Ухвала
від 16.11.2022 по справі 619/476/22
КОТЕЛЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 619/476/22

Провадження № 2/535/581/22

УХВАЛА

16 листопада 2022 року смт Котельва

Котелевський районний суд Полтавської областіу складіголовуючого суддіБолибока Є.А.

Справа № 619/476/22

Найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб):

позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ;

відповідач: Дергачівська міська рада, місцезнаходження: Харківська область, Харківський район, м. Дергачі, вул. Сумський шлях, буд. 79-Б;

розглянув позов про встановлення фактів, що мають юридичне значення та визнання права власності.

Суть питання, що вирішується ухвалою.

07лютого2022 року ОСОБА_1 звернулася до Дергачівського районного суду Харківської області з позовом до Дергачівської міської ради в якому просила просить факт родинних відносин та визнати за нею право на земельну частку (пай) розміром 7,20 умовних кадастрових гектар, на території колишнього КСП «Нива» Дергачівського району Харківської області, у порядку спадкування за законом, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2

08 лютого 2022 року ухвалою Дергачівського районногосуду Харківськоїобласті від позов залишено без руху.

21 лютого 2022 року позивачем надано уточнену позовну заяву на виконання ухвали суду від 08.02.2022 та усунуто недоліки позовної заяви.

Ухвалою Дергачівського районногосуду Харківськоїобласті від 23.02.2022 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 619/476/22 за правилами загального позовного провадження.

Розпорядженням Голови Верховного Суду № 10/0/9-22 від 16.03.2022 року Котелевському районному суду Полтавської області визначено територіальну підсудність справ Дергачівського районного суду Харківської Полтавської області.

Відповідно до частини 7 статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» відповідне рішення є підставою для передачі усіх справ, які перебували на розгляді суду, територіальна підсудність якого змінюється.

15 листопада 2022 року згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Котелевського районного суду Полтавської області справа № 619/476/22 передана головуючому судді Болибоку Є.А.

Мотиви, з яких суд дійшов висновків, і закону, яким керувався суд.

Статтею 32ЦПК України встановлено, що спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Відповідно до ст. 33 ЦПК України,справа,розгляд якоїрозпочато однимсуддею чиколегією суддів,повинна бутирозглянута цимже суддеючи колегієюсуддів,за виняткомвипадків,що унеможливлюютьучасть суддіу розглядісправи,та іншихвипадків,передбачених цимКодексом. У разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.

Відтак, справу необхідно прийняти до свого провадження.

За положеннями ч. 1ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Згідно з абз. 2 ч. 4 ст. 19 ЦПК України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорахщодо спадкування.

Враховуючи, що спір виник щодо спадкування, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Згідно з ч. 7 ст. 178 ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

Щодо питання залучення третьої особи.

Положеннями ч. 1ст. 53 ЦПК Українипередбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін.Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Відповідно до ч. ч. 3, 5ст. 53 ЦПК Україниякщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Суд вважає необхідним, враховуючи предмет та підстави позову, залучити до участі у справі як третю особу Товариство з обмеженою відповідальності «Агротехніка 2007»,оскільки рішення по справі може вплинути на їх права та обов`язки.

Оскільки для вирішення справи по суті суду необхідно дослідити письмові докази, що мають значення для справи, а саме з`ясувати відомості про коло спадкоємцівпісля смерті ОСОБА_3 ,померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ; відомості про коло спадкоємцівпісля смерті ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 , який був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ; відомості про коло спадкоємцівпісля смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 , який був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та те, що указані відомості становлять нотаріальну таємницю, у суду маються підстави для витребування вищевказаних доказів.

Частиною 2ст.353ЦПК Українипередбачено,що запереченняна ухвали,що непідлягають оскарженнюокремо відрішення суду,включаються доапеляційної скаргина рішеннясуду.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 83, 128 ч. 5, 178-181, 187, 258-261, 274-279, 353 ч. 2 ЦПК України, суд

постановив:

Прийняти до провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Дергачівської міської ради провстановлення факту, що юридичне значення, та визнання права власності на земельну ділянку.

Залучити ТОВ «Агротехніка 2007» (місцезнаходження: 62321, Харківська область, Харківський район, смт Слатине, вул.Харківська, буд. 54)до участі у справі як третюособу,яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

Призначити підготовче засідання на 14грудня 2022року о 10 год 30 хв в залі судових засідань приміщення Котелевського районного суду Полтавської області.

Направити відповідачу та третій особі копії позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Запропонувати відповідачу подати до суду відзив на позов в строк до 09грудня 2022року, але не менше п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

До відзиву додати: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив у строк до12 грудня 2022 року.

Запропонувати відповідачам подати до суду в строк до 13 грудня 2022 рокузаперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.

Згідно з положеннями ст. 192 ЦПК Українитретя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору,має право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву, у яких викласти свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову, до яких застосовуються правила, встановленічастинами третьою - шостоюстатті 178 ЦПК України.

Витребувати уДергачівській державній нотаріальній конторі Харківської областівідомості:

- хто звертався з заявамипро прийняття спадщини або відмову від спадщини після смерті ОСОБА_3 ,померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ;

-чи був складений ОСОБА_3 ,померлою ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ,заповіт та на чию користь;

- чи видавалося свідоцтво про право на спадщинупісля смерті ОСОБА_3 ,померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ;

- хто звертався з заявамипро прийняття спадщини або відмову від спадщини після смерті ОСОБА_4 ,померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 , який був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ;

-чи був складений ОСОБА_5 ,померлим ІНФОРМАЦІЯ_3 , який був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ;

- чи видавалося свідоцтво про право на спадщинупісля смерті ОСОБА_4 ,померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 , який був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Витребувати уВалківській державній нотаріальній конторі Харківської областівідомості:

- хто звертався з заявамипро прийняття спадщини або відмову від спадщини після смерті ОСОБА_2 ,померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 , який був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ;

-чи був складений ОСОБА_2 ,померлим ІНФОРМАЦІЯ_4 , який був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,заповіт та на чию користь;

- чи видавалося свідоцтво про право на спадщинупісля смерті ОСОБА_2 ,померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 , який був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Роз`яснити, що:

- згідно з ч. 7ст. 84 ЦПК Україниособи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали;

-згідно зч.8ст.84ЦПК Україниу разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом;

- згідно з ч. 9ст. 84 ЦПК Українипритягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Роз`яснити учасникам справи наступні статті ЦПК України.

Згідно з ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Стаття 49 ЦПК України.

1. Сторони користуються рівними процесуальними правами.

2. Крім прав та обов`язків, визначених устатті 43цього Кодексу:

1) позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу;

2) позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження;

3) відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.

3. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.

4. У разі направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції зміна предмета, підстав позову не допускаються, крім випадків, визначених цією статтею.

Зміна предмета або підстав позову при новому розгляді справи допускається в строки, встановлені частиною третьою цієї статті, лише у випадку, якщо це необхідно для захисту прав позивача у зв`язку із зміною фактичних обставин справи, що сталася після закінчення підготовчого засідання, або, якщо справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання при первісному розгляді справи.

5. У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої та частинами третьою і четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.

6. Суд не приймає відмови від позову, зменшення розміру позовних вимог, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

7. Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Стаття 83 ЦПК України.

1. Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

2. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

3. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.

4. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

5. У випадку визнання поважними причин неподання учасником справи доказів у встановлений законом строк суд може встановити додатковий строк для подання вказаних доказів.

6. У випадку прийняття судом відмови сторони від визнання обставин суд може встановити строк для подання доказів щодо таких обставин.

7. Якщо зі зміною предмета або підстав позову або поданням зустрічного позову змінилися обставини, що підлягають доказуванню, суд залежно від таких обставин встановлює строк подання додаткових доказів.

8. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

9. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

10. Докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи.

11. У разі подання заяви про те, що доданий до справи або поданий до суду учасником справи для ознайомлення документ викликає сумнів з приводу його достовірності або є підробленим, особа, яка подала цей документ, може просити суд до закінчення підготовчого засідання виключити його з числа доказів і розглядати справу на підставі інших доказів.

Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Веб-сторінка на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи http://court.gov.ua/fair/.

Повне судове рішення складено 16 листопада 2022 року.

Суддя Є.А.Болибок

СудКотелевський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення16.11.2022
Оприлюднено18.11.2022
Номер документу107355195
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —619/476/22

Рішення від 19.06.2023

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 25.05.2023

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 26.05.2023

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 27.04.2023

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 24.04.2023

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 31.01.2023

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 16.11.2022

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Болибок Є. А.

Ухвала від 22.02.2022

Цивільне

Дергачівський районний суд Харківської області

Нечипоренко І. М.

Ухвала від 08.02.2022

Цивільне

Дергачівський районний суд Харківської області

Нечипоренко І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні