Ухвала
04 січня 2023 року
м. Київ
справа № 718/2737/21
провадження № 61-11456ск22
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Хопти С. Ф. розглянув касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 10 травня 2022 року та постанову Чернівецького апеляційного суду від 08 вересня 2022 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа - відділ державної реєстрації Кіцманської міської ради про визнання протиправними та скасування рішення реєстратора про державну реєстрацію права та їх обтяжень, скасування реєстрації права власності, закриття розділу в державному реєстрі речових прав та зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_4 , про визнання недійсним акту про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу та визнання недійсними свідоцтв,
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2022 року до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 подав касаційну скаргу на рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 10 травня 2022 року та постанову Чернівецького апеляційного суду від 08 вересня
2022 року.
Ухвалою Верховного Суду від 28 листопада 2022 року касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків касаційної скарги.
Заявнику необхідно було подати клопотання про поновлення строку касаційного оскарження рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 10 травня 2022 року та постанови Чернівецького апеляційного суду від 08 вересня 2022 року, надати докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваної постанови та сплатити судовий збір або надати докази, що підтверджують звільнення від сплати судового збору.
Надано для усунення зазначених вище недоліків строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У грудні 2022 року до Верховного Суду надійшло клопотання про поновлення строку касаційного оскарження та документи, що підтверджують звільнення від сплати судового збору, проте не надано докази на підтвердження поновлення строку касаційного оскарження. Разом з цим, представник заявника вказує, що копію оскаржуваної постанови заявник отримав
21 жовтня 2022 року, проте не надає доказів на підтвердження вказаного, оскільки вони містяться у матеріалах справи.
Відповідно до частини першої та другої статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Відповідно до частин четвертої, п`ятої статті 272 ЦПК України за заявою учасника справи копія повного судового рішення вручається йому під розписку безпосередньо в суді. Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, -
у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.
Представником заявника не надано жодних доказів на підтвердження дати отримання копії оскаржуваної постанови або того, що апеляційним судом було порушено порядок вручення заявнику копії цього судового рішення, передбачений статтею 272 ЦПК України, та про обставини, що об`єктивно перешкоджали отримати вказане судове рішення і подати касаційну скаргу в передбачений ЦПК України строк.
Отже особі, яка подала касаційну скаргу, необхідно надати докази поважності причин пропуску в оригіналах або завірені в установленому порядку їх копії, якими можуть бути оригінал або завірена копія поштового конверту, довідка із суду, поштового відділення зв`язку тощо, або навести інші підстави з відповідними доказами.
Безпідставне поновлення процесуального строку на касаційне оскарження є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до частини другої статті 127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Враховуючи викладене вище, зазначений в ухвалі Верховного Суду
від 28 листопада 2022 року строк для усунення недоліків слід продовжити та повідомити про це заявника.
Керуючись статтями 127, 185, 393 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Продовжити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі Верховного Суду від 28 листопада 2022 року, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали заявнику буде відмовлено у відкритті касаційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С. Ф. Хопта
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2023 |
Оприлюднено | 09.01.2023 |
Номер документу | 108273764 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Хопта Сергій Федорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні