Рішення
від 09.01.2023 по справі 292/980/20
ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 292/980/20

Номер провадження 2/292/12/23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 січня 2023 року смт. Пулини

Червоноармійського районного суду Житомирської області

Суддя- Гуц О.В.

секретар судового засідання Саламатова О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Пулини цивільну справу за первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом.

У судовому засіданні брали участь: відповідач-позивач ОСОБА_2 , представник відповідача - позивача- адвокат Риданов С.В..

В С Т А Н О В И В :

У липні 2020 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом до Пулинської селищної ради Пулинського району Житомирської області, мотивуючи його тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її рідний племінник - ОСОБА_3 .

Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить земельна ділянка площею 3,3039 га. згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку, серія ЯД №152956.

Вона є спадкоємцем за законом на майно, яке залишилось після смерті рідного племінника ОСОБА_3 ..

04 липня 2020 року вона вирішила оформити право власності на спадкове майно та звернулася до державного нотаріуса Пулинської державної районного нотаріальної контори Житомирської області із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку. Однак нотаріус відмовив їй у оформленні спадщини, у зв"язку із пропуском встановленого законодавством шестимісячного строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Встановлений ст. 1270 ЦК України строк для прийняття спадщини пропущений нею із поважних причин, оскільки з часу відкриття спадщини їй не було відомо про наявність Державного акту на право власності на земельну ділянку і вона дізналася про наявність даного документу лише наприкінці квітня 2020 року, тобто по збігу встановленого законодавством строку на прийняття спадщини, тому була позбавлена можливості своєчасно оформити свої спадкові права.

Враховуючивищевикладене,просила суд визначити їй додатковий строк терміном в один місяць для подання нею заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після смерті рідного племінника ОСОБА_3 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвалою суду від 23.09.2020 , за клопотанням сторони позивача відбулася заміна відповідача в особі- Пулинської селищної ради , належним відповідачем в особі - ОСОБА_2 ..

Заочним рішенням Червоноармійського районного суду Житомирської області від 21 грудня 2020 року, позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом, задоволено. Визнано поважнимипричини пропускустроку дляприйняття спадщини ОСОБА_1 післясмерті їїрідного племінника ОСОБА_3 ,що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Визначено ОСОБА_1 додатковийстрок дляподачі донотаріальної конторизаяви проприйняття спадщиниза законом,яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 ,після смертіїї рідногоплемінника ОСОБА_3 , актовий запис про смерть №17, терміном один місяць після вступу рішення в законну силу.

Згідноухвали Червоноармійськогорайонного судуЖитомирської областівід 07.09.2022,заяву ОСОБА_2 про переглядзаочного рішенняЧервоноармійського районногосуду Житомирськоїобласті від21грудня 2020року посправі запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначеннядодаткового строкудля прийняттяспадщини зазаконом,задоволено.Заочне рішенняЧервоноармійського районногосуду Житомирськоїобласті від21грудня 2020року усправі №292/980/20за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом, скасовано.Справу призначено до розгляду у підготовчому судовому засіданні на 05.10.2022 о09:30год..

27 вересня 2022 року відповідач ОСОБА_2 звернулася до суду із зустрічним позовом до ОСОБА_1 , мотивуючи його тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її двоюрідний брат ОСОБА_3 , актовий запис про смерть № 17. Місцем відкриття спадщини є- с. Івановичі Житомирського району Житомирської області.

До складу спадщини входять земельні ділянки площею 3.3039 га та площею 2.8451 га, згідно державних актів на право власності на земельні ділянки серії ЯД №152956 та серії ЯД №152955, які розташовані на території Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області.

Вона є спадкоємцем п`ятої черги за законом. Її родинні відносини із спадкодавцем ОСОБА_3 підтверджуються рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 23.06.2022, яким встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , є двоюрідним братом ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Згідно довідок №№ 328, 329, виданих 08.07.2022 Івановицьким старостинським округом Пулинської селищної ради, померлий ОСОБА_3 на день своєї смерті проживав та був зареєстрований в АДРЕСА_1 та проживав один. Протягом шести місяців після його смерті за вказаною адресою ніхто не проживав та не був зареєстрований.

Відповідно довідки № 486, виданої 19.09.2022 Івановицьким старостинським округом Пулинської селищної ради гр. ОСОБА_2 дійсно здійснює догляд за житловим будинком по АДРЕСА_1 та обробляє присадибну земельну ділянку, що належать померлому ОСОБА_3 . Вважаючи себе спадкоємцем за законом, яка вступила в управління спадковим майном вона 03.10.2018 звернулася до приватного нотаріуса Житомирського районного нотаріального округу Житомирської області Висоцького Д.1. для оформлення спадкових прав після смерті ОСОБА_3 .. Приватним нотаріусом Висоцьким Д.І. за фактом смерті ОСОБА_3 було заведено спадкову справу № 107/2018. Але, через відсутність документів, які підтверджують родинні відносини між спадкоємцем і спадкодавцем, а також у зв`язку з тим, що 6-ти місячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини з дня смерті спадкодавця минув, їй було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії. Так як інші спадкоємці, які б могли дати згоду для продовження їй строку на прийняття спадщини, були відсутні. Що підтверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 348/02-31 від 03.10.2018.

Після чого вона збирала документи на підтвердження родинних відносин та документи на майно померлого, щоб звернутися до суду для встановлення факту родинних відносин. 23.06.2022 Богунським районним судом м. Житомира було задоволено її заяву про встановлення факту родинних відносин між нею та померлим ОСОБА_3 ..

Відповіднодо ч.3ст.1272ЦК Україниза позовомспадкоємця,який пропустивстрок дляприйняття спадщиниз поважноїпричини,суд можевизначити йомудодатковий строк,достатній дляподання неюзаяви проприйняття спадщини.Вона вважаю,що визначенийзаконом строкдля прийняттяспадщини вонапропустила зповажної причини.Так якпісля смерті ОСОБА_3 вона фактичновступила вуправління майномпомерлого,займалася обслуговуваннямжитлового будинкута оброблялаприсадибну земельнуділянку.При цьомувона вважала,що юридичновступила успадщину ітому маєправо вбудь-якийчас їїоформити насвоє ім`я,звернувшись в органи нотаріату.

Наразі в іншому порядку, ніж судовий, вона не можу захистити свої права на прийняття спадщини, як спадкоємець, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3 .. Тому єдиним способом захисту її цивільного права та інтересу є звернення до суду з цим позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,оскільки лише суд, у відповідності до ч.3 ст. 1272 ЦК України, може визначити особі додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи вищевикладене, просила суд визначити їй додатковий строк терміном в два місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис про смерть №17.

Згідно ухвали Червоноармійського районного суду Житомирської області від 07 листопада 2022 року, зустрічний позовОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом об"єднано в одне провадження з первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначеннядодаткового строкудля прийняттяспадщини зазаконом.Проведення підготовчогосудового засіданняпо данійсправі призначенона 24 листопада 2022 року.

Згідно ухвали Червоноармійського районного суду Житомирської області від 24 листопада 2022 року, підготовче провадження у даній справі закрито та призначено до судового розгляду по суті на 09 год. 40 хв. 19 грудня 2022 року.

19.12.2022 у судове засідання позивач за первісним позовом та відповідач за зустрічним позовом, а також її представник не з`явилися, надали судуписьмові заяви, у яких просили розглядати справу без їх участі, первісні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити. Зустрічний позов не визнали.

Відповідач за первісним позовом та позивач за зустрічним позовомта її представник ОСОБА_4 у судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 не визнали та заперечували щодо задоволення даного позову. Зустрічний позов підтримали та просили задовольнити його повністю.

Вислухавши пояснення відповідача - позивача ОСОБА_2 та її представника-адвоката Риданова С.В., дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Дані правовідносини регулюються ст.1272 ЦК України.

З досліджених у судовому засіданні письмових доказів вбачається, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що стверджується актовим записом про смерть №17 від 20 жовтня 2011 року (а.с.47 т.1).

За даними актового запису за№ 107про народження ОСОБА_3 ,останній народжений ІНФОРМАЦІЯ_5 та його батьком записаний- ОСОБА_5 (а.с.46 т.1).

Згідно повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до ст.ст.126, 133, 135 СК України№00023966943 від 17.09.2019, виданого Пулинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області батьками ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 є: ОСОБА_7 та ОСОБА_8 (а.с.11 т.1 ).

Відповідно досвідоцтва пронародження серії НОМЕР_1 від 03.01.1946,батьками позивача запервісним позовомвказано: ОСОБА_7 та ОСОБА_8 (а.с.7).

Узв"язкуз укладеннямшлюбу з ОСОБА_9 позивач запервісним позовом зміниладошлюбне прізвище" ОСОБА_10 "на " ОСОБА_11 ",що підтверджуєтьсякопією свідоцтвапро одруження серії НОМЕР_2 від 29.01.1967 .(а.с.8 т.1).

Відповідно до листа № 146/21.22-23 від 06.05.2020, виданого Пулинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький), видати копії актових записів про народження відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 , не можливо, оскільки дана інформація є конфіденційною. (а.с.12-13 т.1).

Згідно Державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯД №152956 від 04.06.2008, ОСОБА_3 належала земельна ділянка загальною площею 3,3039 га., кадастровий номер 1825481800:03:000:0110, яка розташована на території Івановицької сільської ради Червоноармійського району Житомирської області (а.с.9 т.1).

Як вбачається з довідок №№218, 219 від 13.04.2020, виданих виконкомом Пулинської селищної ради Пулинського району Житомирської області, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на день смерті (помер ІНФОРМАЦІЯ_3 ) проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , один, та протягом шести місяців з дня його смерті, за вказаною адресою ніхто не проживав, та не був зареєстрований (а.с.6 т.1 ).

Постановою державного нотаріуса Пулинської державної нотаріальної контори Житомирської області Андрієвській О.О. відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 , у зв"язку з тим, що вона не прийняла спадщину після померлого в порядку та в строк, встановлені чинним законодавством. (а.с.10т.1).

Відповідно до повідомлення Пулинської державної нотаріальної контори Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) від 12.08.2020 №267/01-16, до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 , спадкова справа не заводилась. Спадкова справа заведена приватним нотаріусом Пулинського районного нотаріального округу Висоцьким Д.І. 03.10.2018 за №107/2018 (а.с.27-30 т.1).

Згідно повідомлення приватного нотаріуса Пулинського районного нотаріального округу Житомирської області Висоцького Д.І. від 20.08.2020 №154/01-16, щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 , заведена спадкова справа №107/2018. Заява про видачу свідоцтва про право на спадщину подана ОСОБА_2 . Факт прийняття спадщини відсутній. Інші спадкоємці з будь-якими заявами не зверталися. (а.с.37-39 т.1).

Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 10.02.1967, виданого Івановицькою сільською Радою Червоноармійського району Житомирської області, батьками ОСОБА_12 ( ОСОБА_2 ) є- ОСОБА_13 та ОСОБА_14 (а.с.133 т.1).

Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_4 від 26.01.1989, дошлюбним прізвищем ОСОБА_2 було прізвище- " ОСОБА_15 "(а.с.134 т.1). Рішенням Богунського районного суду м.Житомира від 23.06.2022,яке набуло чинності, встановлено, що ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_5 , та який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , є двоюрідним братом ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.135-136 т.1).

Згідно Державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯД №152955 від 04.06.2008, ОСОБА_3 належала земельна ділянка загальною площею 2,8451 га., кадастровий номер 1825481800:03:000:0111, яка розташована на території Івановицької сільської ради Червоноармійського району Житомирської області (а.с.143 т.1) .

Як вбачається з довідок №№328, 329 від 08.07.2022, виданих виконкомом Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на день смерті (помер ІНФОРМАЦІЯ_3 ) проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , один, та протягом шести місяців з дня його смерті, за вказаною адресою ніхто не проживав, та не був зареєстрований(а.с.138- 139 т.1) .

З довідки №486 від 19.09.2022, виданої виконкомом Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області вбачається,що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 здійснює догляд за житловим будинком за адресою: АДРЕСА_1 та обробляє присадибну земельну ділянку, які належать ОСОБА_3 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.140 т.1)

Постановою приватного нотаріуса Пулинського районного нотаріального округу Житомирської області Висоцького Д.І. про відмову у вчиненні нотаріальної діївід 03.10.2018 №348/02-31, ОСОБА_2 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельні ділянки загальною площею 0,16 га., що розташовані в с.Івановичі Івановицької сільської ради Пулинського району Житомирської області, у зв"язку з пропуском строку для прийняття спадщини та неможливістю підтвердження родинних відносин між ОСОБА_2 , та ОСОБА_3 , як двоюрідною сестрою та братом(а.с.142 т.1) .

Згідно повідомлення приватного нотаріуса Житомирського районного нотаріального округу Житомирської області №199/01-16 від 02.12.2022, щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_16 , заведена спадкова справа №107/2018. Заява про видачу свідоцтва про право на спадщину подана ОСОБА_2 (а.с.141 т.1 ).

З копії спадкової справи № 107 /2018 щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_17 вбачається, що вказану спадкову справу за заявою ОСОБА_2 розпочато 03.10.2018, закінчено -18.11.2021(а.с.2 т.2)

Вказані обставини визнані сторонами у справі, а тому у відповідності до ч. 1 ст.82ЦПК України доказуванню не підлягають, оскільки суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Відповідно до вимог ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (ч.2 ст.1220 ЦК України). Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця (ч. 1 ст. 1221 ЦК України).

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1258 та ст. 1261 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ч. 1 ст.1269ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Частиною першою статті 1270ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Таким чином, право на спадщину виникає з моменту її відкриття, і закон зобов`язує спадкоємця, який постійно не проживав зі спадкодавцем, у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини (ч. 3 ст. 1272 ЦК України).

За змістом вищезазначеної статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є ті, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Правила частини третьої статті 1272 ЦК України можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини визнані судом поважними.

Якщо ж у спадкоємця перешкод для подання заяви не було, а він не скористався правом на прийняття спадщини через відсутність інформації про смерть спадкодавця чи про спадкову масу, то правові підстави для визначення додаткового строку для прийняття спадщини відсутні.

Відповідно до роз`яснень, які містяться у п. 24 постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №7від 30.05.2008року «Просудову практикуу справахпро спадкування» ,суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

До поважних причин пропуску строку для прийняття спадщини мають відноситися причини, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця щодо подачі заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до правової позиції, викладеній у Постанові Верховного Суду № 756/9379/15-ц від 07.04.2020 року, відсутність інформації про смерть спадкодавця чи про спадкову масу не є поважними причинами пропуску строку.

Як на поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини позивач-відповідач зазначила, що на момент прийняття спадщини їй не було відомо про наявність Державного акту на право власності на земельну ділянку та про його існування вона дізналася лише наприкінці квітня 2020 року, тобто після спливу встановленого законодавством строку на прийняття спадщини, тому вона була позбавлена можливості своєчасно оформити свої спадкові права. Разом з тим, як зазначила у своєму позові позивач-відповідач, вона була обізнана про смерть спадкодавця.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач-відповідач ОСОБА_1 була обізнана про смерть рідного племінника, в межах строку, передбаченого ч. 1 ст.1270ЦК України.

Також, на поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини відповідач - позивач ОСОБА_2 зазначила, що після смерті ОСОБА_3 вона фактично вступила в управління майном померлого, займалася обслуговуванням житлового будинку та обробляла присадибну земельну ділянку. При цьому вона вважала, що юридично вступила у спадщину і тому має право в будь-який час її оформити на своє ім"я, звернувшись в органи нотаріату. Разом з тим, як зазначила у своєму позові відповідач-позивач, вона була обізнана про смерть спадкодавця.

Отже, суд дійшов висновку про відсутність у позивача за первісним та відповідача за зустрічним позовом ОСОБА_1 та відповідача за первісним і позивача за зустрічним позовом ОСОБА_2 , об`єктивних, непереборних, істотних труднощів для вчинення ними дій щодо подання протягом шести місяців з часу відкриття спадщини заяви на прийняття спадщини.

Окрім цього, суд звертає увагу, що як встановлено під час судового розгляду, позивач за первісним позовом звернулася до нотаріальної контори із відповідною заявою через вісім років десять місяців після смерті спадкодавця, а позивач за зустрічним звернулася до нотаріальної контори через сім років.

Порядок видачі свідоцтв про право на спадщину регламентовано Главою 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерстваюстиції Українивід 22.02.2012року за№ 296/5 (далі - Порядок).

Згідно з п. 2.1. розд. IV Порядку вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2011 року за № 3306/5, спадкова справа заводиться посадовою особою органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини на підставі поданої (або такої, що надійшла поштою) першою заяви (повідомлення, телеграми), що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, визначених у ст. ст. 1261, 1262, 1266 ЦК України, осіб, вказаних у заповіті, заінтересованих в охороні цього майна, або вимоги кредиторів.

Отже, позивач-відповідач ОСОБА_1 та відповідач-позивач ОСОБА_2 не були позбавлені можливості подати заяву про прийняття спадщини також шляхом направлення її поштою до нотаріальної контори або до органів місцевого самоврядування.

Зважаючи на вище викладене, на підставі належно оцінених, поданих сторонами доказів, суд дійшов до висновку про те, що позивачем-відповідачем та відповідачем-позивачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження того, що причини пропуску ними строку для подання заяви про прийняття спадщини є поважними, пов`язаними з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для їх на вчинення цих дій, а тому позовні вимоги позивача-відповідача ОСОБА_1 та відповідача-позивача ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, є безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст.12, 13, 81, 82, 128, 211, 247, 263-265, 273, 280, 352, 354 ЦПК України, ст.ст.1269, 1270, 1272 ч.3 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 30.05.08 року №7 Про судову практику у справах про спадкування, суд,-

У Х В А Л И В :

Відмовити повністю у задоволенні первісного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом.

Відмовити повністю у задоволенні зустрічного позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом.

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом 30-ти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повнийтекст рішенняскладено 17січня 2023року.

Суддя О. В. Гуц

СудЧервоноармійський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення09.01.2023
Оприлюднено19.01.2023
Номер документу108425431
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —292/980/20

Постанова від 10.04.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Микитюк О. Ю.

Постанова від 10.04.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Микитюк О. Ю.

Ухвала від 28.02.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Микитюк О. Ю.

Ухвала від 28.02.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Микитюк О. Ю.

Рішення від 09.01.2023

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

Рішення від 09.01.2023

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

Ухвала від 24.11.2022

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

Ухвала від 24.11.2022

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

Ухвала від 07.11.2022

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

Ухвала від 06.09.2022

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні