Ухвала
від 07.10.2022 по справі 916/2112/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

підготовчого засідання суду

про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність

"07" жовтня 2022 р.м. Одеса Справа № 916/2112/22Господарський суд Одеської області у складі судді Антощук Світлани Іванівни,

при секретарі судового засідання Скогутовському І.П.,

дослідивши матеріали заяви (вх. ГСОО №2191/22 від 26.08.2022р.) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ),

Учасники справи у судове засідання не з`явилися.

Процесуальні дії суду.

Фізична особа ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду Одеської області із заявою вх. ГСОО №2191/22 від 26.08.2022р. про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність посилаючись на заборгованість перед кредиторами у розмірі 12 167 385, 88 грн. та положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 12.09.2022р. заяву фізичної особи ОСОБА_1 прийнято та призначено до розгляду у підготовчому засідання суду.

З`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі.

Частиною 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Частиною 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 441).

Згідно ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Згідно ч. 1 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справі про неплатоспроможність боржника-фізичної особи або фізичної особи-підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.

Згідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.

Відповідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства встановлює, що грошовим зобов`язанням є зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.

Відповідно до ч. 1 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує питання, пов`язані з розглядом заяви.

Частинами 2, 3 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що Боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо: 1) розмір прострочених зобов`язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців; 3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення; 4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності). До складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

З матеріалів заяви боржника господарським судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ; як фізична-особа підприємець не зареєстрована; станом на дату звернення до суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність заявниця не працевлаштована.

У заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 зазначає про наявність заборгованості перед 3 кредиторами у розмірі 12 167 385, 88 грн.

Згідно конкретизованого списку боржників і кредиторів ОСОБА_1 та письмових пояснень, наданих до матеріалів справи, вбачається наявність у боржниці невиконаних грошових зобов`язань перед: Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ПРОКСИМА" (код ЄДРПОУ 41868410) у сумі 3 220 271, 44, Державною Україна в особі Другого Київського відділу державної виконавчої служби міста Одеси Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) (код ЄДРПОУ 41407330) у сумі 327 771, 14 грн. та фізичною особою ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) у сумі 8 307 390, 00 грн.

Заборгованість перед Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ПРОКСИМА" заявник обґрунтовує наступним.

12.06.2008 між Відкритим акціонерним товариством "МОРСЬКИЙ ТРАНСПОРТНИЙ БАНК» та ОСОБА_3 було укладено кредитний договір № 449/F, згідно якого останній отримав кредит у розмірі 250 000 доларів США., зі сплатою 13% річних за фактичний період користування кредитом на суму залишку заборгованості за кредитом і терміном погашення по 12.06.2013. З метою забезпечення своєчасного та повного виконання ОСОБА_3 умов кредитного договору банком були укладені договори:

- 12.06.2008 між Відкритим акціонерним товариством "МОРСЬКИЙ ТРАНСПОРТНИЙ БАНК» і ОСОБА_4 укладено договір поруки № 3851-С;

- 12.06.2008 між Відкритим акціонерним товариством "МОРСЬКИЙ ТРАНСПОРТНИЙ БАНК» та ОСОБА_4 укладено іпотечний договір, відповідно до якого ОСОБА_1 в забезпечення зобов`язань ОСОБА_3 за кредитним договором 449/F від 12.06.2008р. надала в іпотеку нерухоме майно, що є її власністю, а саме: земельну ділянку загальною площею 0,2453 га. з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування жилого будинку кадастровий номер 4820982203:10:012:0001, яка знаходиться в межах території с. Морське Коблевської сільської ради Березанського району Миколаївської області.

Рішенням Київського районного суду міста Одеси від 19.07.2010р. у справі №2- 2059/2010 стягнуто з ОСОБА_3 , ОСОБА_5 та ОСОБА_4 солідарно, а з ОСОБА_6 в межах вартості наданого нею в іпотеку нерухомого майна на користь Відкритого акціонерного товариства "МОРСЬКИЙ ТРАНСПОРТНИЙ БАНК», МФО 328168, р\р№32003100300 в управлінні НБУ в Одеській області МФО 328027, КОД СДРПОУ 21650966 заборгованості за кредитним договором №449/F на загальну суму 298 498, 56 дол. США (двісті дев`яносто вісім тисяч чотириста дев`яносто вісім гривень п`ятдесят шість копійок), що за курсом НБУ на день постановлення рішення (100 доларів США=789, 98грн.) складає 2 358 078, 92 гривні, заборгованість за пенею у сумі 1 077 400, 85 грн. та заборгованість за штрафом за порушення строків погашення кредиту та відсотків у розмірі 100 126,97 грн., що разом складає 3 535 606, 74 грн. Також вказаним рішенням стягнуто з ОСОБА_3 , ОСОБА_5 та ОСОБА_4 солідарно судові витрати по оплаті судового збору у сумі 1700 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у сумі 120 грн.

28.11.2018 Публічне акціонерне товариство «МТБ БАНК» зареєструвало за собою право власності (номер запису про право власності: 29152144) на земельну ділянку, площею 0,2453 га, з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування жилого будинку кадастровий номер 4820982203:10:012:0001, яка знаходиться в межах території с. Морське Коблевської сільської ради Березанського району Миколаївської області.

25.07.2019 стягувачем Публічним акціонерним товариством «МТБ БАНК» подано виконавчий лист від 27.08.2010 №2-2059/10, виданий Київським районним судом міста Одеса до Другого Київського Київський ВДВС у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про стягнення коштів з ОСОБА_4 на користь Публічного акціонерного товариства "МТБ БАНК" у розмірі 3 220 271,44 грн.

У постанові про відкриття виконавчого провадження від 02.08.2019 ВП 59652283 значиться сума 3 220 271,44 грн.

Таким чином, сума стягнення з ОСОБА_4 на момент подачі виконавчого документу 25.07.2019 зменшилася на (3 535 606, 74 грн. - 3 220 271,44 грн.) 315 335, 3 грн.

Під час виконавчого провадження в рахунок погашення заборгованості інші стягнення, у тому числі з заробітної плати ОСОБА_4 , згідно матеріалів виконавчого провадження не проводилися. Тому, на думку боржника, сума 315 335, 3 грн. є сумою зменшення зобов`язання в рахунок відчуження земельної ділянки.

28.05.2020р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ПРОКСИМА" та Публічним акціонерним товариством "МТБ БАНК" укладено договори про відступлення права вимоги, відповідно до якого право вимоги за Кредитним договором №449/F від 12.06.2008р., який укладено між Відкритим акціонерним товариством "МОРСЬКИЙ ТРАНСПОРТНИЙ БАНК» та ОСОБА_3 та договорами поруки №3850-С та 3851-С перейшли до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ПРОКСИМА".

Ухвалою Київського районного суду міста Одеси від 08.07.2021р. у справі №2-2059/10 замінено первісного стягувача Публічне акціонерне товариство «МАРФІН БАНК» у справі № 2-2059/2010 за позовом Публічного акціонерного товариства «МАРФІН БАНК» до ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ) про стягнення з ОСОБА_3 , 1956 року народження, ОСОБА_5 , 1959 року народження та ОСОБА_7 , 1979 року народження солідарно, а з ОСОБА_6 в межах вартості наданого нею в іпотеку нерухомого майна на користь Відкритого акціонерного товариства "Морський транспортний банк" заборгованості за кредитним договором № 449/F на загальну суму 298 498, 56 дол. США та заборгованості за штрафом за порушення строків погашення кредиту та відсотків у розмірі 1 00 126, 97 грн.; стягнення з ОСОБА_3 , 1956 року народження, ОСОБА_5 , 1959 року народження та ОСОБА_7 , 1979 року народження солідарно судові витрати по оплаті судового збору у розмірі 1 700, 00 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у сумі 120,00 грн. - на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ПРОКСИМА».

Таким чином, сума зобов`язання ОСОБА_4 перед Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ПРОКСИМА» згідно наявних відомостей за матеріалами виконавчого провадження ВП 59652283 становить 3 220 271, 44 грн.

Заборгованість перед Державною Україна в особі Другого Київського відділу державної виконавчої служби міста Одеси Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) заявник обґрунтовує тим, що постановою Другого Київського відділу державної виконавчої служби міста Одеси Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) від 02.07.2020р. у ВП №59652283 з ОСОБА_1 стягнуто витрати виконавчого провадження у сумі 596, 00 грн. та витрати на проведення виконавчих дій у сумі 322 027, 14 грн., що разом складає 322 596, 14 грн.

Із наданих до матеріалів справи доказів вбачається, що заборгованість перед гр. ОСОБА_2 у ОСОБА_1 виникла на підставі договору позики від 31.07.2019р., відповідно до якого остання отримала грошові кошти у розмірі 300 000 дол. США (за курсом 1 дол. США = 27, 6913 грн. - 8 307 390, 00 грн.), які зобов`язувалася повернути у строк до 31.12.2021р. за курсом НБУ на дату повернення грошових коштів. Розпискою від 31.07.2019р. Боржник підтвердила отримання суми позики у повному розмірі.

15.02.2022р. ОСОБА_2 звернувся до ОСОБА_1 із претензією про повернення грошових коштів. У відповіді на вказану претензію від 15.03.2022р. Заявниця повідомила ОСОБА_2 , що не заперечує щодо отримання від нього 31.07.2019р. грошових коштів у сумі 300 000 дол. США, однак немає можливості повернути борг у зв`язку із відсутністю у неї грошових коштів та майна, за рахунок якого вона могла б погасити борг.

Таким чином, Заявниця зазначає, що заборгованість перед гр. ОСОБА_2 непогашена та складає 8 307 390, 00 грн.

Таким чином, господарським судом встановлено, що станом на дату звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність заборгованість ОСОБА_1 перед кредиторами складає 11 850 257, 60 грн.

У заяві про відкриття провадження у справі Боржницею зазначено, що будь-яке майно, що належить їй на праві власності у неї відсутнє. На підтвердження зазначеного суду надано інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна а також витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Також боржниця зазначає, що протягом року до дня подання даної заяви до суду, нею не вчинялись правочини щодо належного їй нерухомого майна, цінних паперів, транспортних засобів та угоди на суму не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати.

Заявниця у заяві про відкриття провадження у справі зазначає про наявність у неї відкритих банківських рахунків у Акціонерному товаристві КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ПРИВАТБАНК", Акціонерному товаристві "ТАСКОМБАНК" та Акціонерному товаристві "УНІВЕРСАЛ БАНК".

До заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність Боржником надано декларації про майновий стан за 2019 - 2021 роки.

Згідно витягу з інформаціно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" ОСОБА_1 на території України, станом на 19.04.2022р. до кримінальної відповідальності не притягується, незанятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.

Боржником надано проект плану реструктуризації боргів боржника.

ОСОБА_1 як на підставу відкриття провадження у справі про неплатоспроможність посилається на п.п. 1, 4 ч. 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства.

Станом на 26.08.2022р. (дата звернення до суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність) сума 30 розмірів мінімальної заробітної плати, яка станом на 1 січня 2022р. визначена у розмірі 6 500 грн. згідно ст. 8 Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", складає 195 000 грн.

На підставі наданих пояснень та доказів наявних у матеріалах справи, господарським судом у підготовчому засіданні встановлено, що розмір прострочених зобов`язань боржника перед кредиторами становить більше 195 000 грн.

Вказані обставини у відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства є підставою для звернення із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Враховуючи викладене, суд встановив наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, передбачених ст. 115 Кодексом України з процедур банкрутства, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, введення процедури реструктуризації боргів боржника та призначення керуючого реструктуризаціє у порядку ст. ст. 119, 121 цього Кодексу.

Введення процедури реструктуризації боргів боржника.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Кодексу України з процедур банкрутства щодо боржника - фізичної особи застосовуються такі судові процедури: реструктуризація боргів боржника; погашення боргів боржника. Процедура погашення боргів боржника вводиться у справі про неплатоспроможність разом з визнанням боржника банкрутом.

Згідно до ч. 5 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрута в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника господарський суд зазначає про: відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника; введення процедури реструктуризації боргів боржника; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; призначення керуючого реструктуризацією; вжиття заходів для забезпечення вимог кредиторів; строк подання арбітражним керуючим до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати 30 днів з дня проведення підготовчого засідання суду; проведення арбітражним керуючим виявлення, складання опису майна боржника (проведення інвентаризації) та визначення його вартості; строк підготовки та подання до господарського суду плану реструктуризації боргів боржника, який не може перевищувати трьох місяців з дня проведення підготовчого засідання суду; зобов`язання контролюючого органу, визначеного Податковим кодексом України, надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника та членів його сім`ї і про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону; зобов`язання органу державної прикордонної служби надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про перетинання боржником та членами його сім`ї державного кордону за останні три роки; зобов`язання банків надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках боржника.

Частиною 1 ст. 120 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника: пред`явлення кредиторами вимог до боржника та задоволення таких вимог може відбуватися лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність та у порядку, передбаченому цим Кодексом; арешт майна боржника та інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про неплатоспроможність, а попередньо накладені арешти та обмеження можуть бути зняті на підставі ухвали господарського суду; припиняється нарахування штрафів та інших фінансових санкцій, а також відсотків за зобов`язаннями боржника; здійснення корпоративних прав боржника та реалізація майнових прав відбуваються з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом; вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів; строк виконання всіх грошових зобов`язань боржника вважається таким, що настав; будь-яке відчуження та розпорядження майном боржника здійснюються виключно в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 121 Кодексу України з процедур банкрутства мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться строком на 120 днів, з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність є підставою для зупинення вчинення виконавчих дій стосовно боржника.

Пунктом 21 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

У заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність Боржник, керуючись положення п. 2-1 розділу "Прикінцеві та перехідні положення", просить суд призначити керуючим реструктуризацією боржника фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Шаргородського Дмитра Вячеславовича (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора) №1913 від 03.05.2019р.). До заяви про відкриття провадження у справі додано заяву арбітражного керуючого Шаргородського Дмитра Вячеславовича про згоду на участь у справі у якості керуючого реструктуризацією боргів Боржника.

Розглянувши заяву арбітражного керуючого Шаргородського Дмитра Вячеславовича, суд враховує, що арбітражний керуючий інформує суд про відсутність судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого; відсутність обставин, визначених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута. Арбітражний керуючий Шаргородський Дмитро Вячеславович є громадянином України; має повну вищу освіту; має достатній досвід, службове приміщення із необхідним технічним забезпеченням для здійснення діяльності арбітражного керуючого, власний автомобільний транспорт; професійна відповідальність застрахована згідно вимог законодавства. Крім того, арбітражний керуючий інформує суд, що станом на момент подання заяви до суду не має великої завантаженості.

До заяви, зокрема, додано копії: свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1913 від 03.05.2019р.; договору страхування відповідальності арбітражного керуючого №046-0001788/01ВАК від 18.08.2022р.; свідоцтва про підвищення кваліфікації №21013 від 19.03.2021р.; паспорту громадянина України, ідентифікаційного номеру.

Частиною 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить п`ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.

Враховуючи викладене, суд вводить процедуру реструктуризації боргів боржника фізичної особи ОСОБА_1 , призначає керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого арбітражного керуючого Шаргородського Дмитра Вячеславовича (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора) №1913 від 03.05.2019р.) та встановлює грошову винагороду керуючому реструктуризацією боргів Боржника у розмірі п`яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих Боржником на депозитний рахунок Господарського суду Одеської області.

Відповідно ч. 6 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства з метою виявлення всіх кредиторів здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника у порядку, визначеному цим Кодексом.

Враховуючи зазначене господарський суд оприлюднює на офіційному веб-порталі Судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .

При цьому, пункти 9, 10, 11 ч. 5 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, містять вказівку на необхідність витребування судом відповідної інформації, у зв`язку з чим суд зобов`язує відповідні органи надати таку інформацію.

Частинами 1, 2 ст. 18 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 232 Господарського процесуального кодексу України судовими рішеннями є: ухвали; рішення; постанови; судові накази.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 62 Закону України „Про банки і банківську діяльність" передбачено, що інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 28, 119, 120, 121 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).

2. Оприлюднити на веб-порталі Судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), текст якого додається.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

4. Конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

5. Ввести процедуру реструктуризації боргів боржника.

6. Призначити керуючим реструктуризацією боргів боржника фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Шаргородського Дмитра Вячеславович (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора) №1913 від 03.05.2019р.).

7. Встановити грошову винагороду керуючому реструктуризацією боргів фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) у розмірі п`яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих фізичною особою ОСОБА_1 на депозитний рахунок Господарського суду Одеської області.

8. Визначити наступні дати у даній справі:

- строк подання арбітражним керуючим до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати 30 днів з дня проведення підготовчого засідання суду, до 06.11.2022р.

- строк проведення арбітражним керуючим виявлення, складання опису майна боржника (проведення інвентаризації) та визначення його вартості до 06.11.2022р.

- строк підготовки та подання до господарського суду плану реструктуризації боргів боржника, який не може перевищувати трьох місяців з дня проведення підготовчого засідання суду - до 07.01.2023р.

9. Зобов`язати, у строк, що не перевищує 10 днів, з дня отримання даної ухвали:

- Головне управління ДПС в Одеській області надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Шаргородському Дмитру Вячеславовичу (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора) №1913 від 03.05.2019р.); поштова адреса: АДРЕСА_3 та Господарському суду Одеської області інформацію про доходи фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ; громадянство - Україна) та членів її сім`ї: ОСОБА_8 (громадянство - Україна; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 ); ОСОБА_3 (громадянство - Україна; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_3 ); ОСОБА_9 (громадянство - Україна; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_4 ).

- Державну прикордонну службу України надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Шаргородському Дмитру Вячеславовичу (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора) №1913 від 03.05.2019р.); поштова адреса: АДРЕСА_3 та Господарському суду Одеської області інформацію про перетинання державного кордону за останні три роки фізичною особою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ; громадянство - Україна) та членами її сім`ї: ОСОБА_8 (громадянство - Україна; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 ); ОСОБА_3 (громадянство - Україна; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_3 ); ОСОБА_9 (громадянство - Україна; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_4 ).

- Одеську митницю Державної митної служби України надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Шаргородському Дмитру Вячеславовичу (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора) №1913 від 03.05.2019р.); поштова адреса: АДРЕСА_3 та Господарському суду Одеської області інформацію про майно, задеклароване при перетині кордону за останні 3 роки фізичною особою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ; громадянство - Україна) та членами її сім`ї: ОСОБА_8 (громадянство - Україна; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 ); ОСОБА_3 (громадянство - Україна; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_3 ); ОСОБА_9 (громадянство - Україна; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_4 ).

- Акціонерне товариство комерційний банк "ПРИВАТБАНК" надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Шаргородському Дмитру Вячеславовичу (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора) №1913 від 03.05.2019р.); поштова адреса: АДРЕСА_3 та Господарському суду Одеської області інформацію про залишок коштів на рахунку боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ; громадянство - Україна) № НОМЕР_3 .

- Акціонерне товариство "ТАСКОМБАНК" надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Шаргородському Дмитру Вячеславовичу (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора) №1913 від 03.05.2019р.); поштова адреса: АДРЕСА_3 та Господарському суду Одеської області інформацію про залишок коштів на рахунку боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ; громадянство - Україна) № НОМЕР_4 .

- Акціонерне товариство "УНІВЕРСАЛ БАНК" надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Шаргородському Дмитру Вячеславовичу (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора) №1913 від 03.05.2019р.); поштова адреса: АДРЕСА_3 та Господарському суду Одеської області інформацію про залишок коштів на рахунку боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ; громадянство - Україна) №293220010000026209311483811.

10. Призначити попереднє судове засідання на "16" листопада 2022 р. о 14:20 год.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т. Шевченка, 29, в залі судових засідань № 9 тел. 0(482)307-997.

11. Явку учасників справи у судове засідання визнати не обов`язковою.

12. Зобов`язати керуючого реструктуризацією, у строк до 07.11.2022р. включно, направити суду, кредиторам та боржнику звіт про результати перевірки декларації боржника (ч. 3 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства).

Ухвала є підставою для зупинення виконавчих дій відповідно до ч.1 ст. 121 Кодексу України з процедур банкрутства та п. 4 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження".

Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її постановлення згідно ч.8 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства та ст.ст. 254,255 Господарського процесуального кодексу України.

У зв`язку із тимчасовою непрацездатністю судді Антощук С.І. повний текст ухвали складено 27 жовтня 2022 р.

Копію ухвали надіслати: представнику ОСОБА_1 адвокату Клочко С.І. ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ); арбітражному керуючому Шаргородському Д.В. ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ); Першому Київському відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (info_kv1@od.od.dvs.gov.ua); Другому Київському відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (info_kv2@od.od.dvs.gov.ua); Відділу банкрутства Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (info@od.minjust.gov.ua); Київському районному суду м. Одеси (ki.od.court.gov.ua); Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області (od@fssu.gov.ua); Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області (upr@od.pfu.gov.ua).

Оригінал ухвали надіслати: Головному управлінню ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5); Державній прикордонній службі Україні (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26); АТ КБ "ПРИВАТБАНК"(49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 30); Одеській митниці Державної митної служби України (65078, Одеська обл., місто Одеса, вул. Лип Івана та Юрія, будинок 21А); АТ "ТАСКОМБАНК" (01032, м. Київ, вул. Петлюри, 30); АТ "УНІВЕРСАЛ БАНК" (04114, м. Київ, вул. Автозаводська 54/19).

Суддя С.І. Антощук

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення07.10.2022
Оприлюднено28.10.2022
Номер документу106975498
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —916/2112/22

Ухвала від 25.01.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 14.12.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 20.12.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 08.12.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 16.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 16.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 16.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 01.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 07.10.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 19.09.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні