 01.02.2021р. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 15 - ч. 1 ст. 185 КК України, та призначено йому покарання у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот) гривень. Вирок набрав законної сили. Станом на 15.09.2022р. Залізничний РВ філії ДУ "Центр пробації" у Львівській області не отримав від засудженого документу про сплату штрафу. На підставі ч.4 ст.26 КВК України просить розглянути питання про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських або виправних робіт відносного засудженого ОСОБА_3 відповідно до закону.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступного.
Ч.5 ст.534 КПК України визначено, що процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у кримінальному провадженні, вирішує суддя суду першої інстанції одноособово, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до п.10 ч.1 ст.537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання, зокрема, про заміну покарання відповідно до частини п`ятої статті 53 Кримінального кодексу України.
В свою чергу, ч.5 ст.53 КК України вказує, що у разі несплати штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відсутності підстав для розстрочки його виплати суд замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських робіт із розрахунку одна година громадських робіт за один установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян або виправними роботами із розрахунку один місяць виправних робіт за двадцять установлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але на строк не більше двох років.
Згідно змісту ст.539 КПК України, питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Статтею 26 Кримінально - виконавчогго кодексу України передбачено порядок виконання покарання у виді штрафу.
Ч.3 цієї статті визначено, що у разі несплати засудженим штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, суд за поданням кримінально-виконавчої інспекції розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.
Разом з тим, у своєму поданні заявник в його обгрунтування покликається на ч.4 цієї статті, яка стосується питання заміни несплаченої суми штрафу у випадку його призначення з розстрочкою виплати.
В матеріалах подання відсутні будь - які докази, які свідчать про те, що штраф призначався з розстрочкою виплати у декілька платежів.
Відтак, подання не відповідає фактичним обставинам справи.
Крім того, в прохальній частині не конкретизовано розрахунок відповідно до вимог ч.5 ст.53 КК України, яка стосується порядку заміни штрафу на громадські чи виправні роботи.
За таких обставин подання не може бути прийнято до розгляду та підлягає поверненню до відділу пробації для належного оформлення, а саме зазначення яку саме заміну замість несплаченої суми штрафу необхідно застосувати (громадські роботи, виправні роботи) із розрахунком відповідно до вимог ч.5 ст.53 КК України.
Крім цього, дані питання вирішуються у порядку передбаченому КПК України, однак ініціатор клопотання так і не розібрався, яка норма закону дає йому право звернутися до суду, на вказані норми не покликається.
На підставі викладеного, керуючись статтями 537, 539 КПК України, суд,-
постановив:
Подання начальника відділу Залізничного районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області підполковника внутрішньої служби ОСОБА_2 про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських або виправних робіт стосовно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - повернути для належного оформлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. Кузь
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106499256 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про заміну несплаченої суми штрафу на громадські чи виправні роботи або позбавлення волі |
Кримінальне
Франківський районний суд м.Львова
Кузь В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні