Постанова
від 12.12.2022 по справі 309/4576/22
ХУСТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 309/4576/22

Провадження № 1-кп/309/278/22

У Х В А Л А

про призначення справи до судового розгляду

12 грудня 2022 року м. Хуст

Хустський районний суд Закарпатської області

в складі головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

за участю прокурора ОСОБА_3

обвинуваченого ОСОБА_4

захисниці ОСОБА_5

законного представника обвинуваченого - ОСОБА_6

представника служби у справах дітей Хустської міської ради ОСОБА_7

розглянувши у підготовчому судовому засідання в залі суду м. Хуст обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12022071050000385 внесеному до ЄРДР від 08.09.2022 року відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, із початковою освітою, не працюючого, не одруженого, уродженця АДРЕСА_1 та мешканця АДРЕСА_2 , раніше судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Хустського районного суду Закарпатської області знаходиться обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12022071050000385 внесеному до ЄРДР від 08.09.2022 року відносно обвинуваченого ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

Ухвалою Хустського районного суду Закарпатської області від 24.10.2022 року призначено підготовче судове засідання по вказаному кримінальному провадженні.

Прокурор ОСОБА_3 просила призначити кримінальне провадження до судового розгляду на підставі обвинувального акту, складеного у відповідності з вимогами чинного процесуального законодавства та просила продовжити обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту в посилаючись на те, що ризики, які існували на момент обрання запобіжного заходу продовжують існувати: обвинувачений підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, постійного місця роботи немає, може незаконно впливати на потерпілого та свідків, переховуватися від суду, вчиняти інші кримінальні правопорушення, що у відповідності ст. 177 КПК України є ризиками.

Захисниця ОСОБА_5 просила призначити справу до судового розгляду. Просила обрати обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжний захід у виді домашнього арешту у нічний час доби.

Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав думку захисниці ОСОБА_5 .

Представник потерпілого Хустського фахового технічного коледжу Товариства сприяння оборони України ОСОБА_8 у підготовче судове засідання не з`явився, подав заяву про проведення розгляду справи у його відсутності.

Заслухавши доводи учасників судового розгляду, суд приходить до наступного висновку.

Вивчивши обвинувальний акт, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає призначенню до судового розгляду з наступних підстав.

Обвинувальний акт відносно ОСОБА_4 складений у відповідності з вимогами Кримінально-процесуального кодексу України і поверненню прокурору не підлягає.

Провадження за обвинувальним актом підсудне Хустському районному суду Закарпатської області.

Підстав для закриття провадження чи направлення обвинувального акту прокурору для проведення досудового провадження немає.

Порушення вимог КПК України, які б унеможливлювали призначення кримінального провадження до судового розгляду відсутні, відтак суд приходить до висновку про необхідність призначення кримінального провадження за обвинувальним актом відносно ОСОБА_4 до судового розгляду.

Зазначене судове засідання відповідно до ч.2 ст. 27 КПК України слід проводити у відкритому судовому засіданні.

Коло осіб, які братимуть участь у справі в судовому розгляді прокурор, обвинувачений ОСОБА_4 , захисниця ОСОБА_5 , законний представник обвинуваченого ОСОБА_6 , представник потерпілого Хустського фахового технічного коледжу Товариства сприяння оборони України ОСОБА_8 .

У відповідності до ч. 1 ст. 314 - 1 КПК України з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду.

Відповідно до вимог ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків.

У відповідності до ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є запобіжні заходи.

За приписами ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів. Забезпечення таких стандартів, як підкреслює Європейський суд з прав людини, вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.

Вирішуючи питання про обрання запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_4 суд враховує вимоги п.п.3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому, ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для більш суворого запобіжного заходу.

Суд приходить до висновку про необхідність продовження обвинуваченому ОСОБА_9 запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту, оскільки існують ризики передбачені ст. 177 КПК України, які існували на момент обрання запобіжного заходу продовжують існувати: обвинувачений постійного місця роботи немає, раніше судимий, може незаконно впливати на потерпілого та свідків, переховуватися від суду, вчиняти інші кримінальні правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.176, 177, 181, 195, 314, 314-1, 315 КПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Призначити до судового розгляду у відкритому судовому засіданні в Хустському районному суді Закарпатської області обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12022071050000385 внесеному до ЄРДР від 08.09.2022 року відносно обвинуваченого ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України на 09 год. 00 хв. 23 грудня 2022 року.

У судове засідання викликати прокурора, обвинуваченого ОСОБА_4 , захисницю ОСОБА_5 , законного представника обвинуваченого ОСОБА_6 , представника потерпілого Хустського фахового технічного коледжу Товариства сприяння оборони України ОСОБА_8 .

Доручити Хустському РВ філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області підготувати досудову доповідь відносно обвинуваченого ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення (злочину) передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України до 22 грудня 2022 року.

Продовжити обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Розтоки, 840 Рахівського району Закарпатської області, мешканцю АДРЕСА_2 запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці із 14 грудня 2022 року по 14 лютого 2023 року з покладенням на нього наступних обов`язків:

- не відлучатися із місця фактичного проживання по АДРЕСА_2 дня без дозволу прокурора та суду;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

- прибувати до суду за першою вимогою.

Ухвалу про продовження обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту надіслати для виконання до Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області за місцем проживання та реєстрації обвинуваченого.

Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_4 , що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.

Ознайомити обвинуваченого ОСОБА_4 під розписку з ухвалою про продовження строку запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Ухвала вступає в законну силу з моменту її проголошення.

На ухвалу в частині продовження строку запобіжного заходу може бути подано апеляційну скаргу протягом 7 днів з дня її проголошення до Закарпатського апеляційного суду через Хустський районний суд Закарпатської області.

Суддя Хустського

районного суду: ОСОБА_1

СудХустський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення12.12.2022
Оприлюднено17.01.2023
Номер документу107862079
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —309/4576/22

Ухвала від 18.09.2023

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Стан І. В.

Вирок від 22.06.2023

Кримінальне

Хустський районний суд Закарпатської області

Волощук О. Я.

Вирок від 22.06.2023

Кримінальне

Хустський районний суд Закарпатської області

Волощук О. Я.

Постанова від 09.05.2023

Кримінальне

Хустський районний суд Закарпатської області

Волощук О. Я.

Постанова від 16.02.2023

Кримінальне

Хустський районний суд Закарпатської області

Волощук О. Я.

Постанова від 16.02.2023

Кримінальне

Хустський районний суд Закарпатської області

Волощук О. Я.

Постанова від 16.02.2023

Кримінальне

Хустський районний суд Закарпатської області

Волощук О. Я.

Постанова від 12.12.2022

Кримінальне

Хустський районний суд Закарпатської області

Волощук О. Я.

Постанова від 12.12.2022

Кримінальне

Хустський районний суд Закарпатської області

Волощук О. Я.

Постанова від 24.10.2022

Кримінальне

Хустський районний суд Закарпатської області

Волощук О. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні