Ухвала
від 16.11.2022 по справі 916/2112/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про визнання вимог кредитора

"16" листопада 2022 р.м. Одеса Справа № 916/2112/22Господарський суд Одеської області у складі судді Антощук Світлани Іванівни,

при секретарі судового засідання Скогутовському І.П.

розглянувши матеріали заяви (вх. ГСОО №3-430/22 від 27.10.2022р.) фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) з грошовими вимогами у сумі 8 307 390, 00 грн. до боржника у справі

За заявою боржника: фізичної особи ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 )

про неплатоспроможність

Учасники справи у судове засідання не з`явилися.

Фізична особа ОСОБА_2 звернулась до Господарського суду Одеської області із заявою вх. ГСОО №2191/22 від 26.08.2022р. про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність посилаючись на заборгованість перед кредиторами у розмірі 12 167 385, 88 та положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 07.10.2022р. відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_2 , введено процедуру реструктуризації боргів боржника, керуючим реструктуризацією боргів боржника призначено арбітражного керуючого Шаргородського Дмитра Вячеславовича.

07.10.2022р. господарським судом в автоматизованій системі "Діловодсто спеціалізованого суду" в електронній формі було сформовано оголошення про відкриття провадження у справі №916/2112/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_2 .

10.10.2022р. на офіційному сайті Вищого господарського суду України опубліковано оголошення про відкриття провадження у справі №916/2112/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_2 (публікація №69361 від 10.10.2022р.).

Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства, подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

Частиною 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

27.10.2022р. до Господарського суду Одеської області надійшла заява фізичної особи ОСОБА_1 з грошовими вимогами до фізичної особи ОСОБА_2 у сумі 8 307 309, 00 грн.

За подання до суду заяви з грошовими вимогами кредитором сплачено судовий збір у розмірі 4 540 грн. (т. 1 а.с. 223).

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 01.11.2022р. заяву фізичної особи ОСОБА_1 з грошовими вимогами до фізичної особи ОСОБА_2 прийнято до розгляду у попередньому засіданні суду.

Розглянувши заяву кредитора, суд встановив:

Стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства встановлює, що грошовим зобов`язанням є зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.

Частиною 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для Юридичних осіб.

Відповідно до ч.6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів.

Згідно ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

31.07.2019р. фізична особа ОСОБА_1 надав фізичній особі ОСОБА_2 у борг грошові кошти у розмірі 300 000 дол. США, які остання зобов`язувалась у строк до 31.12.2021р. повернути, за курсом НБУ на дату повернення грошей. Факт передачі грошових коштів та термін повернення позики засвідчено розпискою від 31.07.2019р., написаною ОСОБА_2 особисто.

ОСОБА_1 зазначає, що звертався 15.02.2022р. до Боржниці з претензією про повернення боргу у розмірі 300 000 дол. США. У відповіді на вказану претензію ОСОБА_2 зазначено, що вона не заперечує факт отримання грошових коштів від Заявника, однак немає можливості повернути грошові кошти у розмірі 300 000 дол. США у зв`язку із складними життєвими обставинами та відсутністю майна, за рахунок реалізації якого, можливо було б погасити заборгованість повністю, або частково.

У заяві з грошовими вимогами ОСОБА_1 зазначає, що станом на дату звернення до господарського суду грошові кошти ОСОБА_2 йому не повернуто

Частиною 2 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті України. Якщо зобов`язання боржника визначені в іноземній валюті, то склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання кредитором заяви з грошовими вимогами до боржника.

Заявником визначено розмір грошових вимог до Боржника у національній валюті України у сумі 8 307 390, 00 грн., що відповідає 300 000, 00 дол. США за курсом НБУ станом на дату надання грошових коштів у борг, а саме 31.07.2019р. (1 дол. США = 27, 6913 грн.).

Господарським судом встановлено, що за даними НБУ станом на дату звернення Кредитора до господарського суду із заявою про визнання грошових вимог до боржника курс долара США до гривні складає 1 = 36, 5686 грн. Таким чином, заборгованість ОСОБА_2 перед ОСОБА_1 станом на дату подання заяви з грошовими вимогами до боржника складає 10 970 580, 00 грн.

Разом з тим суд враховує, що ч. 1 ст. 14 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким чином, господарський суд розглядає заяву з грошовими вимогами до Боржника у межах грошових вимог, визначених ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України визначено, що цивільні права та обов`язки виникають, зокрема, на підставі договору.

Згідно ч. 1 ст. 1046 Цивільного кодексу України, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Відповідно до ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Частиною 1 ст. 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ч. 1 ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

03.11.2022р. до господарського суду надійшов відзив гр. ОСОБА_2 на заяву ОСОБА_1 з грошовими вимогами, відповідно до якого Боржниця визнає визнає заявлені грошові вимоги у повному обсязі.

03.11.2022р. до суду надійшов відзив керуючого реструктуризацією боргів боржника арбітражного керуючого Шаргородського Д.В. згідно якого останній не має заперечень щодо визнання грошовимх вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 .

Дослідивши заяву гр. ОСОБА_1 з грошовими вимогами до ОСОБА_2 у сумі 8 307 390, 00 грн., господарським судом встановлено, що вона є обґрунтованою та підтвердженою належними та допустимими доказами.

Про існування заборгованості за вказаним Договором Боржником було також зазначено у заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Доказів, погашення заборгованості ОСОБА_2 перед ОСОБА_1 до господарського суду не надано.

Враховуючи наведене, господарським судом встановлено наявність простроченого зобов`язання ОСОБА_2 перед ОСОБА_1 за позикою від 31.07.2019р. у сумі 8 307 390, 00 грн. Вказані вимоги підлягають задоволенню у другу чергу задоволення вимог кредиторів.

Крім того, ч. 2 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що витрати, пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об`єктів, що підлягають продажу, а також витрати на проведення аукціону), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

Таким чином, витрати Кредитора, пов`язанні зі сплатою судового збору за подання до суду заяви з грошовими вимогами у розмірі 4 962 грн., підлягають визнанню та задоволенню у першу чергу задоволення вимог кредиторів.

Керуючись ст.ст. 45, 47, 122, 133 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 120, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Визнати конкурсні грошові вимоги фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до фізичної особи ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) у сумі 8 307 390, 00 грн., що підлягають задоволенню у другу чергу задоволення вимог кредиторів та витрати у сумі 4 962, 00 грн. (судовий збір), що підлягають задоволенню у першу чергу задоволення вимог кредиторів.

Ухвала набрала законної сили 16.11.2022р. та може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, та ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено 21 листопада 2022 р.

Копію ухвали надіслати: представнику ОСОБА_2 адвокату Клочко С.І. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ); арбітражному керуючому Шаргородському Д.В. (ІНФОРМАЦІЯ_2 ); ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ).

Суддя С.І. Антощук

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення16.11.2022
Оприлюднено24.11.2022
Номер документу107460294
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —916/2112/22

Ухвала від 25.01.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 14.12.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 20.12.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 08.12.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 16.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 16.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 16.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 01.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 07.10.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 19.09.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні