Рішення
від 23.12.2022 по справі 755/3988/22
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/3988/22

Д О Д А Т К О В Е Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" грудня 2022 р. Дніпровський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Чех Н.А.,

за участі секретаря судового засідання - Буткевич Л.В.,

розглянувши в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва заяву Житлово-будівельного кооперативу «Русанівський» про ухвалення додаткового рішення по справі за позовом Житлово-будівельного кооперативу «Русанівський» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості,

у с т а н о в и в :

28.11.2022 року Дніпровським районним судом міста Києва розглянуто справу № 755/3988/22 за позовом Житлово-будівельного кооперативу «Русанівський» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості, відповідно до якого позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

При ухваленні рішення суду не вирішено питання щодо судових витрат позивача - витрат на послуги фахівця в області права. Згідно заявлених вимог позивач просить стягнути з відповідачів витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 4 000,00 грн.

Перевіривши матеріали справи, суд дійшов наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення.

Згідно ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.

Якщо сума судових витрат, заявлена до відшкодування, істотно перевищує суму, заявлену в попередньому (орієнтовному) розрахунку, суд може відмовити стороні, на користь якої ухвалено рішення, у відшкодуванні судових витрат в частині такого перевищення, крім випадків, якщо сторона доведе, що не могла передбачити такі витрати на час подання попереднього (орієнтовного) розрахунку.

Якщо сума судових витрат, заявлених до відшкодування та підтверджених відповідними доказами, є неспівмірно меншою, ніж сума, заявлена в попередньому (орієнтовному) розрахунку, суд може відмовити стороні, на користь якої ухвалено рішення, у відшкодуванні судових витрат (крім судового збору) повністю або частково, крім випадків, якщо така сторона доведе поважні причини зменшення цієї суми.

Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Згідно ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Статтею 59 Конституції України закріплено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Відповідно до ст. 15 ЦПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Правові засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначено Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 5 липня 2012 року № 5076-VI (далі - Закон № 5076-VI).

Так, відповідно до ст. 1 цього Закону: договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору (п. 4); інші види правової допомоги - види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (п. 6); представництво - вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов`язків клієнта в цивільному, господарському, адміністративному та конституційному судочинстві, в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами, прав і обов`язків потерпілого під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також прав і обов`язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні (п. 9).

Згідно з положеннями ст. 19 Закону № 5076-VI видами адвокатської діяльності є, зокрема, надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами. Адвокат може здійснювати інші види адвокатської діяльності, не заборонені законом.

Статтею 137 ЦПК України визначено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

07.12.2021 року між ЖБК «Русанівський» та Адвокатським бюро «Тарас Кулачко та Партнери» укладено Договір про надання правничої допомоги № 07/12/2021-1, згідно умов якого Бюро зобов`язалось надавати кооперативу правничу допомогу стосовно складання та підготовки до подачі Дніпровського районного суду м. Києва позовної заяви до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення на користь кооперативу заборгованості за житлово-комунальні послуги, представлення клієнта у судах усіх інстанцій, в тому числі в Дніпровському районному суді м. Києва, в Київському апеляційному суді, в Касаційному цивільному суді у складі Верховного Суду у цивільній справі за цим позовом, та щодо представництва клієнта в органах і перед особами, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів.

Клієнт та Бюро погодили, що правничу допомогу буде надавати адвокат Кулачко Тарас Миколайович та адвокат Золотопуп Сергій Васильович.

Сторони погодили, що вартість послуг складає 2 000,00 грн. за одну годину надання послуг. Остаточна сума вартості наданих послуг в рамках даного Договору послуг узгоджується сторонами у відповідному акті приймання-передачі наданих послуг з зазначенням деталізованого розрахунку погодинної вартості послуг за загальної кількості годин обслуговування. Клієнт зобов`язується оплатити послуги протягом 3 календарних днів з моменту підписання сторонами відповідного акту приймання-передачі послуг у безготівковій формі, якщо інше не встановлено таким актом.

Представник позивача, який приймав участь у справі - Золотопуп С.В. є адвокатом, що діє на підставі ордеру ВІ № 1082930 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю серії ПТ № 2653 від 26.03.2019 року).

Попередній (орієнтовний) розрахунок витрат які позивач понесе у справі № 755/3988/22 подано в позовній заяві (а.с. 5), та містить: витрати на професійну правничу допомогу згідно укладеного договору в розмірі 4 000 грн., та може бути збільшений відповідно до умов договору у разі необхідності отримання позивачем професійної правничої допомоги у зв`язку із розглядом справи із розрахунку по 2 000,00 грн. за кожну годину надання послуг.

14.02.2022 року ЖБК «Русанівський» та АБ «Тарас Кулачко та Партнери» підписано Акт приймання-передачі наданих послуг, згідно якого сторони погодили, що надані згідно акту послуги якісно і в повному обсязі, а саме: складання та підготовка до подачі до Дніпровського районного суду м. Києва позовної заяви до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - 2 години, вартість - 4 000,00 грн. Даний Акт є невід`ємною частиною Договору про надання правничої допомоги № 07/12/2021-1 від 07.12.2021 року.

Витрати позивача на послуги адвоката становлять 4 000,00 грн., та були сплачені 16.02.2022 року (платіжне доручення № 1237).

Враховуючи розмір задоволених вимог суд приходить до висновку про стягнення з відповідачів на користь позивача витрат на правничу допомогу адвоката в розмірі 4 000,00 грн., з кожного по 1 000,00 грн.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 15, 133, 137, 141, 258, 259, 264, 265, 270, 273, 354, 355 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) на користь Житло-будівельного кооперативу «Русанівський» (код ЄДРПОУ 22870897, адреса: м. Київ, вулиця Ентузіастів, будинок № 35) витрати на професійну правову допомогу у розмірі 1 000,00 (одна тисяча гривень 00 копійок) грн.

Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 ) на користь Житло-будівельного кооперативу «Русанівський» (код ЄДРПОУ 22870897, адреса: м. Київ, вулиця Ентузіастів, будинок № 35) витрати на професійну правову допомогу у розмірі 1 000,00 (одна тисяча гривень 00 копійок) грн.

Стягнути з ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 ) на користь Житло-будівельного кооперативу «Русанівський» (код ЄДРПОУ 22870897, адреса: м. Київ, вулиця Ентузіастів, будинок № 35) витрати на професійну правову допомогу у розмірі 1 000,00 (одна тисяча гривень 00 копійок) грн.

Стягнути з ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса: АДРЕСА_1 ) на користь Житло-будівельного кооперативу «Русанівський» (код ЄДРПОУ 22870897, адреса: м. Київ, вулиця Ентузіастів, будинок № 35) витрати на професійну правову допомогу у розмірі 1 000,00 (одна тисяча гривень 00 копійок) грн.

Апеляційна скарга на додаткове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до суду апеляційної інстанції.

Додаткове рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.12.2022
Оприлюднено27.12.2022
Номер документу108068595
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —755/3988/22

Ухвала від 02.02.2024

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

Рішення від 22.12.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

Рішення від 12.12.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

Рішення від 12.12.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

Ухвала від 18.09.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

Ухвала від 10.05.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Гончарук В. П.

Ухвала від 19.04.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Чех Н. А.

Ухвала від 27.01.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Чех Н. А.

Рішення від 23.12.2022

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Чех Н. А.

Рішення від 28.11.2022

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Чех Н. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні