Справа № 681/506/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" листопада 2022 р. м.Полонне
Полонський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
потерпілих ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
представника потерпілих - адвоката ОСОБА_6 ,
обвинуваченого ОСОБА_7 , його захисника - адвоката ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Полонному кримінальне провадження № №12022244000000265 про обвинувачення ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , освіта вища, одруженого, українця, громадянина України, голови ФГ «Джерело», раніше не судимого;
за ч.4 ст.296, ч.1 ст.129, ч.2 ст.125 КК України,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_7 обвинувачується в тому, що він 25.03.2022 року близько 11 год. між ним з одного боку та ОСОБА_4 і ОСОБА_5 з іншого боку, з приводу меж суміжнихземельних ділянок, виник конфлікт.
В цей же час та місці, під час словесної суперечки ОСОБА_7 , маючи при собі бойову стрілецьку вогнепальну зброю - АК 74 № НОМЕР_1 , зарядивши вказаний автомат (заславши патрона в патронник) наставив його на ОСОБА_4 а потім на ОСОБА_5 , які намагалися врегулювати спірні земельні відносини, при цьому висловив погрозу у їх вбивстві та здійснив декілька пострілів біля їхніх ніг. В свою чергу потерпілі ОСОБА_4 та ОСОБА_5 сприйняли дану загрозу як реальну, яка загрожує їх життю та здоров`ю.
Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у погрозі вбивством, якщо були реальні підстави побоюватись здійснення цієї загрози ОСОБА_7 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 129 КК України.
Крім того, того ж дня та в тому ж місці, близько 15:00 год. між ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , з приводу меж суміжних земельних ділянок, знову виник словесний конфлікт.
У цей же день, час та місці, ОСОБА_7 , будучи обуреним висловлюваннями ОСОБА_5 , діючи умисно, з мотивів особистої неприязні та з метою спричинення тілесних ушкоджень, із прикладанням фізичної сили наніс не менше 3 ударів кулаками обох рук та ніг в область голови, правої руки та живота, внаслідок чого спричинив останньому тілесні ушкодження у вигляді:
а) синця в лівій завушній ділянці, струсу головного мозку, які за своїм характером відносяться до категорії тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, як такі, що спричинили короткочасний розлад здоров`я;
б)дві поверхневих рани та синця на тильній поверхні правої кисті, які за своїм характером відносяться до категорії тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості.
Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у спричиненні умисного легкого тілесного ушкодження,що спричинило короткочасний розлад здоров`я ОСОБА_7 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 125 КК України.
Потерпілі ОСОБА_5 та ОСОБА_4 ,кожен зних окремо, подали заяви, в яких вказали, що відмовляються підтримувати приватне обвинувачення відносно ОСОБА_7 та просили закрити дане кримінальне провадження.
Решта учасників судового розгляду проти закриття кримінального провадження в частині приватного обвинувачення не заперечують.
У відповідності до п. 1 ч.1 ст. 477 КПК Українивчинені обвинуваченим ОСОБА_7 кримінальні правопорушення включене до переліку кримінальних правопорушень, щодо яких кримінальне провадження проводиться у формі приватного обвинувачення.
Зі змістуч.4ст.26КПК Українивбачається, що відмова потерпілого від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.
Згідно з п. 7 ч. 1ст. 284 КПКУкраїникримінальне провадження закривається в разі, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Оскільки потерпілі ОСОБА_5 та ОСОБА_4 відмовилися від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення, тому кримінальне провадження в цій частині слід закрити.
Відповідно до вимог п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1989 р. № 3 «Про практику застосування судами України законодавства про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної злочином, і стягнення безпідставно нажитого майна», де роз`яснено, що в разі закриття кримінальної справи цивільний позов не розглядається, а вимоги потерпілих можуть бути вирішені в порядку цивільного судочинства, цивільний позов судом не розглядається.
Керуючись ст. ст.26,284,314,370,372,477 КПК України,
у х в а л и в:
Закрити кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_7 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2ст. 125, ч.1 ст.129 КК України,в зв`язкуз відмовоюпотерпілих ОСОБА_5 та ОСОБА_4 від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Головуюча: ОСОБА_1
Суд | Полонський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 17.01.2023 |
Номер документу | 107227927 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадського порядку та моральності Хуліганство |
Кримінальне
Полонський районний суд Хмельницької області
Горгулько Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні