Ухвала
від 15.11.2022 по справі 379/1080/18
ТАРАЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 379/1080/18

Провадження № 2/379/4/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2022 рокум.Тараща

Суддя Таращанського районного суду Київської області Зінкін В.І., розглянувши клопотання представника позивача - адвоката Ляшенка І.І. за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя, зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: ОСОБА_3 про поділ майна подружжя,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні судді Таращанського районного суду Київської області Зінкіна В.І. перебуває дана цивільна справа.

15.11.2022 від представника позивача ОСОБА_1 адвоката Ляшенка Ігоря Ігоровича на електронну адресу суду надійшло клопотання у якому просить забезпечити проведення судового засідання в режимі відео конференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами про Положення про Єдину судову інформаційно - телекомунікаційну систему (ВКЗ ЄСІТС) через Електронний кабінет Електронного суду.

Вирішуючи клопотання, суд приходить до наступного.

Частиною 1 ст.6 Конвенції з про захист прав людини і основоположних свобод закріплено такі елементи права на судовий захист: 1) право на розгляд справи; 2) справедливість судового розгляду; 3) публічність розгляду справи та проголошення рішення; 4) розумний строк розгляду справи; 5) розгляд справи судом, встановленим законом; 6) незалежність і безсторонність суду.

У статті 6 Конвенції передбачається право кожної людини на те, що розгляд її справи буде відбуватися публічно. Публічний характер розгляду справи спрямований на захист особи від таємного, не підконтрольного суспільству відправлення правосуддя. З іншого боку, публічність є важливим інструментом, який сприяє зміцненню довіри до діяльності судової системи. Вимога публічності поширюється як на процес розгляду справи, так і на проголошення судового рішення.

Згідно ч. 5ст. 4 ЦПК Українижодна особа не може бути позбавлена права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.

Згідно ч.2,3ст.212 ЦПК Україниучасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Пунктами 45,46,49,50 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням ВРП №1845/0/15-21 від 17.08.2021 року, передбачено, що підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.

За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Враховуючи, що у Таращанського районного суду Київської області наявна технічна можливість проведення засідання в режимі відео конференції, заявник зареєстрований в Електронному кабінеті підсистеми «Електронний суд», тому з метою дотримання права особи на учать в судовому засіданні колегія суддів вважає за необхідне задовольнити клопотання адвоката Лященка І.І., діючого від імені ОСОБА_1 , про розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів через Електронний кабінет Електронного суду.

Керуючисьст. 212 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Ляшенка Ігоря Горовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.

Судове засідання, призначене на 15.11.2022о 11год 00хв та всінаступні судовізасідання провести за участю представника позивача ОСОБА_1 адвоката Ляшенка Ігоря Ігоровича в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів через підсистему ВКЗ ЄСІТС.

Судове засідання для інших осіб, які беруть участь у справі, відбуватиметься в залі судових засідань Таращанського районного суду Київської області за адресою: вул. Сікевича Володимира, 61, м. Тараща, Київська область, 09501.

Проведення підготовчого судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою технічних засобів через підсистему ВКЗ ЄСІТС.

Роз`яснити представнику позивача, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Копію ухвали негайно надіслати сторонам.

Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб - адресою сторінки на офіційному веб - порталі судової влади України http://tr.ko.court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяВ. І. Зінкін

СудТаращанський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення15.11.2022
Оприлюднено16.11.2022
Номер документу107305513
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —379/1080/18

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Рішення від 24.10.2023

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Рішення від 24.10.2023

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 05.10.2023

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 23.03.2023

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 27.01.2023

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 15.11.2022

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 12.10.2022

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 09.01.2019

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 09.11.2018

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні