Ухвала
від 02.11.2022 по справі 293/886/22
ЧЕРНЯХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №293/886/22

Провадження № 1-кп/293/220/2022

УХВАЛА

02 листопада 2022 рокусмт Черняхів

Черняхівський районний суд Житомирської області у складі головуючого судді ОСОБА_1

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4 , ордер серії АМ № 1025247

обвинуваченого ОСОБА_5

представника потерпілого ОСОБА_6

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Черняхів кримінальне провадження внесене до ЄРДР за №12019060310000260 від 18.09.2019 по обвинуваченню ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Краснопіль Чуднівського району Житомирської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України

УСТАНОВИВ:

У провадженні Черняхівському районному суді Житомирської області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

В підготовчому судовому засіданні від 02.11.2022 захисник ОСОБА_4 подав клопотання про надання йому тимчасового доступу до електронних інформаційний систем, а саме до Єдиного реєстру досудових розслідувань, який перебуває у володінні і веденні Офісу Генерального прокурора (м. Київ, вул. Різницька, 13/15) шляхом витребування повного витягу у кримінальному провадженні № №12019060310000260 від 18.09.2019 по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (з часу реєстрації відомостей у ЄРДР і до закінчення досудового розслідування, за хронологічною послідовністю здійснення і внесення всіх процесуальних дій), направивши його захиснику обвинуваченого - адвокату ОСОБА_4 .

Обґрунтовуючи вимоги, захисник зазначає, що ознайомившись з матеріалам и провадження та реєстром до нього, сторона захисту не може належним чином надати аналіз процесуальним діям та рішення при проведенні досудового розслідування, що унеможливлює на стадії підготовчого судового засідання заявляти клопотання та вирішувати визначені ст.ст. 314 та 315 КПК України, без ознайомлення з повним витягом з ЄРДР по цьому провадженню, а саме з моменту внесення відомостей про реєстрацію кримінального правопорушення і до закінчення досудового розслідування по ньому, зберігаючи процесуальну хронологію.

Захисник зазначає, що вказазний витяг йому необхідний з метою належної підготовки до судового розгляду.

Також захисник зазначив, що Офіс Генерального прокурора відмовив йому у витребуванні інформаціїзгідно направленого адвокатського запиту, на підтвердження чого надав відповідні докази.

Обвинувачений ОСОБА_5 підтримав подане клопотання та просив його задовольнити.

Прокурор заперечила щодо поданого клопотання, вказавши про його необґрунтованість, просила суд відмовити у його задоволенні.

Заслухавши думку учасників судового провадження, проаналізувавши доводи поданого клопотання, суд дійшов наступних висновків.

Частина 1 статті 22 КПК України передбачає, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.

Забезпечуючи обвинуваченому право на захист (ст. 20 КПК України) та з огляду на принцип змагальності (ст. 22 КПК України), сторона захисту має рівні права зі стороною обвинувачення в питанні збирання доказів, подання клопотань, а також в реалізації процесуальних прав, передбачених КПК України. Суд, в свою чергу, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків

Згідно з ч. 3 ст. 93 КПК України сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

Відповідно до ст. 350 КПК України, клопотання учасників судового провадження розглядаються судом після того, як буде заслухана думка щодо них інших учасників судового провадження, про що постановляється ухвала.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до частини першої статті 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії.

Відповідно до вимог ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

У клопотанні зазначаються:1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно з частини п`ятої статті 163 Кримінального процесуального кодексу України суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Як убачається з матеріалів, доданих до клопотання захисника ОСОБА_4 , 12.07.2022 сторона захисту зверталась до офісу Генерального прокурора з відповідним адвокатським запитом з надання інформації та документів в порядку ст.ст. 20 та 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" про надання повного витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019060310000260 від 18.09.2019 по обвинуваченню ОСОБА_5 за кваліфікуючими ознаками кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 367 КПК України , оскільки сорона захисту не може належним чином надати аналіз процесуальним діям та рішенням при проведенні досудового розслідування без ознайомлення з повним витягом з ЄРДР по цьому провадженню.

Відповідно до листа № 25/3-695вих22 від 19.07.2022, за підписом начальника управління організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи офісу Генерального прокурора Лесі Колодій, захиснику ОСОБА_4 відмовлено у наданні запитуваних відомостей та надано роз`яснення про порядок доступу та витребовування документів з електронних інформаційних систем або їх частин (глави 15,28 КПК України.

Відповідно до статей 86, 94 Кримінального процесуального кодексу України суд оцінює кожний доказ з точки зору його допустимості, тобто аналізує фактичні обставини, зокрема, зафіксовані у матеріалах кримінального провадження, на предмет дотримання органом досудового розслідування порядку, встановленого цим Кодексом.

Для визначення правомірності досудового розслідування має принципове значення момент внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Порядок формування та ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також надання відомостей з нього регулюється Положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затвердженим Наказом Генеральної прокуратури України від 30 06.2020 № 298 (далі - Положення).

Реєстр - створена за допомогою автоматизованої системи електронна база даних, відповідно до якої здійснюються збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних, зазначених у пункті 1 глави 2 цього розділу, які використовуються для формування звітності, а також надання інформації про відомості, внесені до Реєстру, з дотриманням вимог кримінального процесуального законодавства та законодавства, яким врегульовано питання захисту персональних даних та доступу до інформації з обмеженим доступом (Пунктом 2 Глави 1 Розділу 1 Положення).

Пунктом 3 Глави 1 Розділу 1 Положення, реєстр утворений та ведеться відповідно до вимог КПК України метою забезпечення: реєстрації кримінальних правопорушень (проваджень) та обліку прийнятих під час досудового розслідування рішень, осіб, які їх учинили, та результатів судового провадження; оперативного контролю за додержанням законів під час проведення досудового розслідування; аналізу стану та структури кримінальних правопорушень, вчинених у державі; інформаційно-аналітичного забезпечення правоохоронних органів.

Держателем Реєстру є Офіс Генерального прокурора, який, відповідно до Розділу 3 Положення, наділений правом доступу до відомостей, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань у повному обсязі з урахуванням повноважень, якими наділені прокурори та керівники підрозділів Офісу Генерального прокурора

Відповідно до підпунктів 1, 4 пункту 1 Положення цей документ визначає порядок формування та ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також надання відомостей з нього, зокрема, держателем Реєстру, тобто Офісом Генерального прокурора (далі за текстом, Держатель). Відомості з Реєстру надаються у вигляді витягу в порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України, за формою згідно з додатком 6 до цього Положення.

При цьому згідно з пунктами 4, 5 Положення, реєстратори самостійно формують (отримують) витяги з Реєстру в межах унесеної інформації та посвідчують його своїм підписом на всіх стадіях кримінального провадження, але тільки до закінчення досудового розслідування.

У пункті 2 Розділу 1 Положення визначено Реєстр як електронну базу даних, зберігання та надання яких здійснюється з дотриманням кримінального процесуального законодавства та законодавства, яким врегульовано питання захисту персональних даних та доступу до інформації з обмеженим доступом. Отже, відомості, які містяться в Реєстрі, в розумінні пункту 8 частини першої статті 162 Кримінального процесуального кодексу України належать до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, що унеможливлює вільний доступ до них з боку сторони захисту.

Тобто, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань є документом, який засвідчує факт реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення, а отже не є самостійним процесуальним джерелом доказів у кримінальному провадженні в розумінні ч. 2 ст. 84 КПК України, оскільки не містить зафіксованих та зібраних фактичних даних про протиправне діяння.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 29.03.2019 (справа № 807/1456/17) зазначила, що діяльність уповноважених службових осіб правоохоронних органів щодо інформаційного наповнення Єдиного реєстру досудових розслідувань полягає в офіційному фіксуванні здійснених у кримінальному провадженні процесуальних дій та прийнятих процесуальних рішень і є похідною від них.

За таких обставин, суд вважає за можливе надати захиснику обвинуваченого ОСОБА_5 - адвокату ОСОБА_4 тимчасовий доступ до документів, які містяться у Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

На підставі викладеного, керуючись статтями 159-166, 372, 376 Кримінального процесуального кодексу України, суд

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159-166, 376 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Клопотання захисника ОСОБА_7 про витребування документів задовольнити.

2. Надати адвокату ОСОБА_4 тимчасовий доступ до електронних інформаційний систем, що містяться у кримінальному провадженні № №12019060310000260 від 18.09.2019 по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, а саме до Єдиного реєстру досудових розслідувань, який перебуває у володінні і веденні Офісу Генерального прокурора (м. Київ, вул. Різницька, 13/15) шляхом роздруківки та надання повного витягу з ЄРДР за формою, наведеною в Додатку до Положення про порядок ведення ЄРДР, та видачі належним чином завіреної копії цієї роздруківки (з часу реєстрації відомостей у ЄРДР і до закінчення досудового розслідування, за хронологічною послідовністю здійснення і внесення всіх процесуальних дій).

3. Строк виконання ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали оголошений 07.11.2022 об 16:00 год.

Суддя ОСОБА_8

СудЧерняхівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення02.11.2022
Оприлюднено17.01.2023
Номер документу107149178
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість

Судовий реєстр по справі —293/886/22

Ухвала від 13.05.2024

Кримінальне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Лось Л. В.

Ухвала від 22.02.2024

Кримінальне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Лось Л. В.

Ухвала від 22.02.2024

Кримінальне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Лось Л. В.

Ухвала від 04.12.2023

Кримінальне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Лось Л. В.

Ухвала від 04.12.2023

Кримінальне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Лось Л. В.

Ухвала від 15.08.2023

Кримінальне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Лось Л. В.

Ухвала від 05.01.2023

Кримінальне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Лось Л. В.

Ухвала від 05.01.2023

Кримінальне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Лось Л. В.

Ухвала від 02.11.2022

Кримінальне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Лось Л. В.

Ухвала від 02.11.2022

Кримінальне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Лось Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні