Ухвала
від 06.01.2023 по справі 600/1112/22-а
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

06 січня 2023 р. м. Чернівці Справа № 600/1112/22-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, подану в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного виконавця виконавчого округу Чернівецької області Кошкера Івана Анатолійовича про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - заявник) подано до суду заяву, згідно якої просить:

- встановити судовий контроль за виконанням рішення Чернівецького окружного адміністративного суду, а саме зобов`язати Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області подати у десятиденний строк звіт про виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 10 березня 2022 року в адміністративній справі № 600/1112/22-а за позовом ОСОБА_1 про зобов`язання вчинити дії: виключити запис про ОСОБА_1 з Єдиного реєстру боржників.

В обґрунтування поданої заяви заявник зазначила, що Рішенням Чернівецького окружного адміністративного рішення від 10 березня 2022 року у справі 600/1112/22-а вирішено зобов`язати приватного виконавця Кошкера Івана Анатолійовича (надалі - ПВ Кокшер І.А.) виключити запис про ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1 ) з Єдиного реєстру боржників, який внесено на підставі постанови про відкриття виконавчого провадження №60825678 від 09 грудня 2019 року.

В справі 600/3134/22-а судом встановлено, що ПВ ОСОБА_2 змінив виконавчий округ Чернівецької області. Також судом встановлено, що правонаступником ПВ ОСОБА_2 є Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області.

Також вказує, що Відповідно до Наказу Міністерства юстиції України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України» від 30 березня 2022 року № 1285/5 (надалі - Наказ Мінюсту № 1285/5), у разі якщо виконавче провадження перебувало на виконанні у приватного виконавця, яким змінено виконавчий округ, постанова про виключення відомостей про боржника з Єдиного реєстру боржників виноситься відділом примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень, компетенція якого поширюється на територію виконавчого округу, в якому перебував офіс такого приватного виконавця.

Наявність запису в Єдиному реєстрі боржників про ОСОБА_1 є тривалим правопорушення та порушує права і позивача ОСОБА_1 , і права третіх осіб, а саме Приватної фірми «ФЕЙЗ» (надалі - ПФ «ФЕЙЗ») ЄДРПОУ 35158124 (керівник Мацьоцький Олександр Ігорович) щодо набуття права власності на корпоративні права ТОВ «АЛЬВА-2016», що придбані у ОСОБА_1 через наявність запису про ОСОБА_3 в Єдиному реєстрі боржників.

Розглянувши заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі №600/1112/22-а, дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Статтею 129-1 Конституції України передбачено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно ч. 2 ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судові рішення, які набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами, та їх об`єднаннями на всій території України.

Відповідно до ст. 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність встановлену законом.

Підстави та порядок встановлення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах визначений ст. 382 КАС України.

У відповідності до ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 2 ст. 382 КАС України).

Частиною 7 ст. 382 КАС України передбачено, що сплата штрафу не звільняє від обов`язку виконати рішення суду і подати звіт про його виконання. Повторне невиконання цього обов`язку тягне за собою застосування наслідків, установлених ч. 1 і 2 цієї статті, але розмір нового штрафу при цьому збільшується на суму штрафу, який було або мало бути сплачено за попередньою ухвалою.

Отже, за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту, суд може вжити до суб`єкта владних повноважень заходи реагування у формі встановлення нового строку для подачі звіту, або накладення штрафу на особу відповідальну за виконання рішення суду.

При цьому, з аналізу викладених норм убачається, що зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, або встановлення нового строку подання звіту, або накладення на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу є правом суду, а не його обов`язком.

Суд зазначає, що механізм ефективного судового захисту обумовлює у необхідних випадках застосування процедури примусового виконання рішень суду.

У Рішенні від 30.06.2009 р. №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб`єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абз. 1 п.п. 3.2 п. 3, абз. 2 п. 4 мотивувальної частини).

Як зазначає Європейський суд з прав людини у рішеннях, із принципу верховенства права випливає, зокрема, що втручання органів виконавчої влади у права людини має підлягати ефективному нагляду, який, як правило, повинна забезпечувати судова влада. Щонайменше це має бути судовий нагляд, який найкращим чином забезпечує гарантії незалежності, безсторонності та належної правової процедури.

З матеріалів справи видно, що рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 10.03.2022 року у справі №600/1112/22-а позов ОСОБА_1 до Приватного виконавця виконавчого округу Чернівецької області Кошкера Івана Анатолійовича про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії задоволено повністю; визнано протиправною бездіяльність приватного виконавця Кошкера Івана Анатолійовича щодо не виключення запису про ОСОБА_1 з Єдиного реєстру боржників, який внесено на підставі постанови про відкриття виконавчого провадження №60825678 від 09 грудня 2019 року; зобов`язано приватного виконавця Кошкера Івана Анатолійовича виключити запис про ОСОБА_1 з Єдиного реєстру боржників, який внесено на підставі постанови про відкриття виконавчого провадження №60825678 від 09 грудня 2019 року; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань приватного виконавця Кошкера Івана Анатолійовича на користь ОСОБА_1 судові витрати у вигляді сплаченого згідно квитанції №0.0.2476116513.1 від 28.02.2022 року судового збору у розмірі 992 (дев`ятсот дев`яносто дві) грн 40 коп.06.11.2020 року судом видано виконавчі листи по справі №600/1117/20-а.

Згідно доводів заявника, приватний виконавець Кошкер Іван Анатолійович змінив виконавчий округ Чернівецької області, натомість його правонаступником є Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, якому і належить виконати рішення суду.

Водночас, судом встановлено, що у провадженні Чернівецького окружного адміністративного суду перебувала справа №600/3134/22-а за позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії. Позивач у даній справі просила суд визнати бездіяльність суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язати Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області виключити запис про ОСОБА_1 з Єдиного реєстру боржників, що внесений у зв`язку із відкриттям виконавчого провадження №60825678 від 09 грудня 2019 року.

Ухвалою суду від 02.11.2022 року у справі №600/3134/22-а закрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.

У вказаній вище ухвалі судом констатовано, що ОСОБА_1 у зв`язку із зміною приватним виконавцем Кошкером І.А. виконавчого округу Чернівецької області та з метою реалізації виконання судового рішення, яке набрало законної сили, у справі №600/1112/22-а не позбавлена права на звернення до суду в порядку статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України із заявою про заміну сторони виконавчого провадження у названій справі. Натомість нею пред`явлено новий адміністративний позов. Між тим, не можна зобов`язати суб`єкта владних повноважень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) фактично виконувати судове рішення (рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 10 березня 2022 року у справі №600/1112/22-а) шляхом ухвалення з цього приводу іншого судового рішення, оскільки примусове виконання рішення суду здійснюється в порядку, передбаченому Законом України Про виконавче провадження.

Відтак, суд вважає за необхідне наголосити на тому, що заявнику в рамках справи №600/3134/22-а наголошено про наявність у неї справа та доцільність звернення до суду в порядку саме статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України із заявою про заміну сторони виконавчого провадження у названій справі.

Суд наголошує, що при розгляді справи №600/1112/22-а був визначений чіткий суб`єктний склад, серед якого відсутній Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ).

За таких обставин до персоніфікації зазначеного суб`єкта владних повноважень як учасника справи у суду відсутні підстави для вжиття заходів судового контролю у справі №600/1112/22-а шляхом зобов`язання Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) подати звіт про виконання рішення суду у даній справі.

З огляду на вищенаведені обставини, суд не вбачає підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №600/1112/22-а.

На підставі наведеного, керуючись статтями 243, 248, 256, 370, 382 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

1. У задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №600/1112/22-а відмовити.

Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).

Суддя О.В. Анісімов

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.01.2023
Оприлюднено09.01.2023
Номер документу108283377
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів

Судовий реєстр по справі —600/1112/22-а

Ухвала від 15.03.2023

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Анісімов Олег Валерійович

Ухвала від 06.03.2023

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Анісімов Олег Валерійович

Ухвала від 31.01.2023

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Драчук Т. О.

Ухвала від 23.01.2023

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Драчук Т. О.

Ухвала від 18.01.2023

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Драчук Т. О.

Ухвала від 06.01.2023

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Анісімов Олег Валерійович

Ухвала від 18.04.2022

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Драчук Т. О.

Ухвала від 18.04.2022

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Драчук Т. О.

Постанова від 18.04.2022

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Драчук Т. О.

Ухвала від 13.04.2022

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Драчук Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні