Справа № 237/2329/22
Провадження № 1-кс/237/834/22
УХВАЛА
іменем України
22.12.2022 року м. Курахове
Слідчий суддя Мар`їнського районного суду Донецької області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 та слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотанняпро проведення обшуку по кримінальному провадженню № №12022052620000090 від 21.04.2022, за ознаками складу кримінального проступку, передбаченого ч. 3 ст. 309 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України, органами, які ведуть боротьбу з організованою і транснаціональною злочинністю, та координації діяльності правоохоронних органів Донецької обласної прокуратури ОСОБА_4 звернувся із клопотанням про дозвіл на проведення обшуку у будинку, господарських будовах, гаражних боксах, що розташовані на території подвір`я приватного домоволодіння за місцем мешкання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою - АДРЕСА_1 , з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування в межах зазначеного кримінального провадження.
Клопотання обґрунтоване тим, що директором ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН» ОСОБА_6 було укладено ряд договорів з ОСОБА_5 , який є керівником товариства з обмеженою відповідальністю "СІЛЬГОСП АГРО ГРУП ЛТД" на придбання добрив на загальну суму більше 4 000 000 гривень, при цьому згідно отриманої інформації відомо, що добрива на територію ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН» не поставлялись.
Також було встановлено, що ТОВ «СІЛЬГОСП АГРО ГРУП ЛТД», ЄДРПОУ 44112043, дата реєстрації: 12.02.2021, адреса реєстрації: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, будинок № 35, однак за вказаною адресою були відсутні промислові потужності з виготовлення добрив, що вказує на фіктивність вказаного підприємства.
10.10.2022 на ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН» проведено вибіркову інвентаризацію, під час проведення якої виявлено нестачу товарно-матеріальних цінностей (добрива, насіннєва продукція, сільськогосподарська техніка) на суму 46 419 286, 69 гривень.
Стосовно виявленої нестачі та місць знаходження товарно-матеріальних цінностей були спрямовані запити керівництву НААН та директору ДПм«ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН» ОСОБА_6 , однак відповіді на запити надані не були.
Допитаний у якості свідка ОСОБА_7 (обіймає посаду головного агронома ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН») показав, що з місць постійного зберігання ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН» ОСОБА_6 не маючи передбачених дозволів вивіз у невстановлене місце вантажні транспортні засоби, сільськогосподарську техніку, насіннєву продукцію, добрива, що перебували на балансі ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН». Також на протязі 2021 року директором ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН - ОСОБА_6 за бюджетні грошові кошти закуплена велика кількість добрив, які в подальшому не доставлені на територію ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН», теперішнє місце знаходження добрив не відомо.
В ході досудового розслідування виникла суттєва необхідність у проведенні обшуку за місцем мешкання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки за місцем мешкання останнього можуть знаходитись предмети, документи та інші речі, що безпосередньо підтверджують факти скоєних злочинів та причетність до них - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інших, пов`язаних із ними осіб.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомості про права власності на будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , відсутні.
Згідно наявних даних, будинок та територія подвір`я за вказаною адресою перебуває у фактичному володінні ОСОБА_5 .На теперішній час проведення огляду зазначеного домоволодіння не є доцільним у зв`язку з тим, що існує ймовірність виникнення загрози розголошення відомостей, отриманих під час проведення слідчої дії, що може вплинути на хід проведення досудового розслідування.Крім цього, в ході досудового розслідування встановлено, що отримати відомості для встановлення об`єктивної істини по кримінальному провадженню іншим способом, окрім проведення обшуку домоволодіння не представляється можливим.
В органу досудового слідства є достатні підстави вважати, що особа причетна до скоєння злочину або інші пов`язані з нею особи, може знищити, спотворити або пошкодити речові докази або об`єкти і предмети, що містять їх ознаки, з метою уникнути кримінальної відповідальності.
Враховуючи, вищевикладене є достатні підстави вважати, що за місцем мешкання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитись, як оригінали так і копії договорів, угод укладених між ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН» та ТОВ «СІЛЬГОСП АГРО ГРУП ЛТД», договорів або листів стосовно продажу, зберігання добрив, гербіцидів, пестицидів, отрутохімікатів, що перебувають на балансі ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН», зошити, щотижневики з чорновими записами стосовно злочинної діяльності, мобільні телефони, сім-картки; комп`ютерна техніка, в тому числі персональні комп`ютери, ноутбуки, планшети, пристрої для збереження і передачі оцифрованої інформації - «флеш - драйв», знімні жорсткі диски для зберігання інформації, CD та DVD диски, грошові кошти отримані злочинним шляхом, бухгалтерські документи, товарно-транспортні накладні на здійснення перевезень добрив, фіскальних чеків на придбання добрив, гербіцидів, пестицидів, отрутохімікатів, бланки, штампи, печатки, інша технічна документація стосовно здійснення реалізації добрив на ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН», банківські картки на які були перераховані грошові кошти отримані злочинним шляхом. Зазначені предмети можуть, як самостійно так й у сукупності з іншими доказами, мати суттєве доказове значення для повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування у даному кримінальному провадженні.
Метою обшуку є відшукання матеріальних об`єктів, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій.
На підставі наведеного, з метою відшукання та вилучення речових доказів, що у своїй сукупності підтверджують протиправну діяльність ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки наявні достатні підстави вважати, що вони знаходяться у зазначеному в клопотанні домоволодінніВ судовому засіданні слідчий підтримав заявлене клопотання і просив його задовольнити.Вивчивши матеріали, долучені до клопотання, та клопотання суд приходить до висновку, що вказане клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 214 КПК України досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства. Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Огляд місця події у невідкладних випадках може бути проведений до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що здійснюється негайно після завершення огляду. У разі виявлення ознак кримінального правопорушення на морському чи річковому судні, що перебуває за межами України, досудове розслідування розпочинається негайно; відомості про нього вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань при першій можливості.
Згідно ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Положеннями ст. 233 КПК України визначено, що слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Вивчивши матеріали клопотання, суд приходить до висновку, що клопотання про дозвіл на проведення обшуку є обґрунтованим, доведеним та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 107, 110, 233-235 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України, органами, які ведуть боротьбу з організованою і транснаціональною злочинністю, та координації діяльності правоохоронних органів Донецької обласної прокуратури ОСОБА_4 про дозвіл на проведення обшуку у будинку, господарських будовах, гаражних боксах, що розташовані на території подвір`я приватного домоволодіння за місцем мешкання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою - АДРЕСА_1 - задовольнити.
Надати дозвіл слідчим слідчої групи СУ ГУНП в Донецькій області та прокурорам групи прокурорів по вказаному кримінальному провадженню на проведення обшуку у будинку, господарських будовах, гаражних боксах, що розташовані на території подвір`я приватного домоволодіння за місцем мешкання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою - АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення речей та предметів кримінального правопорушення, а саме: оригіналів і копій договорів, угод укладених між ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН» та ТОВ «СІЛЬГОСП АГРО ГРУП ЛТД», договорів або листів стосовно продажу, зберігання добрив, гербіцидів, пестицидів, отрутохімікатів, що перебувають на балансі ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН», зошитів, щотижневиків з чорновими записами стосовно злочинної діяльності, мобільних телефонів, сім-карток; комп`ютерної техніки, в тому числі персональних комп`ютерів, ноутбуків, планшетів, пристроїв для збереження і передачі оцифрованої інформації - «флеш - драйв», знімних жорстких дисків для зберігання інформації, CD та DVD дисків, грошових коштів отриманих злочинним шляхом, бухгалтерських документів, товарно-транспортних накладних на здійснення перевезень добрив, фіскальних чеків на придбання, продаж добрив, гербіцидів, пестицидів, отрутохімікатів, бланків, штампів, печаток, іншої технічної документації стосовно здійснення реалізації добрив на ДП «ДГ «Забойщик» ДДСДС НААН», банківських карток на які були перераховані грошові кошти отримані злочинним шляхом, які в своїй сукупності вказують на злочинну діяльність ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інших осіб.
Ухвала надає право на проведення обшуку у будинку, господарських будовах, гаражних боксах, що розташовані на території подвір`я приватного домоволодіння за місцем мешкання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою - АДРЕСА_1 лише один раз.
Строк дії ухвали встановити один місяць з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Мар`їнського районного суду ОСОБА_1
Дата документу 22.12.22
Суд | Мар`їнський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2022 |
Оприлюднено | 28.12.2023 |
Номер документу | 108098675 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні