Дата документу 04.10.2022
Справа № 501/522/22
2/501/319/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2022 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі
головуючого судді Петрюченко М.І.,
за участю секретаря судового засідання Тейбаш Н.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чорноморську Одеської області цивільну справу
позовом ОСОБА_1
до
відповідачів:
1 Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія Одесжитлобуд»
2 Товариства з обмеженою відповідальністю «Білдінг Групп»
предмет та підстави позову: про розірвання договору та стягнення суми попередньої оплати
учасники справи не з`явились
постановив ухвалу про наступне та
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває вказана цивільна справа
До суду 08.09.2022 надійшла заява позивача про зміну предмета позову у даній цивільній справі (а.с.143, 163-164).
Сторони в судове засідання не з`явились, були належним чином сповіщені про судовий розгляд справи.
Позивачка ОСОБА_1 08.09.2022 надала до суду заяву про розгляд справи без її участі (а.с.162).
Судом на підставі частини другої статті 247ЦПК фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши заяву про зміну предмету позову, прийшов до наступного.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.49 ЦПК України, позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.1 ст.127ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до ч.2 ст.127ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданої до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Також ЦПК України передбачає право позивача змінити предмет або підставу позову, необхідно чітко розуміти поняття й ознаки цих правових явищ. При цьому, під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається.
Судом встановлено, що розгляд справи по суті ще не розпочато, закриття підготовчого судового засідання та призначення справи до судового розгляду по суті вирішувалось судом без участі сторін по справі, що підтверджується протоколом судового засідання (а.с.63).
Стороною позивача 07.09.2022 на адресу відповідачів по справі направлено заяву позивача про зміну предмета позову, що підтверджується квитанціями та описами до листів (а.с.144-151).
На підставі викладеного, суд доходить до висновку, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом.
Оскільки, представник позивача правомірно подав заяву про зміну предмету позову, суд вважає за необхідне заяву про зміну предмету позову прийняти до розгляду.
Також, суд відповідно до положень ч.4 ст.10 ЦПК України застосовує практику Європейського суду з прав людини, згідно усталеної практики якого, надмірний формалізм у трактуванні національного процесуального законодавства визнається неправомірним обмеженням права на доступ до суду (як елементу права на справедливий суд згідно зі ст.6 Конвенції).
Так, згідно висновків, викладених в рішеннях Європейського суду з прав людини, суворе трактування національним законодавством процесуального правила (надмірний формалізм) можуть позбавити заявників права звертатись до суду («Perez de Raela Cavaniles v. Spain», «Beles and others v. the Czech Republic», «RTBF v. Belgium»).
Також згідно рішення Європейського суду з прав людини не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, оскільки доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним але і реальним (Рішення суду з прав людини Жоффр де ля Прадель проти Франції).
У рішенні по справі «Мірагаль Есколано та інші проти Іспанії» Європейський суд з прав людини вказав, надто суворе тлумачення внутрішніми судами процесуальної норми позбавляє заявників права доступу до суду і завадило розгляду їхніх позовних вимог. Це визнане порушенням п.1 ст.6 Конвенції.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.49, 258, 260, 261 ЦПК України, Суд
ПОСТАНОВИВ:
Продовжити ОСОБА_1 встановлений судом процесуальний строк на подачу заяви про зміну предмету позову.
Прийняти заяву позивача ОСОБА_1 про зміну предмета позову у даній цивільній справі.
Запропонувати відповідачам подати в судове засідання письмові заперечення проти заяви про зміну предмету позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Іллічівського міського суду
Одеської області М.І.Петрюченко
Суд | Іллічівський міський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2022 |
Оприлюднено | 14.10.2022 |
Номер документу | 106725302 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Іллічівський міський суд Одеської області
Петрюченко М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні