Ухвала
від 03.10.2022 по справі 906/790/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ



майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

"03" жовтня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/790/22

Господарський суд Житомирської області у складі судді Сікорської Н.А.,

розглянувши матеріали позовної заяви

Товариства з обмеженою відповідальністю "Трау Нутришин Україна"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Пек"

про стягнення 155577 грн. 81 коп.,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Трау Нутришин Україна" звернулося до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Пек" 155577 грн. 81 коп. заборгованості.

В прохальній частині позовної заяви позивач просить розглядати справу в порядку загального позовного провадження, оскільки в процесі розгляду справи має намір збільшити позовні вимоги.

Також, позивач просить суд провести письмове опитування ТОВ "Агро-Пек" та вказав перелік питань.

Оглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164 ГПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, для повернення позовної заяви або для відмови у відкритті провадження відсутні.

Відповідно до частини 1 статті 176 ГПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Згідно з п.4 ч.2 ст.176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, зокрема, зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Згідно з ч.ч. 1, 2, 3 ст.247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Відповідно до ч.1 ст.250 ГПК України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.ч. 3-5 ст.12 ГПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Предметом спору даної справи є стягнення з відповідача 155577 грн. 81 коп., тобто ціна позову не перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому справа відноситься до категорії малозначних.

Відносно клопотання позивача про розгляд справи у порядку загального позовного провадження, суд відмовляє в його задоволенні та зазначає, що, виходячи з критеріїв, визначених в ст.12 ГПК України, дана справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Разом з тим, згідно ч.5 ст. 247 ГПК України суд відмовляє у розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження або постановляє ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, якщо після прийняття судом до розгляду заяви позивача про збільшення розміру позовних вимог або зміни предмета позову, відповідна справа не може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження.

Тобто, позивач не позбавлений права після відкриття провадження подати заяву про збільшення розміру позовних вимог, і у випадку якщо нова ціна позову перевищуватиме п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд постановить ухвалу про перехід до розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

З огляду на наведене, розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням сторін.

Щодо проведення письмового опитування ТОВ "Агро-Пек" суд зазначає, що згідно ст.90 ГПК України учасник справи має право поставити в першій заяві по суті справи або у додатку до неї не більше десяти запитань іншому учаснику справи про обставини, що мають значення для справи.

Учасник справи, якому поставлено питання іншим учасником справи, зобов`язаний надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання по суті.

На запитання до учасника справи, який є юридичною особою, відповіді надає її керівник або інша посадова особа за його дорученням.

Відповіді на запитання подаються до суду учасником справи - фізичною особою, керівником або іншою посадовою особою юридичної особи у формі заяви свідка не пізніше як за п`ять днів до підготовчого засідання, а у справі, що розглядається в порядку спрощеного провадження, - за п`ять днів до першого судового засідання.

Копія такої заяви свідка у той самий строк надсилається учаснику справи, який поставив письмові запитання.

Якщо поставлене запитання пов`язане з наданням доказів, що підтверджують відповідні обставини, учасник справи разом із заявою свідка надає такі докази.

Учасник справи має право відмовитися від надання відповіді на поставлені запитання:

1) з підстав, визначених статтями 67, 68 цього Кодексу;

2) якщо поставлене запитання не стосується обставин, що мають значення для справи;

3) якщо учасником справи поставлено більше десяти запитань.

За наявності підстав для відмови від відповіді учасник справи повинен повідомити про відмову іншого учасника та суд у строк для надання відповіді на запитання. Суд за клопотанням іншого учасника справи може визнати підстави для відмови відсутніми та зобов`язати учасника справи надати відповідь.

Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

3.Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на "15" листопада 2022 р. об 11:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в залі судових засідань № 401.

4. Позивачу роз`яснити право на подачу відповіді на відзив згідно ст. 166 ГПК України у строк до 28.10.2022. Копію відповіді на відзив направити на адресу відповідача. Докази надіслання подати до суду.

5. Відповідачу рекомендувати:

- відповідно до ст. 165 ГПК України, подати відзив на позовну заяву у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду.

Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

- Відповідно до ст. 167 ГПК України у строк до 07.11.2022 подати заперечення на відповідь на відзив (в разі їх наявності), в яких викласти свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення;

- враховуючи приписи ст.90 ГПК України у строк до 07.11.2022 подати до суду у формі заяви свідка відповіді на письмові питання позивача.

Копію заяви свідка у той самий строк надіслати позивачу.

6. Рекомендувати учасникам справи документи по справі подавати суду, по можливості, в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою та факсом.

Використовуйте наступні способи звернення до суду:

підсистема "Електронний суд": https://id.court.gov.ua/

офіційна електронна адреса суду: inbox@zt.arbitr.gov.ua.

7. Повідомити сторін, що у суді наявна відповідна технічна можливість для реалізації учасниками справи права брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, відповідно до приписів ст. 190 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Сікорська Н.А.

Віддрук.

1 - до справи

2 - позивачу (рек. з повід)$ ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1

3 - відповідачу (рек. з повід)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення03.10.2022
Оприлюднено04.10.2022
Номер документу106549675
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —906/790/22

Ухвала від 17.07.2023

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Тимошенко О.М.

Ухвала від 06.06.2023

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Дужич С.П.

Ухвала від 25.05.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

Рішення від 18.04.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

Ухвала від 16.02.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

Ухвала від 05.12.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

Ухвала від 15.11.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

Ухвала від 06.10.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

Ухвала від 03.10.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні