провадження №1-кс/279/1062/22
Справа № 1-92/11
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 листопада 2022 року м. Коростень
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі: слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,розглянувши клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна ,-
,-
В С Т А Н О В И В:
До Коростенського міськрайонногосуду Житомирськоїобласті надійшло вищезазначенеклопотання ,в якомузаявник проситьслідчого суддю скасуватиарешт накладений на автомобіль марки MERCEDES-BENZ 308, рік випуску 1995 , колір - жовтий, номер шасі : НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_2 , в зв`язку з тим, що в подальшому застосуванні цих заходів відпала потреба.
В обґрунтування заявлених вимог в клопотанні зазначено, що арешт транспортного засобу був накладений слідчим ОСОБА_4 , в рамках матеріалів кримінальної справи по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбеченого ч. 1 ст. 119 КК України .
Постановою Коростенського міськрайонного суду від 23 лютого 2012 року по справі № 1-92/11, ОСОБА_3 було звільнено від кримінальної відповідальності за ст. 229 ч.І КК України. Провадження по кримінальній справі за ст. 229 ч.І КК України, закрито в зв`язку з закінченням строків давності на підставі ст.11 КПК України.
В рамках розгляду матеріалів кримінальної справи №1-92/11 Коростенським міськрайонним судом питання, щодо зняття арешту з транспортного засобу не вирішено. Наявність вищезгаданого арешту, порушує право власності на майно , тому ОСОБА_3 вимушена звернутись до суду з даним клопотанням.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Таким чином, враховуючи, що на даний час відпала необхідність у арешті автомобіля ,слідчий суддя приходить до висновку про
задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст.174, 309 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Скасувати арешт, накладений на автомобіль марки MERCEDES-BENZ 308, рік випуску 1995 , колір - жовтий, номер шасі : НОМЕР_1 , д.н.з. НОМЕР_2 , в зв`язку з тим, що в подальшому застосуванні цих заходів відпала потреба.
Ухвала, у відповідності до положень статті 309 Кримінального процесуального кодексу України, оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Коростенського
міськрайонного суду ОСОБА_5
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 107095349 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Коваленко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні