Справа № 161/16373/19 Головуючий у 1 інстанції: Бойчук П. Ю. Провадження № 22-ц/802/219/23 Доповідач: Федонюк С. Ю.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
27 січня 2023 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - судді Федонюк С. Ю.,
суддів - Данилюк В. А., Осіпука В. В.,
вирішуючи з ініціативи суду питання щодо зупинення апеляційного провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Голобської селищної ради Ковельського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, за апеляційною скаргою особи, яка не брала участі у справі, ОСОБА_2 , на рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 04 лютого 2020 року,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 04 лютого 2020 року позов ОСОБА_1 задоволено.
Визначено ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Луцьку Волинської області, протягом одного місяця з дня набрання рішенням суду законної сили.
05 січня 2023 року ОСОБА_2 , як особа, яка не брала участі у справі, засобами поштового зв`язку подала на дане рішення суду апеляційну скаргу.
Ухвалою Волинського апеляційного суду від 27 січня 2023 року відкрито провадження у справі за апеляційною скаргою особи, яка не брала участі у справі, ОСОБА_2 .
Зі змісту апеляційної скарги та долученої копії листа Рожищенської державної нотаріальної контори вбачається, що позивач ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . 27 серпня 2020 року відкрито провадження по спадковій справі №141/2020 щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 , останнє місце проживання якого було: АДРЕСА_1 .
Згідно зі статтею 55ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до частини першої статті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Частиною першою статті 1222 ЦК України передбачено, що спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Матеріали апеляційного провадження не містять інформації про спадкоємців ОСОБА_1 .
Таким чином, лише зі спливом шестимісячного строку, передбаченого статтею 1270 ЦК України, у суду є можливість встановити коло спадкоємців, у яких виникло право на спадкування після померлого ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених п. 1 ч. 1 ст. 251 ЦПК України до залучення до участі у справі правонаступника чи законного представника.
Оскільки спірні правовідносини допускають правонаступництво, позов пред`явлено та розглянуто судом першої інстанцій за життя ОСОБА_1 , а факт його смерті після вирішення справи судом не виключає правонаступництва у спірних правовідносинах, тому колегія суддів вважає, що провадження у даній справі необхідно зупинити до залучення до участі у справі правонаступників (спадкоємців) померлого ОСОБА_1 .
Разом із тим суд вважає за необхідне у порядку забезпечення апеляційного розгляду справи витребувати інформацію щодо спадкової справи померлого ОСОБА_1 та інформацію щодо усіх осіб, які подали заяви про право на спадщину після смерті покійного у відповідних органів за останнім місцем його проживання.
Керуючись ст. 55, п. 1 ч. 1 ст. 251, п. 1 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, апеляційний суд,
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Голобської селищної ради Ковельського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - до залучення до участі у справі правонаступників після смерті ОСОБА_1 .
Витребувати із Рожищенської державної нотаріальної контори інформацію про те, чи заводилась спадкова справа щодо спадкового майна померлого ОСОБА_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , і у разі, якщо заводилася, - надіслати на адресу суду засвідчену копію спадкової справи, а також надати інформацію щодо усіх осіб, які заявляли своє право на спадкування після смерті ОСОБА_1 .
Ухвала суду набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Головуючий
Суддя
Суд | Волинський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2023 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 108624572 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Волинський апеляційний суд
Федонюк С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні