Справа № 308/16800/22
1-кс/308/45/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 січня 2023 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , розглянувши матеріали клопотання прокурора Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_2 про арешт майна у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021070000000291 від 05.08.2021, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.2 ст.364, ч.3 ст. 240 Кримінального кодексу України, -
в с т а н о в и в:
До слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшло вищевказане клопотання, в якому орган досудового розслідування просить накласти арешт на чотири полети частково наповнені порізаним каменем; одинадцять палет із порізаним каменем; двадцять чотири палети із каменем жовтого кольору; дві палети частково наповнені із каменем жовтого кольору; двадцять одна одиниця спеціального устаткування для порізки та обробки каменю (залишено на відповідальне зберігання власнику); бухгалтерська документація та інструкція про експлуатації дробильного станка.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові органів місцевого самоврядування спільно з службовими особами контролюючих органів Закарпатської області, з використанням свого службового становища та діючи спільно з іншими невстановленими фізичними особами підприємцями здійснюють незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення «Андезит» на території Берегівського та Мукачівського районів.
Також в ході проведення досудового розслідування зібрано інформацію стосовно службових та інших осіб, які причетні до незаконного видобутку корисних копалин на території кар`єру в с. Доробратово, Мукачівського району.
Як встановлено під час досудового розслідування, що фізичні особи підприємці ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в с. Негрово та с. Доробратово, Мукачівського району із залученням ряду мешканців вказаних населених пунктів організували нелегальний видобуток, обробку та продаж каменю андезит, який являється корисною копалиною загальнодержавного значення.
З 27.12.2022 по 29.12.2022 на підставі ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 . земельна ділянка з кадастровим номером 2121986200:03:001:0035 , що перебуває у фактичній власності ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в ході якого було вилучено:
-чотири полети частково наповнені порізаним каменем;
-одинадцять палет із порізаним каменем;
-двадцять чотири палети із каменем жовтого кольору;
-дві палети частково наповнені із каменем жовтого кольору;
-двадцять одна одиниця спеціального устаткування для порізки та обробки каменю (залишено на відповідальне зберігання власнику);
-бухгалтерська документація та інструкція про експлуатації дробильного станка.
Вказані предмети, речі визнані речовим доказами у вказаному кримінальному провадженні.
Клопотання мотивоване тим, що вилучені 27.12.2022 під час проведення обшуку за адресою за адресою АДРЕСА_1 , земельна ділянка з кадастровим номером 2121986200:03:001:0035, речі та документів є засобами і знаряддями вчинення злочину, зберегли на собі сліди злочину, є носіями інформації, відповідають критеріям визначеним ст.98 КПК України, у зв`язку із чим з метою збереження речових доказів виникла необхідність накласти арешт на тимчасово вилучене майно.
У судове засідання прокурор не з`явився, в матеріалах клопотання просив його розглянути без його участі та участі прокурора.
Особа, у володінні якої знаходились речі, на які прокурор просить накласти арешт в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду клопотання належним чином повідомлявся. Представник власника майна адвокат ОСОБА_5 подала заяву про неможливість прибути в судове засідання та не заперечувала проти розгляду справи без неї та власників майна.
На підставі ч. 1 ст. 107 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України), фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя виходить з наступного.
Як встановлено слідчим суддею, Головним управлінням Національної поліції в Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 42021070000000291 від 05.08.2021, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.2 ст.364, ч.3 ст. 240 Кримінального кодексу України.
В ході досудового розслідування в органу досудового розслідування виникла потреба у зверненні з клопотанням про накладення арешту на майно, а саме: чотири полети частково наповнені порізаним каменем; одинадцять палет із порізаним каменем; двадцять чотири палети із каменем жовтого кольору; дві палети частково наповнені із каменем жовтого кольору; двадцять одна одиниця спеціального устаткування для порізки та обробки каменю (залишено на відповідальне зберігання власнику); бухгалтерська документація та інструкція про експлуатації дробильного станка.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно ч.2 ст. 170 КПК України, слідчий суддя накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ч.2 ст.167 цього Кодексу, зокрема, якщо вони використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
Частиною 3 статті 170 КПК України визначено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Згідно ч.4 ст. 170 КПК України заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані у випадках, коли їх застосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Оцінюючи доводи клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, прокурором на виконання вимог ч.1 ст.173 КПК України доведено слідчому судді необхідність такого арешту майна, а також наявність ризиків, передбачених ч.1 ст.170 КПК України.
Прокурором у кримінальному проваджені №42021070000000291 та відповідають критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, оскільки вважаються предметом, що був об`єктом кримінальних протиправних дій, їх перебування на зберіганні в третіх осіб, створює високі ризики до приховування, псування, зникнення, втрати, знищення, передачі вказаного майна.
Враховуючи вищенаведене, з метою збереження речових доказів та запобіганню можливості приховування, псування, знищення вищевказаного тимчасово вилученого майна, яке має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.131, 167,170,171, 173 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в:
Клопотання прокурора Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_2 про арешт майна у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021070000000291 від 05.08.2021, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.2 ст.364, ч.3 ст. 240 Кримінального кодексу України - задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке було вилучено в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , земельна ділянка з кадастровим номером 2121986200:03:001:0035, що перебуває у фактичній власності ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зокрема на:
-чотири полети частково наповнені порізаним каменем;
-одинадцять палет із порізаним каменем;
-двадцять чотири палети із каменем жовтого кольору;
-дві палети частково наповнені із каменем жовтого кольору;
-двадцять одна одиниця спеціального устаткування для порізки та обробки каменю (залишено на відповідальне зберігання власнику);
-бухгалтерська документація та інструкція про експлуатації дробильного станка.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором .
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Закарпатського апеляційного протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 108274525 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Шепетко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні