Справа № 161/16373/19 Провадження № 22-ц/802/219/23 Головуючий у 1 інстанції: Бойчук П. Ю. Доповідач: Федонюк С. Ю.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
11 січня 2023 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Федонюк С. Ю., ознайомившись із апеляційною скаргою особи, яка не брала участі у справі, ОСОБА_1 , на рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 04 лютого 2020 року в справі за позовом ОСОБА_2 до Голобської селищної ради Ковельського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 04 лютого 2020 року позов ОСОБА_2 задоволено.
Визначено ОСОБА_2 додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Луцьку Волинської області, протягом одного місяця з дня набрання рішенням суду законної сили.
05 січня 2023 року ОСОБА_1 , як особа, яка не брала участі у справі, засобами поштового зв`язку подала на дане рішення суду апеляційну скаргу.
Однак, апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху, оскільки оформлена із порушенням вимог статті 356 ЦПК України.
Відповідно до вимог п.3 ч. 2 ст. 356 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону Укарїни "Про доступ до судових рішень" суд при здійсненні судочинства може використовувати лише текст судового рішення, який опубліковано офіційно або внесено до Реєстру.
З оскаржуваного судового рішення вбачається, що у справі приймали участь ОСОБА_2 та Голобська селищна рада Ковельського району Волинської області, які мали статус позивача та відповідача відповідно. Водночас у апеляційній скарзі таких осіб не зазначено та не вказано їх адреси місця проживання чи перебування.
Згідно із ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
У тексті апеляційної скарги ОСОБА_1 зазначила себе позивачем у даній справі, а відповідачем вказала ОСОБА_4 , не обгрунтувавши її статус як сторони процесу.
Означена неповна інформація щодо учасників розгляду перешкоджає суду виконати обов`язок щодо їх належного повідомлення про розгляд цієї справи і надати можливість скористатись своїми процесуальними правами на стадії апеляційного провадження.
Враховуючи викладене, заявнику необхідно виконати вимоги пункту 3 частини другої статті 356 ЦПК України та надати суду уточнену редакцію апеляційної скарги та її копію для всіх учасників справи із повним та вірним найменуванням учасників та їх представників, із зазначенням їх місцезнаходження.
Крім того, як убачається з акта №6 про відсутність вкладень у конверті, складеного працівниками відділу прийому громадян та документального забезпечення апеляційного суду, під час отримання поштового відправлення від ОСОБА_1 не виявилось серед вказаних додатків апеляційної скарги позовної заяви.
Отже, апелянту слід надіслати суду відсутній додаток до апеляційної скарги.
Разом з тим, при поданні ОСОБА_1 апеляційної скарги сплачено судовий збір у неповному обсязі.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Зі змісту оскаржуваного судового рішення слідує, що позов подано у 2019 році.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено, що з 01 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1921 грн.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн).
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, розмір судового збору за подання апеляційної скарги у даному випадку становить 1152,60 грн.
Із долученого ОСОБА_1 дублікату квитанції 0.02804353498.1 від 05.01.2023 вбачається, що апелянтом сплачено 1073,40 грн, тобто апеляційна скарга неповною мірою сплачена судовим збором.
За таких обставин, ОСОБА_1 необхідно доплатити судовий збір в розмірі 79грн 20коп. (768,40 грн х 150% = 1152,60 грн - 1073,40 грн) на рахунок за такими реквізитами:
отримувач УК у м. Луцьку /Луцьк ОТГ/ 22030101;
код отримувача: 38009371;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
код банку (МФО) 899998;
рахунок отримувача: UA938999980313121206080003550;
призначення платежу:*; 101;
На підтвердження сплати судового збору до Волинського апеляційного суду необхідно надати оригінал квитанції про його оплату.
Апеляційний суд звертає увагу на дотримання особою, яка подала апеляційну скаргу вимог п. 4 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, а саме, що до апеляційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції (за наявності).
З огляду на викладене та відповідно до вимог ч. 2 ст. 357 ЦПК України, подану апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши апелянту строк - десять днів з дня вручення копії ухвали для сплати судового збору.
Керуючись ст.ст.185, 356, 357 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу особи,яка небрала участіу справі, ОСОБА_1 ,на рішенняКовельського міськрайонногосуду Волинськоїобласті від04лютого 2020року в даній справі залишити без руху.
Надати особі, яка подала апеляційну скаргу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення копії даної ухвали для усунення зазначених недоліків апеляційної скарги.
Оригінал квитанції про сплату судового збору надати в апеляційний суд.
Роз`яснити, що у разі невиконання вказаних вимог суду у зазначений строк апеляційну скаргу буде визнано неподаною та повернуто особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Волинський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2023 |
Оприлюднено | 12.01.2023 |
Номер документу | 108332947 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Волинський апеляційний суд
Федонюк С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні