справа № 754/18119/13-ц головуючий у суді І інстанції Машкевич К.В.
провадження № 22-ц/824/13565/2022 суддя-доповідач у суді ІІ інстанції Березовенко Р.В.
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
12 грудня 2022 року м. Київ
Київський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати в цивільних справах:
головуючого судді -Березовенко Р.В., суддів:Лапчевської О.Ф., Мостової Г.І.,
розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , на рішення Деснянського районного суду міста Києва від 27 вересня 2022 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Інтервіамонт» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю «АВЕРС-СІТІ» про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Деснянського районного суду м. Києва від 27 вересня 2022 рокупозовні вимоги задоволено.
Не погодившись з зазначеним рішенням суду, ОСОБА_1 25 листопада2022 року засобами поштового зв`язку надіслала апеляційну скаргу до суду апеляційної інстанції.
30 листопада 2022 року вказана апеляційна скарга надійшла на адресу Київського апеляційного суду.
Для забезпечення апеляційного розгляду, перевірки обставин справи, дотримання строків на апеляційне оскарження, перевірки правових підстав для вирішення питання про відкриття апеляційного провадження, Київським апеляційним судом 01 грудня 2022 року було надіслано запит на електронну адресу Деснянського районного суду міста Києва про витребування цивільної справи № 754/18119/13-ц.
06 грудня 2022 року матеріали вказаної цивільної справи надійшли на адресу Київського апеляційного суду.
У апеляційній скарзі апелянт просить поновити строк на апеляційне оскарження. При цьому вказує на те, що копію оскаржуваного рішення суду отримано представником апелянта на електронну адресу 24 жовтня 2022 року.
Апелянт також зазначає, що внаслідок масованого ракетного удару російської федерації по території України, вона не мала можливості у встановлений строк, 23 листопада 2022 року, відправити апеляційну скаргу через відсутність електроенергії у місті Київ.
У разі пропущення зазначеного строку з причин, визнаних поважними, суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка подала скаргу, може поновити цей строк.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Згідно п. 8 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Виходячи з принципу верховенства права, положень ст. ст. 21, 22 Конституції України щодо непорушності конституційних прав особи, положень ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує права особи на доступ до суду і справедливий розгляд його справи судом, та положень ст. ст. 3, 15 ЦК України, ст.ст. 2, 4 ЦПК України щодо права особи на судовий захист цивільного права та інтересу, очевидним стає висновок про пріоритетність права особи на судовий захист цивільних прав та інтересів, у тому числі шляхом оскарження дій і рішень.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 358 ЦПК України незалежно від поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга подана після спливу одного року з дня складення повного тексту судового рішення, крім випадків:1) подання апеляційної скарги особою, не повідомленою про розгляд справи або не залученою до участі в ній, якщо суд ухвалив рішення про її права, свободи, інтереси та (або) обов`язки.
Як вбачається з матеріалів справи, судом першої інстанції направлено копію судового рішення представникам сторін на електронну адресу, зокрема і представнику ОСОБА_1 - ОСОБА_3 (а.с. 99, зворотня сторона аркуша) 24 жовтня 2022 року. У своїй апеляційній скарзі апелянт додає знімок екрану, що підтверджує отримання стороною відповідача-1 копії судового рішення на електронну скриньку.
Апеляційну скаргу направлено засобами поштового зв`язку 25 листопада 2022 року. Разом з тим, Указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року на території України введено воєнний стан строком на 30 діб, який продовжено Указом Президента України №133/2022 від 26 березня 2022 року на 30 діб та Указом Президента України від 17 травня 2022 року № 341/2022, Указом від 12 серпня 2022 року № 573/2022, Указом від 07 листопада № 757/2022. 04 березня 2022 року видано наказ Голови Верховного Суду, згідно з яким встановлено особливий режим роботи й запроваджено відповідні організаційні заходи, зокрема зазначено, що запровадження воєнного стану на певній території є поважною причиною для поновлення процесуальних строків.
Зважаючи на таке та враховуючи пріоритет права особи на судовий захист, колегія суддів приходить до висновку, що строк на апеляційне оскарження пропущено з поважних причин, вважає за можливе поновити строк на апеляційне оскарження.
Апеляційну скаргу подано до належного суду особою, що має право на апеляційне оскарження, яка за формою та змістом відповідає ст. 356 ЦПК України. Згідно ст. 360 ЦПК України учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі. Відзив на апеляційну скаргу має містити: найменування суду апеляційної інстанції; ім`я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв`язку, адресу електронної пошти, за наявності; обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги; у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу; перелік матеріалів, що додаються. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 356, 359, 360, 361 ЦПК України, апеляційний суд
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження - задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження рішення Деснянського районного суду міста Києва від 27 вересня 2022 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Інтервіамонт» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю «АВЕРС-СІТІ» про стягнення коштів.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , на рішення Деснянського районного суду міста Києва від 27 вересня 2022 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Інтервіамонт» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю «АВЕРС-СІТІ» про стягнення коштів.
Дію рішення Деснянського районного суду м. Києва від 27 вересня 2022 року зупинити.
У порядку підготовки справи до апеляційного розгляду надіслати учасникам судового провадження копію ухвали про відкриття апеляційного провадження разом з копією апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів, роз`яснивши їм право подати відзив на апеляційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 360 ЦПК України, у строк не пізніше десяти днів з дня отримання вказаної ухвали.
Згідно з ч. 4 ст. 360 ЦПК України до відзиву необхідно додати докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач: Р.В. Березовенко
Судді: О.Ф. Лапчевська
Г.І.Мостова
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2022 |
Оприлюднено | 19.12.2022 |
Номер документу | 107898311 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Березовенко Руслана Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні