Справа № 177/36/17
Провадження № 2/177/11/22
У Х В А Л А
14.11.2022
Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Березюк М. В.
за участі: секретаря Баля А. І.,
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі, в порядку позовного провадження, цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про стягнення коштів за договором позики, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває вказана справа.
Розгляд справи відкладався до 14.11.2022, у зв`язку з витребуванням доказів та викликом свідка ОСОБА_5 , на допиті якого наполягає позивач, оскільки в присутності ОСОБА_5 було складено розписку, стягнення коштів за якою є предметом спору.
Судом вживалися заходи для виклику в судове засідання свідка ОСОБА_5 , однак остання в судове засідання не з`явилася, про причини неявки суду не повідомила, хоча про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена, про що свідчить копія розписки про вручення судової повістки.
Відповідно дост.69ЦПК України,свідком можебути кожнаособа,якій відомібудь-якіобставини,що стосуютьсясправи. Свідок зобов`язаний з`явитися до суду за його викликом у визначений час і дати правдиві показання про відомі йому обставини.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених ЦПК України.
Відповідно до ст. 147 ЦПК України, належно викликанийсвідок,який безповажних причинне з`явивсяна судовезасідання абоне повідомивпро причининеявки,може бутипідданий приводучерез відповідніоргани Національноїполіції Україниз відшкодуванняму дохіддержави витратна йогоздійснення. Про привід суд постановляє ухвалу, в якій зазначає ім`я фізичної особи, яка підлягає приводу, місце проживання, роботи чи навчання, підстави застосування приводу, коли і куди ця особа повинна бути доставлена, кому доручається здійснення приводу. Ухвала про привід у суд передається для виконання до відповідного органу Національної поліції України за місцем провадження у справі або за місцем проживання, роботи чи навчання особи, яка підлягає приводу. При цьому, відповідно до ч.4 ст. 147 ЦПК України, не підлягають приводу в суд особи, які не можуть бути допитані відповідно достатті 70цього Кодексу,а такожмалолітні танеповнолітні особи,вагітні жінки,особи зінвалідністю Iі IIгруп,особи,які доглядаютьдітей вікомдо шестироків абодітей зінвалідністю. Ухвалапро привідоголошується свідкуособою,яка їївиконує. У разі неможливості приводу особа, яка виконує ухвалу, через начальника органу Національної поліції України негайно повертає її суду з письмовим поясненням причин невиконання.
Оскільки ОСОБА_5 зазначена в розписці, стягнення коштів за якою є предметом спору, позивач наполягає на її допиті, вказуючи, що розписка складалася в присутності ОСОБА_5 , якій відомі всі обставини та підстави її складення, при цьому свідок була повідомлена про необхідність явки до суду, однак у судове засідання не з`явилася, про причини неявки суд не повідомила.
Вказане свідчить про ухилення свідка від виконання покладених на неї процесуальних обов`язків, а тому, керуючись ст. 147 ЦПК України, суд вважає за необхідне піддати свідка приводу.
Керуючись ст. ст. 13, 81,147, 260-261 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання представника позивача про привід свідка задовольнити.
Піддати приводу свідка ОСОБА_5 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , для забезпечення її явки до Криворізького районного суду Дніпропетровської області (пр. Миру, 5-а, м. Кривий Ріг, зал суду № 1), в судове засідання яке призначено на 09:30 год 28 листопада 2022 року.
Виконання приводу свідка доручити відділенню поліції № 3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області.
Зобов`язати ВП № 3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області, повідомити суд письмово та завчасно у разі неможливості виконання приводу.
У зв`язку з приводом свідка оголосити перерву в судовому засіданні.
Повний текст ухвали складено о 13:40 год 14.11.2022.
Суддя М.В. Березюк
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2022 |
Оприлюднено | 16.11.2022 |
Номер документу | 107299419 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Березюк М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні