Ухвала
від 25.01.2023 по справі 916/2112/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про завершення процедури погашення боргів боржника

та закриття провадження у справі про неплатоспроможність

"25" січня 2023 р.м. Одеса Справа № 916/2112/22Господарський суд Одеської області у складі судді Антощук Світлани Іванівни,

при секретарі судового засідання Скогутовському І.П.

дослідивши матеріали справи

За заявою боржника: фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )

про неплатоспроможність,

Учасники справи у судове засідання не з`явилися.

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду Одеської області із заявою вх. ГСОО №2191/22 від 26.08.2022р. про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність посилаючись на заборгованість перед кредиторами у розмірі 12 167 385, 88 грн. та положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 07.10.2022р. було відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризації боргів боржника, керуючим реструктуризацією боргів боржника призначено арбітражного керуючого Шаргородського Д.В.

07.10.2022р. господарським судом в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" в електронній формі було сформовано оголошення про відкриття провадження у справі №916/2112/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .

10.10.2022р. на офіційному сайті Вищого господарського суду України опубліковано повідомлення про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (публікація №69361 від 10.10.2022р.).

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 16.11.2022р. визнано конкурсні грошові вимоги фізичної особи ОСОБА_2 до фізичної особи ОСОБА_1 у сумі 8 307 390, 00 грн., що підлягають задоволенню у другу чергу задоволення вимог кредиторів та витрати у сумі 4 962, 00 грн. (судовий збір), що підлягають задоволенню у першу чергу задоволення вимог кредиторів.

16.11.2022р. господарським судом постановлено ухвалу за результатами попереднього засідання, якою визначено розмір та перелік визнаних господарським судом вимог конкурсних кредиторів для внесення керуючим реструктуризацією до реєстру вимог кредиторів.

Постановою Господарського суду Одеської області від 14.12.2022р. визнано банкрутом фізичну особу ОСОБА_1 , введено відносно неї процедуру погашення боргів; керуючим реалізацією майна фізичної особи Боржника призначено арбітражного керуючого Шаргородського Д.В.

24.01.2023р. від керуючого реалізацією майна фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Шаргородського Д.В. до господарського суду надійшли:

- звіт про проведення процедури погашення боргів боржника (т. 2 а.с. 140-213);

- клопотання про завершення процедури погашення боргів Боржника, закриття провадження у справі та здійснення виплати основної грошової винагороди арбітражного керуючого (т. 2 а.с. 215-);

- звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (т. 2 а.с. 218-222).

Дослідивши у судовому засіданні матеріали справи та звіт керуючого реалізацією майна фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Шаргородського Д.В., господарським судом встановлено наступне.

Частиною 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Частиною 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 441).

Згідно ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Згідно п. 1, 4 ч. 2 ст. 114 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий у справі про неплатоспроможність фізичної особи зобов`язаний: організувати виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації), визначити його вартість; погашати вимоги кредиторів згідно з черговістю у процедурі погашення боргів боржника.

Частиною 2 ст. 130 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що не пізніше 30 днів з дня введення процедури погашення боргів боржника керуючий реалізацією майна спільно з боржником проводить інвентаризацію майна боржника та визначає його вартість.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 Кодексу України з процедур банкрутства майно боржника, що підлягає реалізації у процедурі погашення боргів боржника, складає ліквідаційну масу.

Частиною 8 ст. 131 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що продаж майна банкрута здійснюється відповідно до умов та в порядку, визначених цим Кодексом для юридичних осіб.

Порядок задоволення вимог кредиторів визначено ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства.

Постановою Господарського суду Одеської області від 14.12.2022р. зобов`язано керуючого реалізацією майном Боржника спільно з боржником провести інвентаризацію майна боржника та визначати його вартість.

До звіту керуючого реалізацією майна фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Шаргородського Д.В. про проведення процедури погашення боргів боржника надано відомості щодо проведення інвентаризації майна Боржника.

Відповідно до результатів проведеної інвентаризації у фізичної особи ОСОБА_1 відсутнє будь-яке рухоме та нерухоме майно. Відсутні виробничі запаси, поточні біологічні активи, готова продукції, поточні фінансові інвестиції, інші оборотні активи та дебіторська заборгованість за товари, роботи та послуги. Згідно результатів проведеної інвентаризації не виявлено заборгованості за доходи майбутніх періодів та інших поточних зобов`язань. Відповідно до заяви Боржниці про відкриття провадження у справі у неї наявна заборгованість перед ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ПРОКСИМА» у сумі 3537426, 74 грн., Другим Київським ВДВС у м. Одесі у сумі 327 771, 14 грн. та ОСОБА_3 у сумі 8 307 390, 00 грн. Останній звертався до господарського суду із заявою з грошовим вимогами до боржника, які ухвалою Господарського суду Одеської області від 16.11.2022р. було визнано та внесено арбітражним керуючим до реєстру вимог кредиторів.

Згідно ч. 2, 3 Кодексу України з процедур банкрутства до складу ліквідаційної маси включається все майно боржника, що перебуває у його власності, а також те, що буде отримано боржником у власність після визнання його банкрутом і до завершення процедури погашення боргів боржника, крім майна, визначеного частинами шостою і сьомою цієї статті та статтею 132 цього Кодексу. До складу ліквідаційної маси може бути включено майно, що є часткою боржника у спільній власності. У такому разі відбувається виділення частки боржника із спільного майна за правилами, передбаченими цивільним законодавством.

Частинами 6, 7 ст. 131 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що до складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім`ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім`ї боржника чи житловий будинок загальною площею не більше 120 квадратних метрів) та не є предметом забезпечення, а також інше майно боржника, на яке згідно із законодавством не може бути звернено стягнення. До складу ліквідаційної маси не включаються кошти, що перебувають на рахунках боржника у пенсійних фондах та фондах соціального страхування.

З огляду на відсутність у ОСОБА_1 основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, нематеріальних активів, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна ліквідаційна маса не сформована.

З протоколу засідання зборів кредиторів фізичної особи ОСОБА_1 від 23.01.2023р. вбачається, що керуючий реалізацією майна Боржника доповів кредитору про результати проведення процедури реалізації майна Боржника. Арбітражний керуючий зазначив, що майна та грошових коштів за рахунок якого можливо було б погасити вимоги кредиторів у ОСОБА_4 не виявлено.

Відповідно до протоколу засідання зборів кредиторів фізичної особи ОСОБА_1 від 23.01.2023р. кредиторами вирішено затвердити звіт керуючого реалізацією майна Боржника, визнати його дії такими, що не порушують інтереси Боржника та його кредитора та звернутися до господарського суду із клопотанням про завершення процедури погашення боргів Боржника та закриття провадження у справі.

Скарг на дії арбітражного керуючого Шаргородського Д.В. під час виконання повноважень керуючого реалізацією майна Боржника до Господарського суду Одеської області не надходило.

Господарський суд враховує, що завданнями процедури погашення боргів боржника є визначення вартості майна Боржника, формування ліквідаційної маси, за рахунок реалізації якої можливо буде відшкодувати витрати пов`язані із провадженням у справі про неплатоспроможність та задовольнити вимоги кредиторів.

Розглянувши звіт керуючого реалізацією майном Боржника, господарським судом встановлено повноту дій арбітражного керуючого Шаргородського Д.В. у процедурі реалізації майна Боржника спрямованих на виявлення майна боржника, проведення інвентаризації, встановлення факту відсутності майна банкрута та неможливості задоволення вимог кредитора.

З огляду на зазначені обставини, господарський суд вважає за належне завершити процедуру погашення боргів боржника та закрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд при постановленні ухвали про завершення процедури погашення боргів боржника та закриття провадження у справі про неплатоспроможність ухвалює рішення про звільнення боржника - фізичної особи від боргів.

Частиною 6 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що вимоги, не задоволені через недостатність майна боржника, вважаються погашеними, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч. 7 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги до боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, щодо сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, а також інші вимоги особистого характеру, які не були задоволені або погашені частково у процедурі задоволення вимог кредиторів, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи в порядку, встановленому цивільним законодавством.

Відповідно до ч. 2 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства фізична особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов`язку повернення непогашених боргів, а саме: 1) відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи; 2) сплати аліментів; 3) виконання інших вимог, які нерозривно пов`язані з особистістю фізичної особи. Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині.

Частинами 1, 2 ст. 135 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом. Протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом така особа зобов`язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів. Фізична особа не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.

Розгляд клопотання керуючого реалізацією майна фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Шаргородського Д.В. про здійснення виплати основної грошової винагороди.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Частиною 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, шо звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором. Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Згідно звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого Шаргородського Д.В. вбачається, що несплаченою є основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого реструктуризацією боргів Боржника за період з 08.12.2022р. по 14.12.2022р. у сумі 2 935, 48 грн. та основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого реалізацією за період з 14.12.2022р. по 25.01.2023р. Витрати арбітражного керуючого Шаргородського Д.В. під час виконання повноважень у справ №916/2112/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 складають 667 грн.

Зазначений звіт був доведений відома до кредитора на засіданні зборів кредиторів ОСОБА_1 , яке відбулось 23.01.2023р. Згідно рішення зборів кредиторів від 23.01.2023р. було вирішено схвалити вказаний вище звіт арбітражного керуючого Шаргородського Д.В. частково, шляхом сплати його винагороди за рахунок залишку грошових коштів, авансованих фізичною особою ОСОБА_1 на депозитний рахунок суду .

Згідно довідки фінансово-економічного відділу Господарського суду Одеської області № 08-39/184/2022 від 08.09.2022р. авансування винагороди арбітражному керуючому у розмірі 39 000 грн. від ОСОБА_1 , по квитанції № @2PL605432 від "06" вересня 2022р. було зараховано на рахунок № UA928201720355209002000005416, відкритий в УДКСУ у м. Одесі Одеській області.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 14.12.2022р. було здійснено сплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому Шаргородському Д.В. у сумі 26 000, 00 грн.

Таким чином, розмір невикористаних авансованих ОСОБА_1 грошових коштів на депозитному рахунку суду складає 13 000, 00 грн.

Враховуючи вищевикладена, господарський суд постановляє здійснити сплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому Шаргородському Д.В. у сумі 13 000, 00 грн. із депозитного рахунку Господарського суду Одеської області за рахунок коштів, авансованих згідно квитанції № @2PL605432 від "06" вересня 2022 р.

Керуючись ст. 30, ч. 6 ст. 133, ст.ст. 134, 135 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Завершити процедуру погашення боргів фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).

2. Звільнити фізичну особу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) від боргів, що виникли до дати завершення процедури погашення боргів.

3. Фізична особа ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов`язку повернення непогашених боргів, а саме: відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи; сплати аліментів; виконання інших вимог, які нерозривно пов`язані з особистістю фізичної особи.

4. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню у тому числі визнано таким, що не підлягає виконанню:

- виконавчий лист у справі №2-2059/2010, виданий Київським районним судом м. Одеси 27.08.2010р. про стягнення з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) грошових коштів у розмірі 3 220 271, 44 грн., який перебуває на примусовому виконанні у Другому Київському відділі державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (Виконавче провадження №59652283).

5. Припинити повноваження керуючого реалізацією майна фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Шаргородського Дмитра Вячеславовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1913 від 03.05.2019р.).

6. Дію мораторію на задоволення вимог кредиторів припинити.

7. Задовольнити клопотання керуючого реалізацією майна фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Шаргородського Д.В. про здійснення виплати основної грошової винагороди.

8. Затвердити звіт арбітражного керуючого Шаргородського Д.В. про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат.

9. Здійснити сплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому Шаргородському Дмитру Вячеславовичу (банк отримувача: Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк»; рахунок НОМЕР_2 ; код РНОКПП отримувача НОМЕР_3 ) у сумі 13 000 грн. (двадцять шість тисяч гривень) 00 коп. із депозитного рахунку Господарського суду Одеської області за рахунок коштів, авансованих згідно квитанцій № @2PL605432 від 06.09.2022р.

10. Для виконання оригінал ухвали надати до Фінансово-економічного відділу Господарського суду Одеської області.

11. Провадження у справі закрити.

Ухвала набрала законної сили 25.01.2023р. та може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства та ст.ст. 254,255 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено 30.01.2023р.

Суддя С.І. Антощук

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення25.01.2023
Оприлюднено03.02.2023
Номер документу108685346
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —916/2112/22

Ухвала від 25.01.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 14.12.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 20.12.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 08.12.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 16.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 16.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 16.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 01.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 07.10.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 19.09.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні