ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Номер провадження 22-ц/821/239/23 Справа № 693/1120/21Жашківський районний суд Черкаської області
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
17 січня 2023 року м. Черкаси
Суддя судової палати в цивільних справах Черкаського апеляційного суду СіренкоЮ.В., розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Корвет» на рішення Жашківського районний суд Черкаської області від 30 листопада 2022 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Корвет» про витребування майна з чужого незаконного володіння та скасування державної реєстрації права оренди,
в с т а н о в и в :
Рішенням Жашківського районний суд Черкаської області від 30 листопада 2022 року позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Корвет» (далі ТОВ «Агрофірма «Корвет») про витребування майна з чужого незаконного володіння та скасування державної реєстрації права оренди, задоволено.
Не погоджуючись із вказаним рішенням, ТОВ «Агрофірма «Корвет» оскаржило її в апеляційному порядку.
Однак, апеляційна скарга не може бути прийнята до провадження апеляційної інстанції і підлягає залишенню без руху, враховуючи таке.
Статтею 356 ЦПК України передбачені вимоги щодо форми і змісту апеляційної скарги.
Відповідно до ч. 3 ст. 356 ЦПК України, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Згідно з п. 1 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Відповідно до ч. 3 ст. 58 ЦПК України, юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Частиною першою статті 60 ЦПК України визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Із поданої до суду апеляційної скарги вбачається, що остання підписана директором ТОВ «Агрофірма «Корвет» - Молошним К.В.
Проте, документів на підтвердження повноважень особи, яка підписала апеляційну скаргу, вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи на дату підписання даної апеляційної скарги 03.01.2023, не додано.
Статтею 356 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду апеляційних скарг на судові рішення.
Згідно з п. 6 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ст. 3 Закону України «Про судовий збір»).
Із матеріалів справи вбачається, що при поданні позовної заяви, яка містить чотири вимоги немайнового характеру, підлягав сплаті судовий збір в розмірі 3632,00 грн (908,00грн х 4).
Відтак, за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків, тобто 5448,00 грн (3632,00 грн х 150%).
Проте, скаржником при поданні апеляційної скарги сплачено судового збору лише в сумі 1362,00 грн.
Враховуючи викладене, скаржнику необхідно доплатитисудовий збірв сумі4086,00грн (5448,00 грн 1362,00 грн).
Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог встановлених ст. 356 цього Кодексу, а також в разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу, тобто апеляційна скарга повинна бути залишена без руху і апелянту надано строк для усунення недоліків апеляційної скарги.
Враховуючи викладене, апеляційну скаргу ТОВ «Агрофірма «Корвет» на рішення Жашківського районного суду Черкаської області від 30 листопада 2022 року слід залишити без руху та надати скаржнику строк для усунення недоліків, шляхом подання документів на підтвердження права ОСОБА_2 вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи на дату підписання даної апеляційної скарги та доказів просплату судовогозбору в сумі 4086,00 грн.
Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суддя,
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Корвет» на рішення Жашківського районний суд Черкаської області від 30 листопада 2022 року в даній справі залишити без руху, надавши десятиденнийстрок з моменту отримання скаржником копії ухвали Черкаського апеляційного суду для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Копію ухвали направити скаржнику для виконання.
Роз`яснити скаржнику, що в разі невиконання цієї ухвали в зазначений термін, апеляційна скарга відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Сіренко
Суд | Черкаський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2023 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 108435406 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Черкаський апеляційний суд
Сіренко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні