Постанова
від 24.10.2022 по справі 760/11169/20
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 жовтня 2022 року місто Київ

справа № 760/11169/20

провадження №22-ц/824/3059/2022

Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: судді-доповідача - Шкоріної О.І., суддів - Поліщук Н.В., Соколової В.В., за участю секретаря судового засідання - Онопрієнко К.С.,

сторони:

позивач - ТОВ «Торговий дім «Лідер Смаку»

позивач - ТОВ «Лідер Снек»

відповідач - Міністерство розвитку, економіки, торгівлі та сільського господарства України

відповідач - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві апеляційну скаргу особи, яка не брала участі у справі, - Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпродснекгруп», подану адвокатом Сеніним Вадимом Юрійовичем,

на рішення Солом`янського районного суду м.Києва від 10 липня 2020 року, ухвалене у складі судді Українець В.В.,

у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Лідер Смаку», Товариство з обмеженою відповідальністю «Лідер Снек» до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ОСОБА_1 , третя особа: Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) про визнання торгівельної марки добре відомою в Україні, зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

У травні 2020 року позивачі ТОВ «Торговий Дім «Лідер Смаку», ТОВ «Лідер Снек» звернулися до суду з позовом до відповідачів Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ОСОБА_1 про припинення порушень прав інтелектуальної власності на торгівельну марку та про визнання її добре відомою в Україні.

Позов обґрунтовано тим, що ТОВ «Лідер Смаку» було засновано у 2006 році. За 10 років Товариство пройшло шлях від регіонального виробника до національного. Товариство володіє великим заводом у м.Кременчук, потужність якого складає 1600 тонн готової продукції на місяць. Сьогодні ТОВ «Лідер Снек» є провідним національним виробником та входить в ТОП 2 на ринку в категорії насіння. Дистрибуція продукції компанії «Лідер Снек» активно розвивається та присутня майже на всій території України. Також активно розвивається експортний напрямок. Вся продукція, що випускається ТОВ «Лідер Снек», має повний пакет дозвільних документів, необхідних для реалізації продукції на території України та інших країн.

ТОВ «Лідер Снек» виробниче підприємство давальницької сировині, що виготовляє продукцію за договором № ТД - 403/6 від 14 листопада 2019 року, укладеного з ТОВ «Торговий дім «лідер Смаку». За умовами договору ТОВ «Лідер Снек» надає по завданню ТОВ «ТД «Лідер Смаку» послуги по виготовленню готової продукції з сировини ТОВ «ТД «Лідер Смаку» під торговельними марками ТОВ «Лідер Снек», зокрема, за свідоцтвом України №252745 від 10 січня 2019 року (дата пріоритету: 4 грудня 2017 року) на знак для товарів і послуг «Лакомка комб.», зареєстрований для наступного переліку товарів 29 класу МКТП: «насіння оброблене; насіння соняшнику оброблене».

Крім того, між ТОВ «Лідер Смаку» та ТОВ «ТД «Лідер Смаку» укладено ліцензійний договір від 10 січня 2019 року, відповідно до умов якого ТОВ «Лідер Снек» надав ТОВ «ТД «Лідер Смаку» виключну ліцензію на використання знака для товарів і послуг за свідоцтвом України № 252745 від 10 січня 2019 року відносно всіх товарів 29 класу МКТП, а саме: «Насіння оброблене; Насіння соняшнику оброблене».

Через інтенсивне виробництво та реалізацію товарів 29 класу МКТП «Насіння оброблене; Насіння соняшнику оброблене» з використанням комбінованого позначення «Лакомка» це позначення стало добре відомим в Україні знаком по відношенню до ТОВ «ТД «Лідер Смаку» та ТОВ «Лідер Снек».

У зв`язку з цим, комбіноване позначення «Лакомка» підпадає під вимоги ст.25 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг», оскільки відповідає таким факторам як ступінь відомості чи визнання знака у відповідному секторі суспільства, тривалість обсяг та географічний район будь-якого використання знака, тривалість, осяг та географічний район будь-якого просування знака, включаючи рекламування, тривалість та географічний район будь-яких реєстрацій знака.

6 квітня 2020 року на адресу ТОВ «Лідер Снек» надійшов лист від ОСОБА_1 , яким останній запропонував ТОВ «Лідер Снек» оплатну переуступку своїх прав заявника на знак для товарів і послуг за заявкою m202003166 від 17 лютого 2020 року, поданої до Мінекономіки для товарів 29 класу МКТП: «насіння оброблене; насіння соняшнику оброблене; соняшникове насіння підсолене; соняшникове насіння смажене; соняшникове насіння харчове; оброблене (смажене) насіння рослин». Перелік товарів 29 класу МКТП для яких зареєстровано знак ТОВ «Лідер Смаку» за свідоцтвом України № 252745 від 10 січня 2019 року не є тим самим, але є спорідненим з переліком товарів 29 класу МКТП за заявкою m202003166 від 17 лютого 2020 року.

Таким чином позивачі вважають, що ОСОБА_1 навмисно зловживає наданими йому правами заявника, фактично змушуючи ТОВ «Лідер Снек» придбати права на отримання свідоцтва України на знак для товарі і послуг за цією заявкою та вбачають в таких діях порушення законного права та інтересу обох позивачів на використання комбінованого позначення « Лакомка » в їх господарській діяльності.

Позивачі вважають, що спірне позначення в цілому є схожим настільки, що його можна сплутати з позначенням « Лакомка », оскільки словесна частина Спірного позначення, що є його сильним елементом, є фонетично та семантично тотожною і графічно схожою до ступеню змішування з позначенням « Лакомка », яке стало добре відомими стосовно них знаком в Україні станом на більш ранішу дату (1 грудня 2019 року) за дату подання відповідачем ОСОБА_1 заявки m202003166 від 17 лютого 2020 року, а перелік товарів 29 класу МКТП за цією заявкою є споріднений товарам, для яких позначення « Лакомка » стало добре відомим.

Також через схожість до ступеню змішування Спірного позначення та позначення « Лакомка » позивачі вважають, що використання ОСОБА_1 або іншими особами спірного позначення для товарів 29 класу МКТП призведе до введення в оману споживачів стосовно виробника таких товарів, а саме стосовно позивачів.

Посилаючись на зазначені обставини, позивачі просили визнати на ім`я ТОВ «Торговий Дім «Лідер Смаку» та ТОВ «Лідер Снек» комбіноване позначення «Лакомка» ( представлене словесним написом «Лакомка», виконаним характерним шрифтом літерами кирилиці червоного кольору) добре відомим знаком в Україна на дату - 1 грудня 2019 рок для товарів 29 класу МКТП;»насіння оброблене; насіння соняшнику оброблене»; зобов`язати Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опублікувати в офіційному Бюлетені «Промислова власність» відомості про визнання комбінованого позначення « Лакомка » (представлене словесним написом «Лакомка», виконаним характерним шрифтом літерами кирилиці червоного кольору) добре відомим знаком в Україна відносно ТОВ «ТД «Лідер Смаку» та ТОВ «Лідер Снек» на дату - 1 грудня 2019 рок для товарів 29 класу МКТП; «насіння оброблене; насіння соняшнику оброблене»; зобов`язати Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відхилити реєстрацію знака для товарів і послуг за заявкою № m202003166 від 17 лютого 2020 року відносно всіх заявлених товарів 29 класу МКТП.

Рішенням Солом`янського районного суду м.Києва від 10 липня 2020 року позов ТОВ «Торговій Дім «Лідер Смаку», ТОВ «Лідер Снек» до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ОСОБА_1 , третя особа: ДП «Український інститут інтелектуальної власності» про визнання торговельної марки добре відомою в Україні, зобов`язання вчинити дії задоволено.

Визнано, що станом на 1 грудня 2019 року комбіноване позначення « Лакомка » (представлене словесним написом «Лакомка», виконаним характерним шрифтом літерами кирилиці червоного кольору) стало добре відомим в Україні знаком відносно ТОВ «Торговий Дім «Лідер Смаку» та ТОВ «Лідер Снек» для товарів 29 класу МКТП: «Насіння оброблене; Насіння соняшнику оброблене».

Зобов`язано Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опублікувати в офіційному Бюлетені «Промислова власність» відомості про визнання комбінованого позначення « Лакомка » ( представленого словесним написом «Лакомка», виконаним характерним шрифтом літерами кирилиці червоного кольору) добре відомим в Україні знаком відносно ТОВ «Торговий Дім «Лідер Смаку», ТОВ «Лідер Снек» станом на 1 грудня 2019 року для товарів 29 класу МКТП: «насіння оброблене; Насіння соняшнику оброблене».

Зобов`язано Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відхилити реєстрацію знака для товарів і послуг за заявкою № m202003166 від 17 лютого 2020 року на ім`я ОСОБА_1 відносно всіх заявлених товарів 29 класу Міжнародної класифікації товарів і послуг.

Вирішено питання розподілу судових витрат у вигляді судового збору.

Не погоджуючись з таким рішенням, особа, яка не брала участі у справі, ТОВ «Укрпродснекгруп» подало апеляційну скаргу, в який представник товариства просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове судове рішення, яким в задоволенні позову відмовити. В апеляційній скарзі посилається на те, що судом неправильно застосовані норми матеріального права, рішення ухвалене з неповним з`ясуванням обставин справи, що мають значення для справи, судом визнано встановленими недоведені обставини, а висновки суду не відповідають обставинам справи.

Апелянт зазначає, що обставини спору між позивачем та відповідачем ОСОБА_1 були створені штучно, з метою отримання позивачами позитивного для себе рішення Солом`янського районного суду м.Києва для подальшого використання такого рішення у господарській справі за позовом ТОВ «Лідер Снек» до ТОВ «Укрпродснекгруп», яке на підставі ліцензійного договору має право користування патентами на промислові зразки із використанням слова «Лакомка» з 2018 року, про припинення порушення прав інтелектуальної власності, що знаходиться на розгляді господарського суду Полтавської області, задля заборони ТОВ «Укрпродснекгруп» використовувати в подальшому словесний елемент «Лакомка», а отже - для обмеження здорової конкуренції.

На підтвердження того, що судом першої інстанції прийнято рішення, яке зачіпає інтереси, права та свободи вказаного товариства, апелянт зазначає про те, що ТОВ «Укрпродснекгруп» у своїй господарській діяльності використовує комбіноване позначення « Лакомка », використання такого позначення апелянтом розпочалося з 2014 року, тобто раніше, ніж використання аналогічного позначення позивачами (документи про використання такого позначення з 2017 року).

Крім того, апелянт зазначає, що аналогічний спір вже був предметом розгляду Київським апеляційним судом.

У відзиві на апеляційну скаргу представник ДП «Український інститут інтелектуальної власності просить задовольнити апеляційну скаргу ТОВ «Укрпродснекгруп», скасувати рішення суду першої інстанції і ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог позивачам відмовити повністю. У відзиві зазначає про те, що позивачем не було надано суду такого доказу як звіт про соціологічне опитування щодо доброї відомості знака «лакомка» щодо зазначених товарів 29 класу МКТП, а тому думка доречного кола споживачів щодо доброї відомості зазначеного знака відносно осіб позивачів станом на 1 грудня 2019 року в Україні не відома. Таким чином, вважає представник, що рішення від 10 липня 2020 року прийняте внаслідок неповного з`ясування обставин, що мають значення для справи, а саме: експертом і надалі судом було неправильно визначено об`єкт дослідження, що призвело до ухвалення неправомірного рішення у цій справі.

У відзиві представник позивачів адвокат Ганзієнко Д.С. просить залишити рішення суду першої інстанції від 10 липня 2020 року без змін, а апеляційну скаргу ТОВ «Укрпродснекгруп» без задоволення. У відзиві зазначає, що предмет даного спору жодним чином не пов`язаний з особою апелянта, оскільки про нього у рішенні не згадується. Ймовірність майбутньої заборони залежить від рішень судів господарської юрисдикції у провадженні яких знаходиться спір між позивачем та скаржником, на який він посилається. Жодного рішення ще не винесено, а отже така заборона є лише ймовірною, а не реальною. Скаржник не підтвердив своє право використання позначення «Лакомка», а отже і прямий зв`язок між визнанням позначення добре відомим та його використання скаржником.

У відзиві на апеляційну скаргу Міністерство економіки України просить задовольнити апеляційну скаргу ТОВ «Укрпродснекгруп», рішення суду першої інстанції скасувати і ухвалити нове судове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити. Представник Міністерства вважає, що рішення прийнято судом першої інстанції з порушенням норм матеріального і процесуального права. Позивачем не було надано результати соціологічного опитування з питання доброї відомості знака в Україні, як це передбачається у випадку визнання знака добре відомим Апеляційною палатою Мінекономіки згідно з Порядком визнання знака добре відомим в Україні, і відповідно суд першої інстанції в порушення Порядку прийняв незаконне і необґрунтоване рішення.

В судове засідання представники ТОВ «Торговий Дім «Лідер Смаку», Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ДП «Український інститут інтелектуальної власності», ОСОБА_1 не з`явилися, про день та час розгляду були повідомлені. ТОВ «Торговий Дім «Лідер Смаку» отримало копію ухвали про відкриття апеляційного провадження та апеляційну скаргу, далі отримував повідомлення про судові засіданні, призначені на 4 липня 2022 року, на 1 серпня 2022 року, на 22 серпня 2022 року, в подальшому повідомлення поверталися до суду з відміткою поштового відділення «адресат відсутній за вказаною адресою» (т.9 а.с.210, 218, т.10 а.с.30, 41, 60-61, 74). Судові повідомлення про місце, ден та час розгляду справи Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ДП «Український інституту інтелектуальної власності» направлялися на офіційну електронну пошту (т.10 а.с.79, 80). За повідомленням Солом`янського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м.Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) від 6 серпня 2022 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , помер, про що відділом складено актовий запис про смерть № 1218 від 28 грудня 2021 року ( т.10 а.с.43). Зважаючи на зазначене, суд вважав за можливе розглянути справу у відсутність осіб, які не з`явилися, причини своєї неявки суду не повідомили.

В судовому засіданні представник ТОВ «Укрпродснекгруп» адвокат Сенін В.Ю. апеляційну скаргу підтримав і просив її задовольнити.

Представник ТОВ «ЛІДЕР СНЕК» - адвокат Ганзієнко Д.С. проти доводів апеляційної скарги заперечувала, просила закрити апеляційне провадження , оскільки оскаржуване рішення не стосується прав, інтересів та обов`язків ТОВ "Укрпродснекгруп».

Заслухавши доповідь судді Шкоріної О.І., вислухавши пояснення осіб, які з`явилися в судове засідання, перевіривши законність і обґрунтованість ухваленого у справі рішення, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скаргапідлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом установлено, що позначення « Лакомка » є комбінованим позначенням, що представлене словесним написом «Лакомка», виконаним характерним шрифтом літерами кирилиці червоного кольору.

ТОВ «Лідер Снек» є власником свідоцтва України № НОМЕР_1 від 10 січня 2019 року (дата пріоритету 4 грудня 2017 року) на комбінований знак для товарів і послуг, що містить, як елемент словесний напис «Лакомка», виконаний характерним шрифтом літерами кирилиці червоного кольору і зареєстрований для наступного переліку товарів 29 класу МКТП: «насіння оброблене; Насіння соняшнику оброблене».

ТОВ «Лідер Снек» є виробничим підприємством давальницький сировині, що виготовляє продукцію за договором № ТД-403/6 від 14 листопада 2019 року, укладеного з ТОВ «ТД «Лідер Смаку».

Відповідно до умов ліцензійного договору від 10 січня 2019 року ТОВ «Лідер Снек» надав ТОВ «ТД «Лідер Смаку» виключну ліцензію на використання знака для товарів і послуг за свідоцтвом України № НОМЕР_1 від 10 січня 2019 року відносно всіх товарів 29 класу МКТП, а саме: «Насіння оброблене; Насіння соняшнику оброблене».

Відповідно до п.3.2.9 ліцензійного договору від 10 січня 2019 року ТОВ «ТД «Лідер Смаку» має право перешкоджати третім особам здійснювати неправомірне використання знаку для товарів і послуг за свідоцтвом України № НОМЕР_1 від 10 січня 2019 року.

Судом також установлено, що 17 лютого 2020 року на ім`я ОСОБА_2 була подана заявка № m202003166 на реєстрацію комбінованого знака для товарів 29 класу МКТП, що містить елементи у вигляді словесного напису «Лакомка», виконаного характерним шрифтом без зазначення кольорів.

У висновку експерта № 191 від 30 червня 2020 року за результатами проведення експертизи об`єктів інтелектуальної власності зазначено, що: 1) надані для проведення дослідження матеріали містять відомості про такі фактори, як: тривалість та географічний район реєстрації знака; тривалість, обсяг та географічний район рекламування та просування знака та цінність, що асоціюється зі знаком, сукупність яких вказує на те, що станом на 1 грудня 2019 року позначення « Лакомка » (представлене словесним написом «Лакомка», виконаним характерним шрифтом літерами кирилиці червоного кольору) стало добре відомим в Україні знаком Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Лідер Смаку» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Лідер Снек» для товарів 29 класу МКТП: «Насіння оброблене; Насіння соняшнику оброблене»; 2) відносно всіх заявлених товарів 29 класу МКТП позначення за заявкою № m202003166 від 17 лютого 2020 року на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг є схожим настільки, що його можна сплутати з позначенням «Лакомка», яке Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Лідер Смаку» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Лідер Снек» вважають можливим визнати добре відомим в Україні знаком станом на 1 грудня 2019 року для товарів 29 класу МКТП: «Насіння оброблене; Насіння соняшнику оброблене»; 3) позначення за заявкою № m202003166 від 17 лютого 2020 року на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг є таким, що може ввести в оману щодо особи виробника вказаних у заявці товарів 29 класу МКТП.

Ухвалюючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції виходив із доведеності позовних вимог про визнання позначення « Лакомка » добре відомим в України станом 1 грудня 2019 року для товарів 29 класу МКТП. Таке позначення асоціюється у споживачів саме з позивачами ТОВ «Торговий Дім «Лідер Смаку» та ТОВ «Лідер Снек», тому заявка m202003166 від 17 лютого 2020 року подана на реєстрацію відповідачем ОСОБА_3 з порушенням прав позивачів на добре відоме в Україні комбіноване позначення « Лакомка » (представлене словесним написом «Лакомка», виконаним характерним шрифтом літерами кирилиці червоного кольору).

Крім того, суд вважає, що зобов`язання Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відхилити реєстрацію знака для товарів і послуг за заявкою m202003166 від 17 лютого 2020 року не означає втручання в повноваження Міністерства або органу експертизи. Зазначене є реалізацією судом спеціального правового механізму захисту прав інтелектуальної власності позивачів на добре відомий знак, передбачений ст.6 bis Паризької конвенції про охорону промислової власності, оскільки таке зобов`язання не перешкоджає проведенню експертизи за заявкою відповідно до ст.10 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» та стосується недопущення реєстрації знака за цією заявкою в майбутньому.

Проте, погодитись з такими висновками суду першої інстанції не можна, оскільки до таких висновків суд дійшов з порушенням норм процесуального права.

Відповідно до п.4 ч.3 ст.376 ЦПК України порушення норм процесуального права є обов`язковою підставою для скасування судового рішення суду першої інстанції та ухвалення нового судового рішення, якщо суд прийняв судове рішення про права, свободи, інтереси та(або) обов`язки осіб, що не були залучені до участі у справі.

Як убачається з доданих представником ТОВ «Укрпродснекгруп» документів, 14 травня 2015 року між ТОВ «Укрпродснекгруп» та ТОВ «ІТАК» укладено договір поставки № 68, відповідно до умов якого постачальник на замовлення ТОВ «Укрпродснекгруп» зобов`язується виготовити флексографічним способом та передати у власність ТОВ «Укрпродснекгруп» друковану продукцію, а останнє - прийняти та оплатити продукцію на умовах вказаних договорів. На підтвердження виготовлення та передачі продукції у власність ТОВ «Укрпродснекгруп» продукції згідно договору надані видаткові накладні від 14 січня 2015 року ( №8), від 5 березня 2015 року (№22), від 30 липня 2015 року (№94), від 30 травня 2017 року (№ИТ-1424), від 7 вересня 2017 року (№ИТ-2367). У видаткових накладних зазначено видом товару: «плівка насіння Лакомка», «плівка ламін з мал.ТМ «Лакомка»».

Також апелянтом надані договори, а саме договір дистрибуції № 2014/103, укладений 27 червня 2014 року між ТОВ «Укрпродснекгруп» та ТОВ «Спроба», згідно з умовами якого ТОВ «Укрпродснекгруп» передає у власність Дистриб`ютера товар для розповсюдження та продажу. На підтвердження виконання умов договору надана видаткова накладна № 133 від 18 січня 2015 року. Крім того, договір дистрибуції № 2015/21, укладений 2 квітня 2015 року між ТОВ «Укрпродснекгруп» та ФОП ОСОБА_4 , згідно з умовами якого ТОВ «Укрпродснекгруп» передає у власність Дистриб`ютера товар для розповсюдження та продажу. На підтвердження виконання умов договору надана видаткова накладна № 3068 від 25 жовтня 2015 року.

Крім того, на підтвердження тих обставин, якими апелянт обґрунтовує доводи апеляційної скарги, представником ТОВ «Укрпродснекгруп» наданий ліцензійні договір № 3 від 27 серпня 2018 року, що був укладений між ТОВ «Укрпродснекгруп», як ліцензіатом, та ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , як ліцензіарами, відповідно до умов якого ліцензіар надає ліцензіатові на строк договору безоплатно невиключну ліцензію на використання, яка охороняється патентом, на території України. Права, що надаються за цим договором ліцензіату: право на використання патента на промисловий зразок етикетка-упаковка .Строк дії ліцензії: 10 років, але не більше строку дії самого патента (10 років з моменту видачі) (п.п. 3.2, 3.4 договору). Відповідно до п.2.1.2 патент - патент на промисловий зразок, в тому числі етикетка - упаковка за патентом № 37493 від 28 серпня 2018 року «Лакомка» ( т.10а.с.47-48, т.10 а.с.177)

Крім того, апелянтом до апеляційної скарги надано свідоцтво на промисловий зразок №42915 етикетка-упаковка. Зареєстровано в Державному реєстрі України промислових зразків 28 грудня 2020 року, а також копія заявки (дата подання заявки 1 червня 2020 року), автори ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 (т.10 а.с.110-113).

Отже, знак для товарів та послуг за свідоцтвом України № НОМЕР_1 від 10 січня 2019 року, власником якого є ТОВ ТОВ «Лідер Снек», та етикетка, яка використовувалась ТОВ «Укрпродснекгруп, містять загальні елементи, такі як слово «Лакомка» та зображення соняшникового насіння.

Крім того, окремо слід зазначити, що в провадженні Господарського суду Полтавської області знаходиться справа за позовною заявою ТОВ «Лідер Снек» до ТОВ «Укрпродснекгруп» про (1) заборону ТОВ «Укрпродснекгруп» здійснювати використання позначення насіння соняшника підсолене обсмажене Лакомка улюблений смак незалежно від їх кольорового виконання, які є схожими настільки, що їх можна сплутати зі знаком для товарів і послуг Справжня Лакомка для товару насіння, зокрема, нанесення такого позначення на продукцію (товар), зберігання продукції із нанесеним позначенням, пропонування продукції із нанесеним позначенням для продажу, продаж, імпорт (ввезення), експорт (вивезення), реекспорт, застосування такого позначення в рекламі, діловій документації, мережі інтернет, (2) вилучення з цивільного обороту та знищення товару насіння соняшника підсолене обсмажене Лакомка улюблений смак торгівельної марки Народна марка виробництва компанії Товариства з обмеженою відповідальністю Укрпродснегруп (провадження у справі відкрито ухвалою від 16 червня 2020 року).

Зважаючи на те, що на час розгляду цієї справи судом першої інстанції, тривав розгляд справи в Господарському суді Полтавської області, сторонами в який є ТОВ Лідер Снек та ТОВ «Укрпродснекгруп», а також враховуючи особливість предмета позову, та обставини, які мають значення для справи та підлягають встановленню під час розгляду справи в господарському суді, наявні підстави вважати, що рішенням Солом`янського районного суду м.Києва від 10 липня 2022 року у цій справи вирішені питання про права, інтереси ТОВ «Укрпродснекгруп», що не було залучено до участі у цій справі.

З огляду на наведене, та зважаючи на те, що судом першої інстанції не вирішено питання про склад учасників судового процесу, ухваленим рішенням вирішенні питання про права та інтереси ТОВ «Укрпродснекгруп», суд апеляційної інстанції дійшов висновку про наявність підстав для скасування рішення суду першої інстанції з ухваленням нового рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Доводи апеляційної скарги в частині, що стосуються обґрунтованості та доведеності позовних вимог, не можуть бути прийняті в якості підстав для скасування оскаржуваного рішення, оскільки справу судом першої інстанції вирішено без залучення осіб, прав та інтересів яких стосується спір.

Посилання представника ТОВ «Лідер Снек» на недоведеність апелянтом свого права на подання апеляційної скарги через те, що ТОВ «Укрпродснекгруп» було відомо про ухвалене рішення ще на початку 2021 року, але з апеляційною скаргою представник товариства звернувся лише у грудні 2021 року, відповідно апелянт пропустив, встановлений ст.354 ЦПК України тридцяти денний строк на подання апеляційної скарги, є безпідставними та не ґрунтуються на вимогах процесуального закону.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 268, 367, 374, 376, 381-384, 390 ЦПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу особи, яка не брала участі у справі, - Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпродснекгруп», подану адвокатом Сеніним Вадимом Юрійовичем, задовольнити.

Рішення Солом`янського районного суду м.Києва від 10 липня 2020 року скасувати і ухвалити нове судове рішення наступного змісту.

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Лидер Смаку», Товариства з обмеженою відповідальністю «Лідер Снек» до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ОСОБА_1 , третя особа: Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) про визнання торгівельної марки добре відомою в Україні, зобов`язання вчинити дії відмовити.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повної постанови шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Повна постанова складена 18 листопада 2022 року.

Суддя-доповідач: О.І. Шкоріна

Судді: Н.В. Поліщук

В.В. Соколова

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення24.10.2022
Оприлюднено24.11.2022
Номер документу107456134
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо прав інтелектуальної власності, з них:

Судовий реєстр по справі —760/11169/20

Ухвала від 06.12.2023

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Українець В. В.

Ухвала від 06.12.2023

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Українець В. В.

Постанова від 27.09.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулейков Ігор Юрійович

Ухвала від 28.02.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулейков Ігор Юрійович

Ухвала від 30.01.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулейков Ігор Юрійович

Ухвала від 27.12.2022

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулейков Ігор Юрійович

Постанова від 24.10.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Шкоріна Олена Іванівна

Ухвала від 22.05.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Шкоріна Олена Іванівна

Ухвала від 25.04.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Шкоріна Олена Іванівна

Ухвала від 30.12.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Шкоріна Олена Іванівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні