Справа № 161/16373/19
Провадження № 2/159/201/20
КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2020 року м. Ковель
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
під головуванням судді Бойчука П.Ю.,
з участю секретаря
судового засідання Спасюк К.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Ковелі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Голобської селищної ради Ковельського району Волинської області (Волинська область, Ковельський район, смт. Голоби, вул. Ковельська, 1) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулвся в суд з позовом до Голобської селищної ради Ковельського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Позов обґрунтовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 . Внаслідок смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на спадкове майно, що складається з земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, розташованих на території Голобської сільської ради Ковельського району Волинської області.
Позивач вказує, що спадкодавець ОСОБА_2 є рідною сестрою матері позивача ОСОБА_3 . ОСОБА_2 заповіт складений не був, а тому за відсутності заповіту має місце спадкування за законом.
Маючи намір прийняти спадщину, позивач звернувся до Першої Луцької державної нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті тітки, однак у прийнятті заяви позивачу було відмовлено в зв`язку з пропуском встановленого законодавством строку на прийняття спадщини.
Позивач вважає, що строк для прийняття спадщини він пропустив з поважних причин, оскільки був необізнаним з чинним законодавством та звертався до нотаріуса за місцезнаходженням спадкового майна, який відмовив в усній формі та не роз`яснив порядок звернення для оформлення спадщини, у зв`язку з чим позивач затратив значний час для пошуку необхідного нотаріуса для подання заяви про прийняття спадщини.
Після відкриття спадщини 23.03.2015 року сільська рада за місцезнаходженням земельних ділянок не надавала відомостей про належність спадкового майна та не приймала рішення про визнання позивача спадкоємцем після померлої тітки ОСОБА_2 , а довідку про наявність спадкового майна позивач отримав лише 16.08.2019 року. Інших спадкоємців, що претендують на це спадкове майно немає, тому поновлення строку для подачі заяви про прийняття спадщини не порушує прав інших осіб.
Враховуючи викладене, позивач просив суд визнати причини пропуску встановленого законом строку для прийняття спадщини поважними та визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом, що відкрилась після смерті ОСОБА_2 , терміном 1 (один) місяць після набранням рішенням суду законної сили.
В підготовче судове засідання позивач не з`явився , однак звернувся до суду з заявою про розгляд справи у його відсутності. Позовні вимоги підтримує повністю.
Представник відповідача - Голобської селищної ради Ковельського району Волинської області в судове засідання не з`явився, однак до суду надійшла заява секретаря селищної ради про розгляд справи у їх відсутності. Позов визнає повністю .
Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, тому, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно ч 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Суд, з`ясувавши обставини справи та дослідивши матеріали цивільної справи, прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно свідоцтва про смерть, виданого 25.03.2015 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луцького міського управління юстиції Волинської області , ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 .
Відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ № 323470 від 28.08.2009 року ОСОБА_2 належала на праві власності земельна ділянка площею 0,6365 га, яка призначена для ведення особистого селянського господарства та розташована на території Голобської сільської ради Ковельського району Волинської області.
Згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ №323471 від 28.08.2009 року ОСОБА_2 належала на праві власності земельна ділянка площею 0,4783 га, яка призначена для ведення особистого селянського господарства та розташована на території Голобської сільської ради Ковельського району Волинської області.
Відповідно до Державного акту про право власності на земельну ділянку серії ЯЕ № 323472 від 28.08.2009 року, ОСОБА_2 належала на праві власності земельна ділянка площею 1,6668 га, яка призначена для ведення особистого селянського господарства та розташована на території Голобської сільської ради Ковельського району Волинської області.
Крім цього, відповідно до Державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ №323473 від 28.08.2009 року, ОСОБА_2 належала на праві власності земельна ділянка площею 1,2680 га для ведення особистого селянського господарства та розташована на території Голобської сільської ради Ковельського району Волинської області.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 16.05.2019 року Рожищенським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області, ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , а його батьками є ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
Відповідно до витягу № 00022864502 від 16.05.2019 року, з державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища встановлено, що 07.03.1956 року ОСОБА_5 уклав шлюб з ОСОБА_7 та після укладення шлюбу дружині присвоєно прізвище Умша.
Згідно витягу № 00022864586 від 16.05.2019 року з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження, встановлено, що ОСОБА_7 народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 та її батьками були ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
Відповідно до запису акту про народження № 327 від 10.03.1952 року, ОСОБА_10 народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 та її батьками були ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
Таким чином, померла ОСОБА_11 була сестрою матері позивача, тобто тіткою останнього, а тому він є спадкоємцем п`ятої черги за законом майна померлої.
Згідно повідомлення Першої Луцької державної нотаріальної контори № 148/01-16 від 27.01.2020 року встановлено, що спадкова справі після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 в нотаріальні конторі не заводилась.
Як встановлено в судовому засіданні, позивач у встановлений шестимісячний строк не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оскільки підстави пропуску позивачем строку для звернення до нотаріального органу про прийняття спадщини суд вважає поважними, то йому слід визначити додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 .
Надання позивачу одномісячного додаткового строку буде достатнім для вчинення ним відповідних дій щодо подання заяви про прийняття спадщини.
Зважаючи на обставини справи, суд залишає судові витрати за позивачем.
Керуючись ст.ст. 10, 12, 81, 82, 89, 141, 263, 264, 265 ЦПК України, на підставі ч. 3 ст. 1272 ЦК України, суд -
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Голобської селищної ради Ковельського району Волинської області (Волинська область, Ковельський район, смт. Голоби, вул. Ковельська, 1) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, - задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий 03.08.2001 року Рожищенським РВ УМВС України у Волинській області, ІПН НОМЕР_3 ), додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Луцьку Волинської області, протягом одного місяця з дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Ковельський міськрайонний суд Волинської області.
Головуючий:П. Ю. Бойчук
Суд | Ковельський міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2020 |
Номер документу | 87396780 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
Бойчук П. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні