Ухвала
від 21.11.2022 по справі 148/1951/22
ТУЛЬЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 148/1951/22

Провадження №2/148/655/22

У Х В А Л А

Іменем України

21 листопада 2022 року м.Тульчин

Суддя Тульчинськогорайонного судуВінницької областіКовганич С.В.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 до Юліямпільськоїсільської ради,Шпиківської селищноїради Тульчинськогораойну Вінницькоїобласті,третьої особи-Тульчинської державноїнотаріальної контори провизнання прававласності наземельне частку(пай)в порядкуспадкування,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулась до суду з позовом до Юліямпільської сільської ради, Шпиківської селищної ради Тульчинського раойну Вінницької області, третьої особи - Тульчинської державної нотаріальної контори про визнання права власності на земельне частку (пай) в порядку спадкування.

Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що дана справа непідсудна Тульчинському районному суду Вінницької області і подана з порушенням правил підсудності, виходячи з наступного.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, спір між сторонами виник з приводу прийняття спадщини, а саме нерухомого майна - права на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП "Відродження" с.Ярове, Шаргородського району, Вінницької області, розміром 2,66 в умовних кадастрових гектарах без визначення цієї частки в натурі (на місцевості).

Відповідно до ч.1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Листом Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 № 24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» роз`яснено, що позови щодо права спадкування за загальними правилами підсудності подаються до суду за місцем проживання (знаходження) відповідача, за винятком позовів щодо нерухомого спадкового майна, які подаються до суду за місцезнаходженням цього майна.

Враховуючи, що в даному випадку позов стосується безпосередньо нерухомого спадкового майна, тому за правилами ч. 1 ст. 30 ЦПК України він повинен пред`являтися за місцем знаходження вказаного нерухомого майна.

Водночас, судом враховано, що на даний час с.Ярове відноситься до Тульчинського району Вінницької області. Між тим, до ліквідації та укрупнення районів с.Ярове відносилось до Шаргородського району Вінницької області, а зміна адміністративно-територіального устрою не означає автоматичної зміни системи судоустрою.

Так, відповідно до Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.

В своючергу, ?Рада суддів України визначилася щодо роботи судів після ліквідації та укрупнення районів, зокрема у листі від 22.07.2020 року № 9рс-466/20-вих, адресованому головам місцевих та апеляційних загальних судів, зазначила, що до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

З огляду на викладене, вважаю, що провадження у справі не може бути відкрито, оскільки справа непідсудна Тульчинському районному суду Вінницької області та підлягає передачі за підсудністю до Шаргородського районного суду Вінницької області.

Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

На підставі викладеного, керуючись ст. 30-32 ЦПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Юліямпільської сільської ради, Шпиківської селищної ради Тульчинського раойну Вінницької області, третьої особи - Тульчинської державної нотаріальної контори про визнання права власності на земельне частку (пай) в порядку спадкування передати за підсудністю на розгляд до Шаргородського районного суду Вінницької області, місцезнаходження якого: вул. Героїв Майдану, 231, м.Шаргород, Жмеринський район, Вінницька область, 23500.

Копію ухвали до відома направити позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Тульчинський районний суд Вінницької області. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:

СудТульчинський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення21.11.2022
Оприлюднено22.11.2022
Номер документу107409644
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —148/1951/22

Рішення від 06.06.2023

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Славінська Н. Л.

Рішення від 06.06.2023

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Славінська Н. Л.

Ухвала від 26.05.2023

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Славінська Н. Л.

Ухвала від 08.05.2023

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Славінська Н. Л.

Ухвала від 04.01.2023

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Славінська Н. Л.

Ухвала від 22.12.2022

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Славінська Н. Л.

Ухвала від 21.11.2022

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Ковганич С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні