Справа № 345/2949/22
Провадження № 2/345/989/2022
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про відкриття провадження в справі
30.09.2022 року м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі судді Онушканич В. В. вивчивши позовнузаяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до відділу Державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради (Iвано-Франківська область, м.Калуш, вул.Франка 1) про відшкодування моральної шкоди, заподіяної внаслідок неправомірних дій , -
в с т а н о в и в:
28.09.22 року позивач звернувся до суду з вищезазначеною позовною заявою.
Зазначена позовназаява поданаз додержаннямвимог статей175,177ЦПК України.Відсутні підстави,визначені статтями185-186ЦПК України,для залишенняпозовної заявибез руху,повернення позовноїзаяви чивідмови увідкритті провадженняу справі.Тому позовнузаяву слідприйняти дорозгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно з правилами ст.ст. 19, 23, 27-30 ЦПК України дана справа предметно і територіально підсудна Калуському міськрайонному суду Івано-Франківської області.
Згідно з правилами ч. 6 ст. 19 ЦПК України зазначений спір є малозначним, а тому відповідно до вимог ст. 274 ЦПК України справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно ч. 1 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем фактично заявлено клопотання про залучення начальника відділу Державного архітектурно-будівельногоконтролю Калуськоїміської радиТопороваАнатолія Вікторовича в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Ч.4 ст.1191 ЦК України передбачено, що держава, відшкодувавши шкоду, завдану посадовою, службовою особою внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності відповідно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, мають право зворотної вимоги до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування (крім відшкодування виплат, пов`язаних із трудовими відносинами та відшкодуванням моральної шкоди).
Постанова №10/02-26 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 02.12.2019 року прийнята начальником відділу Державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради Топоровим А.В. За таких обставин рішення по даній справі може безпосередньо вплинути на його права та обов`язки, а тому його слід залучити до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 260, 261, 274, 277, 353 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Прийняти дорозгляду та відкрити провадженняу справіза позовноюзаявою ОСОБА_1 до відділу Державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради про відшкодування моральної шкоди, заподіяної внаслідок неправомірних дій .
Залучити начальника відділу Державного архітектурно-будівельногоконтролю Калуськоїміської радиТопорова АнатоліяВікторовича в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та без виклику сторін.
Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам частин 1-3 ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. До відзивуповинні бутидодані: 1)докази,що підтверджуютьобставини,на якихґрунтуються запереченнявідповідача,якщо такідокази ненадані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи (ч. 5 ст. 178 ЦПК України). У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин 3-5 ст. 178 ЦПК України і копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частин 3-5 ст. 178 ЦПК України і копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомленнясторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 279 ЦПК України).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/fair/sud0908/
Учасники справи мають права та обов`язки, передбачені ст. 43 ЦПК України, окрім цього сторони (позивач і відповідач) мають процесуальні права та обов`язки визначені ст. 49 ЦПК України.
Відповідно до ст. 39 ЦПК України учасники справи мають право заявити відвід судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 ЦПК України. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи.
Разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі надіслати відповідачеві копію позовної заяви з копіями доданих до неї матеріалів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2022 |
Оприлюднено | 03.10.2022 |
Номер документу | 106533414 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Онушканич В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні